פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל41798_93036064989_5845_n

בחודש ספטמבר הורה נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ לבטל את עסקת רכישת חברת השבבים לאטיס בידי קרן קניון ברידג' הסינית. מסתבר בינתיים שהיה מי שהרוויח מהעסקה המתהווה.

השותף המנהל של קניון ברידג' קפיטל פרטנרז, חברת השקעות שממומנת בחלקה על ידי הממשלה המרכזית בסין, הואשם במסחר על בסיס מידע פנימי בקשר להצעה שלא הצליחה של החברה לרכוש את יצרנית השבבים לטיס סמיקונדקטרז.
בנג'מין צ'או יכול לקבל עד 30 שנה בכלא וקנס של עד 5 מיליון דולר אחרי שהואשם ב-13 סעיפים של הונאה בניירות ערך וסעיף אחד של קשירת קשר לביצוע הונאה בניירות ערך, לפי הודעה שמסר משרד התובע הפדרלי של האזור הדרומי של ניו יורק.

הרשויות מאשימות את צ'או שמסר מידע לחבר על הרכישה הפוטנציאלית של לטיס על ידי קניון ברידג' לפני שהמידע פורסם בציבור. החבר - שזוהה רק כשותף בחברת השקעות פרטיות מהונג קונג - השתמש במידע שסיפק לו צ'או לביצוע עסקאות במניות שהכניסו לו רווחים של 5 מיליון דולר, לפי ההאשמות שכלולות בכתב האישום שהוגש בבית משפט פדרלי במנהטן.

דובר של קניון ברידג' אמר: "אנחנו מודעים לכתב האישום שמר צ'או מואשם בו בהפרת חוקי ניירות ערך אמריקנים. פרקליטו של מר צ'או אמר שמר צ'או מכחיש את ההאשמות שבכתב האישום ובכוונתו להתגונן בבית המשפט".
משרד התובע בפדרלי לא נקב בשמו של השותף לכאורה של צ'ן לקשירת הקשר, אבל הרשות האמריקנית לניירות ערך האשימה בפברואר את מייקל יין, שותף בסאמיטוויו קפיטל בהונג קונג, במסחר על בסיס מידע פנימי בקשר לעסקת לטיס.

קניון ברידג' הודיעה בנובמבר שעבר על עסקה לרכישת לטיס תמורת 1.3 מיליארד דולר. אבל העסקה עברה בדיקת ביטחון לאומי ארוכה על ידי ועדת ההשקעות הזרות בארצות הברית (CFIUS) בגלל חששות לגבי גופים סיניים שקונים חברות טכנולוגיה מערביות, תחילה מצד מימשל אובמה ולאחר מכן מצד מימשל טראמפ. טראמפ בסופו של דבר חסם את העסקה בספטמבר לפי המלצת CFIUS.

קניון ברידג', שהמטה שלה בפאלו אלטו, קליפורניה, הודיעה מאז על עסקה לרכישת Imagination Technologies הבריטית תמורת 675 מיליון דולר. ביום שלישי (31 באוקטובר) Imagination הודיעה שבעלי המניות הצביעו להסכים לרכישה על ידי קניון ברידג'. ישיבה של בית משפט לאישור העסקה נקבעה לשבוע הבא.

"המידע הלא חוקי של צ'או הביא לחבר והשותף העסקי שלו רווחים של מיליוני דולרים", אמר ג'ואון ה. קים, התובע הפדרלי בפועל של האזור הדרומי של ניו יורק בהודעה לעיתונות.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות