פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

באיזה חיישנים אייפון X משתמש לזיהוי פנים?

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
IPHONE X
 

באיזה חיישנים אייפון X משתמש לזיהוי פנים?
אפל נפטרת לחלוטין מזיהוי באמצעות טביעת אצבע מבוסס מגע באייפון X ותולה את עתידה בזיהוי פנים.
בהכניסה את מימשק המשתמש החדש, אפל "מחדשת את [כל] חוויית המשתמש של הסמארטפון", העיר פייר קאמבו, מנהל הפעילות של דימות וחיישנים בחברת מחקרי השווקים Yole Développement.
בזיהוי פנים, המשתמש פשוט יוצר "קשר עין" עם האייפון החדש והנעילה שלו משתחררת. אייפון X גם יכול לעזור להפוך אמוג'ים לאמוג'ים מונפשים, או אנימוג'ים. חיישנים יכולים ללכוד ולנתח יותר מ-50 תנועות שונות של שרירי הפנים, ומאפשרים למשתמש לשנות את ההבעות של דמויות אמוג'י כמו פנדה, תרנגולת או חד-קרן. אייפון X מספק מגוון של מסכות במסך, שהופכות את המשתמש למעשה למישהו - או משהו - אחר.
בקיצור, החיישנים הרבים שמותקנים באייפון X נמצאים שם בעיקר בשביל זיהוי פנים, אבל הם מאפשרים גם אפליקציות אחרות, כולל אנימוג'י ומציאות רבודה. קאמבו מאמין שהרב-תכליתיות הזאת היא הגאונות של אפל. "הם מכירים את הקהל שלהם היטב".


המון חיישנים באייפון X
כפי שמראה התמונה למטה, מספר חיישנים שמשולבים בתוך שטח קטן בחלק העליון של מסך האייפון X הם: מצלמת אינפרא אדום (infrared camera), מקור אור מציף (flood illuminator), חיישן קירבה (proximity sensor), חיישן אור אופף (ambient light sensor), מצלמה קדמית (front camera), מטול נקודות (dot projector), רמקול ומיקרופון.

החיישנים שדחוסים באייפון X
קאמבו הודה שהופתע לראות שהפתרון "הרבה יותר מורכב ממה שתיאר לעצמו בתחילה". אבני הבניין בתוך האייפון X, שתוכננו כדי לאפשר את מצלמת TrueDepth של אפל, כוללים משדר אור מובנה, מקלט אור מובנה על המצלמה הקדמית וחיישן זמן מעוף/ קירבה. קאמבו אמר: "אפל הצליחה לגרום לכך שטכנולוגיות כה רבות, והשחקנים שמאחורי הטכנולוגיות האלה, יפעלו יחד והתוצאה מאוד מרשימה".
כל אבני הבניין האלה שומרות על מידה מסוימת של תלות הדדית, ולכן חייב להתבצע תהליך של התאמה פעילה בין כל המודולים לפני ההרכבה הסופית, כדי להבטיח פעולה מדויקת. קאמבו אמר: "באמת כל הכבוד, אם הם הצליחו לבצע הרכבה כל כך מסובכת".

האנליסט של Yole חושב ש-STMicroelectronics מספקת את מצלמת האינפרא אדום וחיישן הקירבה. ייתכן שאפל השיגה את המצלמה הקדמית ומטול הנקודות מ-AMS, הוסיף.

קאמבו הודה שלמרות שאפל - בסופו של דבר - לא משתמשת באייפון X "בהתקן הדימות SPAD של ST כפי שחלמתי, היא שילבה את כל הטכנולוגיות הקיימות באופן מעורר התפעלות".


איך זה פועל
החישה התלת מימדית באייפון X מתחילה בחיישן זמן המעוף (ToF). קאמבו מתאר את ה-ToF "פחות או יותר חיישן נוכחות", ומסביר שה-ToF מפעיל את החיישנים האחרים ברגע שהוא מזהה תנועה. אחריו בא אור מובנה, שמחשב את המידע על העומק והמשטחים של העצמים בסצנה.

כשנשאל על תפקידו של מטול הנקודות, קאמבו הסביר: "צריך להטיל נקודות אינפרא אדום בסצנה בשביל מצלמה מובנית' כדי שמצלמת האינפרא אדום מתוצרת ST תוכל לאסוף את התמונה של הנקודה המוטלת".עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סין משתמשת בטענת הבטחון הלאומי ותימנע מרכישת ציוד מיחשוב אמריקני לזרועות הממשלה
סין החליטה להעביר את המחשבים של משרדי הממשלה והארגונים הממשלתיים והציבוריים למאה אחוז תוצרת סין, וכך תקשה...
קרא עוד
שבבים
ענקיות הטכנולוגיה מאמצות את טכנולוגית ההפעלה הקולית של DSPG
תצוגה מלאה של הגאדג'טים - בביתן החברה ב-CES 2020
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות