פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
broadcom qualcomm1
 

 


נשיא ארה"ב דולנד טראמפ הוציא צו מפתיע שאוסר על ברודקום לרכוש את קוואלקום ופוסל את רשימת המועמדים שהיא מציעה לחברים במועצת המנהלים בהצבעה על ידי מיופי כוח. ברודקום אמרה שהיא "בוחנת את הצו" ושהיא "מאוד לא מסכימה שהרכישה המוצעת שלה את קוואלקום מעלה חשש כלשהו לביטחון הלאומי".


המהלך שם כנראה קץ לחודשים של תמרונים בין שתי החברות לגבי עסקה בשווי 117 מיליארד דולר שהייתה יכולה להיות המיזוג הגדול ביותר בהיסטוריה של השבבים. הצו של טראמפ ציטט מכתב מוועדת ההשקעות הזרות בארצות הברית (CFIUS) שנאמר בו שהרכישה יכולה לסכן את המעמד של ארה"ב בתקנים, פטנטים ומוצרים של תקשורת אלחוטית.


הצו של טראמפ מחייב את קוואלקום לכנס אסיפת בעלי מניות נדחית של 2018 בתוך 10 ימים. קוואלקום קבעה את האסיפה ל-23 במרץ.

ההחלטה הגיעה למרות ההתחייבות של ברודקום לשמור על כך שארה"ב תהיה מובילה בסלולר דור 5 בתגובה למכתב של CFIUS בשבוע שעבר. החברה ציינה את ההשקעות הוותיקות שלה בטכנולוגיות תקשורת ליבתיות כגון מתגי האתרנט המובילים שלה.

כדי להרגיע חששות לגבי אובדן הדומיננטיות בטכנולוגיות אלחוטיות לסין, ברודקום גם התחייבה ליצור קרן חדשה של 1.5 מיליארד דולר להכשיר וללמד מהנדסים בארה"ב. בנוסף, ברודקום אמרה שהיא "בכל היבט חשוב חברה אמריקנית", וקראה להתנהלות של קוואלקום במתן רישיונות לפטנטים "טורפנית ואנטי תחרותית".
לא ברור אם יש לברודקום דרך כלשהי לערער על הצו הנשיאותי. בתחילת נובמבר מנכ"ל ברודקום הוק טן נפגש עם הנשיא טראמפ כדי להכריז שמטה החברה יעבור מסינגפור לארה"ב, תהליך שברודקום אמרה לאחרונה שתוכל להשלים בתחילת החודש הבא.
הצו של טראמפ מכשיר את הדרך לקוואלקום להישאר עצמאית. היא מחכה לאישור של סין להצעה שלה לרכוש תמורת 44 מיליארד דולר את NXP. עדיין לא ברור איך היא תפתור את המחלוקות המתמשכות על פטנטים עם אפל ולקוח לא מזוהה שמאמינים שהוא וואווי.
ההצעה על קוואלקום הייתה האחרונה והגדולה ביותר בשרשרת רכישות של ברודקום. Avago לשעבר קנתה את LSI לפני שהיא רכשה את ברודקום, ושינתה את שמה. בתוך כמה חודשים היא גם רכשה את יצרנית המתגים ברוקייד.

 

 

 

אינטל שוקלת לרכוש בעצמה את קוואלקום - מתחרה גדולה שלה


אינטל שוקלת כמה אפשרויות רכישה בתגובה להצעה בסך 117 מיליארד דולר של ברודקום עבור קוואלקום, כולל האפשרות שתציע הצעה עבור ברודקום, לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.
הדיווח, שפורסם ב-9 במרץ, מצטט מקורות אנונימיים. נאמר בו שאינטל עובדת עם יועצים מאז סוף השנה שעברה כדי לגבש אסטרטגיית רכישות כדי לקזז את ההצעה של ברודקום, שאם תצליח בסופו של דבר תמשיך לשרטט מחדש את הסביבה של תעשיית השבבים שכבר עוברת שינויים דרסטיים בגלל גל של מגה-מיזוגים בשנים האחרונות.
אינטל לא הייתה זמינה לתגובה מיידית על הדיווח בוול סטריט ג'ורנל. חברות ציבוריות לעיתים נדירות מגיבות על יעדי רכישה פוטנציאליים.
בשנה שעברה אינטל סיימה במקום השני במכירות הגלובליות של שבבים עם הכנסות של 62.8 מיליארד דולר. בעיקר על בסיס החוזק של שוק שבבי הזיכרון ב-2017, סמסונג הדרום קוריאנית העיפה את אינטל מהמקום הראשון במכירות שבו הייתה מאז 1992.
אינטל, שעדיין מפיקה את רוב הכנסותיה ממעבדים למחשבים אישיים, פועלת כבר שנים להתגוון כי שוק המחשבים האישיים קטן. אינטל הצליחה במידה מסוימת, בעיקר באמצעות רכישות, לחדור לשווקים חדשים כמו האינטרנט של הדברים, מכוניות מחוברות, מרכזי נתונים ומעבדים למודמים פס בסיס -- בהם קוואלקום נשארה השחקנית הדומיננטית.
המאמר בוול סטריט ג'ורנל, שמתאר הצעת מחיר של אינטל עבור ברודקום כדרמטית ביותר מבין מספר רכישות שאינטל שוקלת, טוען שאינטל חוששת שהרכישה של קוואלקום על ידי ברודקום תיצור מעצמה בסמארטפונים וגם במרכזי נתונים, שני תחומים שבהם אינטל מקווה לצמוח. המאמר מציין שכל ניסיון של אינטל רכוש את ברודקום סביר שייתקל בבדיקה קפדנית מצד הרגולטורים של הגבלים עסקיים ברחבי העולם.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות