פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

טאיוואן הטילה קנס של 774 מיליון דולר על קוואלקום

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

qualcomm_logo
 

הרגולטורים בטייוואן הטילו קנס של כ -774 מיליון דולר נגד קואלקום בשל מה שהם מכנים התנהגות אנטי תחרותית.

ועדת הסחר ההוגן של טייוואן (TFTC) פירטה את ממצאי חקירת קוואלקום בהצהרה שפורסמה ביום רביעי (11 באוקטובר), בין היתר, טענה הוועדה כי המודל העסקי של קוואלקום פוגע בתחרות ומפר את חוק הסחר ההוגן של טאיוואן. על פי דיווח של שירות החדשות של בלומברג, זה הקנס הוא הגדול ביותר שהוטל על ידי TFTC.

קואלקום אמרה בהצהרה כי היא חולקת על ההחלטה ומתכננת לערער. "לגוב הקנס אין קשר הגיוני להכנסות או לפעילויות של קוואלקום בטאיוואן, וקואלקום תערער על סכום הקנס ועל השיטה ששימשה לחישובו", אמרה החברה.

ההחלטה שניתנה ביום רביעי בעקבות קנסות דומים שהוטלו על החברה על ידי הרגולטורים בארה"ב, סין ודרום קוריאה. סין קנסה את קוואלקום ב-974 מיליון דולר בשנת 2015 ודרום קוריאה קנסה את החברה בשנה שעברה בסך של 850 מיליון דולרים.

מוקדם יותר השנה, תבעה ועדת הסחר הפדראלית בארה"ב את קוואלקום בגין שימוש בטקטיקות אנטי-תחרותיות כדי לשמור על מונופול על שבבים לטכנולוגיות ניידות, כולל CDMA, WCDMA ו- LTE. ההליכים בארה"ב עדיין תלויים ועומדים.

בלב הממצאים של TFTC - כמו עם אלה שבסמכות השיפוט האחרת - נטען כי נוהלי רישוי הפטנטים הסטנדרטיים-סטנדרטיים של Qualcomm אינם תואמים למונחים הוגנים, סבירים ולא מפלים הנדרשים על-ידי גופי תקינה. ה- TFTC גם טענה כי קוואלקום מסרבת למכור שבבים ללקוחות שאינם מסכימים לתנאים הקפדניים שלה.

ג 'ים מקרגור, אנליסט ראשי בחברת המחקר Tirias, אמר כי הוא מאמין שהקנס הוטל בשל החלטת קואלקום לתבוע חברות יצרניות משנה של אפל בטייוואן בגין ניכוי תשלומי תמלוגים כחלק המחלוקת המתמשכת בין קוואלקום ובין אפל. שתי החברות הגישו תביעות הדדיות בסכום של מעל מליארד דולר.

כזכור במאי השנה תבעה קוואלקום את פוקסקון, קומפל, וויסטרון ופגטרון - כולן חברות טאיוואניות, בטענה שהן אינן משלמות תגמולים כנדרש מהן בגין השימוש במוצרים שלה, ושהן עושות זאת בתמיכה ובדחיפה של אפל, שאף הציעה להם, לטענת קוואלקום, פיצויים בגין נזקים עתידיים אפשריים."

"אני לא רואה שום עילה לתביעה", אמר מקגרגור בראיון ל-EE Times. "למעשה, הבקשה לקבלת מידע חוזי מעידה על כך שאין להם הוכחות והם מנסים עדיין רק להגיע למסקנה."

קוואלקום הודיעה כי בכוונתה לנסות ולערער על ההחלטה בפני בתי המשפט בטאיוואן לאחר קבלת ההחלטה הרשמית של ה-TFTC הצפויה בשבועות הקרובים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות