פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

china_wall
חומת סין. מתוך ויקיפדיה


.

ממשלת סין מתכננת קרן חדשה של 200 מיליארד יואן (31.5 מיליארד דולר) שמטרתה לחדש את המאמצים להתניע את תעשיית השבבים המקומית שלה ולקזז גירעון מסחרי עצום בשבבים מיובאים.
China Integrated Circuit Industry Investment Fund Co. שנתמכת על ידי המדינה מנהלת שיחות עם סוכנויות וחברות ממשלתיות שמטרתן המימון החדש, לפי דיווחים בעיתונות שמצטטים אנשים לא מזוהים שמתמצאים בעניין. לפי התוכנית המדווחת, הקרן תתחיל להוציא כסף במחצית השנייה 2019.

אבל ייתכן שכסף לא יספיק להתניע את תעשיית השבבים של סין, לדברי ביל מקלין, נשיא חברת מחקרי השוק IC Insights.

"לסינים יש הרבה כסף להוציא, אבל הם מפגרים מאוד בטכנולוגיה מכדי להיות תחרותיים", מקלין אמר ל-EE Times. ליעדים של פעילות המימון החדשה אין כמעט סיכוי להצליח בלי תוצאות חזקות גם בכסף וגם בטכנולוגיה, אמר. לכל אחד מהגורמים האלה יהיה משקל שווה בתוצאה הסופית, הוסיף.
פעילות המימון החדשה תלך בעקבות הקרן הקודמת China IC Industry Investment Fund, שנוצרה לפני שלוש שנים כדי לקדם יצרני שבבים מקומיים שמפגרים בדורות אחרי תעשיית השבבים העולמית בקיבולת ייצור וטכנולוגיות תהליכים. קרן ההשקעות הוציאה בסך הכל 106 מיליארד יואן, או בערך 77 אחוז מהסכום שהוקצה לשלב הראשון שלה. הקרן גייסה 350 מיליארד יואן נוספים מממשלות אזורית ומהמגזר הפרטי.
הזרמת הכסף הקודמת הזאת הובילה להקמת יצרני שבבי זיכרון כגון Yangtze Memory Technologies Co. (YMTC) ורכישות של חברות הרכבה ובדיקות כגון STATS ChipPAC הסינגפורית. למרות זאת, ניסיונות לרכוש חברות שבבים אחרות בחו"ל כמו Lattice Semiconductor נחסמו על ידי ארצות הברית בגלל חשש לביטחון הלאומי.
בינתיים, סין נשארה בצד בזמן שתעשיית השבבים העולמית עברה מיזוגים ורכישות בשווי של מאות מיליארד דולרים בשנים האחרונות, קונסולידציה שהשאירה מספר קטן יותר של חברות גדולות ששולטות בתעשייה.
המרוויחים הכי גדולים מהוצאת הכסף החדשה של סין יכולים להיות יצרני ציוד לשבבים כמו Tokyo Electron Ltd. (TEL) כשהמדינה תבנה עשרה מפעלים חדשים שייצרו שבבים על פרוסות של 12 אינטש, לפי אנליסטים שנסקרו על ידי EE Times.
"ההוצאה של סין תהיה זרז חיובי", לדברי מרק לי, אנליסט של ברנסטין בהונג קונג. הוא אומר ש-TEL מגדילה נתח שוק בסין.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות