פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
APPELBAUM
 ד"ר עמי אפלבאום בכנס DevelopEX2017. צילום: ניב קנטור

 

"מטרתי שנעבור מאומת סטרטאפ לאומת חדשנות וצמיחה". כך אמר אתמול ד"ר עמי אפלבאום, המדען הראשי החדש במשרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות ב- DevelopEX2017 כנס המפתחים והמייקרים השנתי שהתקיים אתמול במרכז הכנסים אווניו בקרית שדה התעופה.

"תעשיית הההייטק היא תעשייה מאוד פרודוקטיבית. אנחנו גבוהים בהרבה מממוצע ה-OECD. שמונה אחוזים מהאוכלוסיה אחראים ל-50% מהיצוא התעשייתי והם בעלי ערך גבוה ומשכורת גבוה. אחת המטרות שלי היא לעבור מאומת סטרטאפ לאומת חדשנות וצמיחה. לא נפסיק לסייע לסטרטאפים אבל לצד זה נעזור גם לאחרים להשתוות אליהם.

בתחילת דבריו התייחס ד"ר אפלבאום למקום אותו עזב לפני חודש לאחר 22 שנה: חברת KLA TENCOR. "בפריפריה של ישראל מפתחים את הציוד שמאפשר לחברות כמו אינטל לבנות שבבים מתקדמים יותר ויותר. ברשות החדשנות אעשה את מה שעשיתי ב- KLA TENCOR: לבנות חברה טובה. "אני נכנס לנעליים הגדולות של אבי חסון."

לדבריו בישראל יש את כל המרכיבים הדרושים לחדשנות, החל ממחקר חזק המתבצע באוניברסיטאות המחקר המובילות, ולאחר המחקר מגיע שלב הפיתוח שבו ישראל חזקה – מספר אחת בהשקעה במו"פ יחסית לתוצר."  "ישראל רושמת מדי שנה אקזיטים בכ-5 מיליארד דולר. בכל שנה קמות 1,400חברות סטאטרפ חדשות ו-800 נסגרות, גם 600 זה מספר מכובד ביותר שמציב אותנו קרוב מאוד למספרים של עמק הסיליקון. וחלק מאנשי עמק הסיליקון מגיעים לכאן. "


גורם נוסף הוא ההשקעה בהון סיכון כאחוז מהתל"ג. גם כאן ישראל מובילה. יש מימון, יש רעיונות וכדי לעשות זאת בגדול יש לנו את החברות הרב לאומיות. עם פתיחת לשכת המדען הראשי, בשנות השבעים הגיעו לכאן חברות כמו אינטל וקיוליק אנד סופה, אבל הזינוק התחיל בראשית שנות האלפיים - כל חברה גדולה מגיעה לישראל ומבקשת למנף את הידע והטכנולוגיה של ישראל. אם ממשלות מספקת עוד הטבות מס היא תוכל להביא עוד הרבה.
"
"למה כל זה קורה בישראל. פגשתי היום נציגים של חברות ומדינות רבות – כולם שואלים את זה. אנו מראים להם את שבעת המרכיבים הללו."

"חייבים אקדמיה חזקה. הייתי שמח לראות בישראל את המקום שבו הסטודנטים הטובים ביותר יבואו ללמוד והמרצים הטובים ביותר ירצו ללמד. יש לנו אוניברסיטאות טובות אבל אנחנו לא מושכים מספיק טלנטים. ל-MIT והארווארד בבוסטון, וסטנפורד בעמק הסיליקון באים אנשים מכל העולם. את גוגל ייסדו שני מהגרים.
"יש פה המון סטרטאפים שמתחילים פה, מימון פרטי נמצא כאן בגלל האווירה של היזמות. חברות רב לאומיות ולבסוף – הצבא והנסיון הצבאי. כשצעירים עוזבים את בית הספר בארה"ב הם הולכים לקולג' ובישראל הם הולכים לצבא והופכים בוגרים ומגיעים לאקדמיה כאנשים בוגרים יותר עם נטוורקינג ויחסים אישיים. הצבא הוא מרכיב חשוב באקוסיסטם."

לסיכום אמר ד"ר אפלבאום כי יפעל להפיכת ישראל לאומת חדשנות יחד עם שר הכלכלה אלי כהן, ועם מנכ"ל רשות החדשנות ואהרון אהרון.
"משרד הכלכלה ורשות החדשנות משקיעים בכל השלבים – ממחקר יישומי באקדמיה, למימון יזמים, אנחנו עוברים לכל אורך מחזור החיים של החברה ופעילים בתחומים רבים: סייבר, רובוטיקה, ציוד רפואי, אלקטרוניקה.

אנחנו לא חכמים כדי להחליט מה טוב לקהילה. היזמים יותר חכמים מאיתנו והם עושים מה שצריך. אנחנו תומכים בטכנולוגיה מבדלת בסיכון גבוה לא חשוב באיזו תעשיה."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סין משתמשת בטענת הבטחון הלאומי ותימנע מרכישת ציוד מיחשוב אמריקני לזרועות הממשלה
סין החליטה להעביר את המחשבים של משרדי הממשלה והארגונים הממשלתיים והציבוריים למאה אחוז תוצרת סין, וכך תקשה...
קרא עוד
שבבים
ענקיות הטכנולוגיה מאמצות את טכנולוגית ההפעלה הקולית של DSPG
תצוגה מלאה של הגאדג'טים - בביתן החברה ב-CES 2020
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות