פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

יהודה ויהודית ברוניצקי זכו בפרס ישראל לתעשייה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
bronicki couple
 בני הזוג יהודית ויהודה ברוניצקי בכנס iNNOVEX 2017. צילום: ניב קנטור

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע הערב (א') גם על זכייתם של הזוג ברוניצקי יהודית ויהודה בתחום התעשייה, וברך אותם על זכייתם.

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה – שלמה דוברת, כשלצדו החברים - רן מידן ואילון תירוש.

בנימוקיה ציינה הועדה: "יהודה ברוניציקי, איש חזון, ממציא, יליד פולין ששרד את השואה וביחד עם רעייתו, דיתה ברוניצקי, מראשוני נשות העסקים והיזמות בישראל, אישה פורצת דרך בתחומה, הקימו ביחד את קבוצת אורמת והפכו אותה לחברה מובילה בעולם באנרגיה גיאותרמית. עוצמתם טמונה בהתמדה, בדבקות במטרה וברוחב היריעה של עשייתם הכוללת שותפות בהקמת חברות תעשייה טכנולוגיות בולטות כגון: אורבוטק, אורגניקס ואחרות. הם השכילו לחבר בין חזון ליכולת יישום וביצוע במציאות מורכבת ומשתנה, הם חתומים על עשיית פורצת דרך בתעשייה המקומית והעולמית ועל תרומה משמעותית לחינוך הטכנולוגי, לקידום נשים ולחדשנות".

דיתה ברוניצקי, מראשוני נשות העסקים והיזמיות בישראל, אישה פורצת דרך בתחומה, הקימה ביחד עם יהודה בעלה, את קבוצת אורמת והובילה את הניהול העסקי של קבוצה גלובלית זו במשך עשרות שנים. ביחד הפכו בני הזוג את אורמת לחברה מובילה בעולם באנרגיה גיאותרמית. זה תוך שהם מיישמים עקרונות ניהול משתפים ומעצימים, נותנים דוגמה אישית, ומגשימים חזון להקים תעשיית יצוא מובילה בישראל, בולטת בחדשנות טכנולוגית, בייחודיות עסקית ובפעולה מתמשכת למען הקהילה. בולט בפעילות למען הקהילה בית ספר אורט אורמת שבשנת הווסדו, 1970, היה מספר התלמידים בו גדול ממספר העובדים באורמת, ואשר הצמיח בוגרים רבים, אנשי מקצוע, מנהלי ייצור ומהנדסים. לאחר פרישתה לגימלאות הרחיבה דיתה את הפעילות הציבורית שלה- בתחום החינוך וההשכלה הטכנולוגית, בוועדות והנהלות ציבוריות שונות בתחום, בפעילות לקידום התעשייה הישראלית כמו גם בניסיונות לקרב ולחבר בין יהודים לערבים בישראל.
דיתה שימשה דוגמה ומופת לא רק לעובדי אורמת, אלא גם לנשים מחוץ לאורמת בתקופה שבה היו מעט מאד נשים בתפקידי ניהול בכיר, והובילה את הניהול היומיומי של החברה ואת הניהול העסקי פיננסי שלה.
יהודה ברוניצקי, איש חזון, ממציא, יזם וציוני עלה לישראל כאשר חלומו להקים בישראל תעשיה שתעצים את שם ישראל בעולם. ביחד עם רעייתו, דיתה, הקים יהודה את אורמת והובילה להיות חברה גלובלית, חלוצה עולמית באנרגיה חלופית, ומספר אחד באנרגיה גאותרמית , תוך שאת הפעילות התעשייתית משמרים בתוך מדינת ישראל. חדשנותו הטכנולוגית לא ידעה לאות ובמשך 5 עשורים חידש והרחיב את מגוון המוצרים שאורמת מייצרת, לצד יזמתו בהקמת משתלות טכנולוגיות. ליהודה שם של מומחה עולמי באנרגיה חלופית. במקביל, פעל כל השנים ללא לאות למען הקהילה בתחום שהיה מושא פעילותו החברתית: חינוך ובעיקר חינוך טכנולוגי.
השכלה
• תואר בהנדסה גרעינית CNAM, פריס
• תואר שני בפיסיקה, האוניברסיטה של פריס
• תואר ראשון בהנדסה מאוניברסיטת , Arts et Metiers, פריס

ניסיון
לאחר שעבד כמהנדס פרויקט במרכז למחקר הגרעיני הצרפתי CEA, יהודה הצטרף למעבדה הישראלית לפיסיקה בירושלים בשנת 1958 ושם כיהן כמנהל צוות הפתוח של הטורבינה הסולארית. בשנת 1965 הוא הקים עם דיתה את אורמת טורבינות בע"מ לצורך פיתוח וייצור טורבוגנרטורים. יהודה כתב עשרות מאמרים מקצועיים ושמו רשום ביותר מ100 פטנטים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות