פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראלgoogle_logo
 

אינטל הודיעה על העמקת שיתוף הפעולה הטכנולוגי עם WAYMO חברה המפתחת טכנולוגיה לנהיגה אוטונומית השייכת לאלפבית – החברה האם של גוגל. על פי הודעת מנכ"ל אינטל העולמית, בריאן קרזניץ', ברכב האוטונומי החדש של WAYMO יותקנו מעבדים עוצמתיים במיוחד של אינטל שיסייעו בעיבוד נתונים וכן רכיבי תקשורת מתקדמים.

ברכב החדש של WAYMO, מיני-ואן קרייזלר פסיפיקה היברידי אוטונומי, יותקנו מעבדי Xeon למשימות מחשוב; שבבים מסוג Intel Arria FPGAs לאנליטיקה של תמונות והתקניGigabit את'רנט ומודמים מדגם XMM לפתרונות קישוריות ותקשורת. שיתוף הפעולה עם אינטל יעניק ל- WAYMOאת עוצמת העיבוד המתקדמת הדרושה לנהיגה אוטונומית ברמה 4 ו-5.

"אחת ההבטחות הגדולות של הבינה המלאכותית היא עתיד ללא נהג", כתב קרזניץ' בבלוג שפורסם באתר אינטל. "קרוב ל-1.3 מיליון בני אדם נהרגים בתאונות דרכים מדי שנה. זהו מספר ממוצע של 3,287 מקרי מוות ליום. קרוב ל-90% מהתאונות שגרמו את מקרי המוות האלה הן תוצאה של טעות אנוש. טכנולוגיית נהיגה עצמית של כלי רכב יכולה למנוע את הטעויות הללו משום שהיא תאפשר למכוניות האוטונומיות ללמוד מהניסיון הקולקטיבי של מיליוני מכוניות ותיצור סביבת נהיגה בטוחה יותר".

"לאור הקצב שבו הנהיגה האוטונומית מתפתחת, אני מצפה שנכדיי לעולם לא יצטרכו לנהוג במכונית", הוסיף מנכ"ל אינטל. "זוהי מחשבה מסחררת: הפעולה שקרוב ל-90% מהאמריקנים עושים כיום מדי יום, תבוא לקיצה בתוך דור אחד. נוכח פוטנציאל כה גדול להצלת חיים, מדובר בשינוי מהיר שאינטל נרגשת להוביל יחד עם מובילות אחרות של התעשייה, כגון WAYMO".

באינטל דיווחו עוד כי המכוניות של WAYMO, עם הטכנולוגיה של אינטל, כבר עיבדו יותר קילומטרים של נהיגה אוטונומית מאשר כל צי מכוניות אחר בארה"ב – 4.8 מיליון קילומטרים של נהיגה בעולם האמיתי. האנליסטים בתעשייה צופים שמכוניות 3L (עם יכולות אוטונומיות במידה רבה) יושקו עוד ב-2017. התחזית היא שהתפוצה שלהן תעלה בקצב יציב לכ-20-10 אחוזים מצי הרכב ב-2025 ולאחר מכן צפוי גל של אימוץ מהיר בין השנים 2030-2025.

להערכת אינטל מדובר בשוק הצומח במהירות ובעל פוטנציאל עצום. ענקית הטכנולוגיה מעריכה שנהיגה אוטונומית עשויה להגיע לשווי שוק של 70 מיליארד דולר עד 2030, אם מביאים בחשבון את מערכות כלי הרכב, הנתונים והשירותים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סין משתמשת בטענת הבטחון הלאומי ותימנע מרכישת ציוד מיחשוב אמריקני לזרועות הממשלה
סין החליטה להעביר את המחשבים של משרדי הממשלה והארגונים הממשלתיים והציבוריים למאה אחוז תוצרת סין, וכך תקשה...
קרא עוד
שבבים
ענקיות הטכנולוגיה מאמצות את טכנולוגית ההפעלה הקולית של DSPG
תצוגה מלאה של הגאדג'טים - בביתן החברה ב-CES 2020
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות