פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

Brian_Krzanich
מנכ"ל אינטל בריאן קרז'ניץ
אינטל הודיעה על המינוי של עוד ארכיטקט שבבים מפורסם וסיפקה עוד הוכחות שהמשימה הרב שנתי שלה להתגוון מעבר למחשב האישי מתחילה להשתלם סופסוף. אבל החברה גם דחתה את הייצור הכמותי של שבבי 10-nm מסוף השנה הזאת לשנה הבאה, ואמרה שההתקדמות בשיפור התפוקה איטי מהמצופה.

בשיחת ועידה עם אנליסטים בעקבות פרסום הרווח שלה ברבעון הראשון, מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' אמר שאינטל מספקת מוצרי 10-nm בכמויות קטנות ושהתפוקות משתפרות אבל קצב השיפור איטי ממה שהחברה ציפתה.

"כתוצאה מכך, הייצור הכמותי נדחה מהמחצית השנייה של 2018 ל-2019", אמר קרזניץ'. "אנחנו מבינים את בעיות התפוקה והגדרנו שיפורים בהם, אבל ייקח זמן ליישם ולאשר אותם".
קרזניץ' אמר שבעיות התפוקה קשורות לפגמים שנובעים מהכמות של ההדפסים המרובים שנחוצים ל-10 nm, הצומת האחרון לפני שאינטל תתחיל להשתמש בליתוגרפיה באולטרה- סגול קיצוני(EUV) ב-7 nm.
אינטל דיווחה על גידול של 9% במכירות ברבעון הראשון והעלתה את יעד המכירות השנתי שלה מ-65 מיליארד דולר ל-67.5 מיליארד דולר. החברה גם אמרה שמוצרים שאינם למחשבים אישיים היוו 49% מהמכירות שלה ברבעון הראשון, שיא חדש עבור החברה שהקדישה יותר מעשור במאמץ להתגוון מעבר לעסקי המחשבים אישיים הליבתיים שלה.
אינטל אמרה שג'ים קלר, מתכנן עם ניסיון של עשרים שנה שהקריירה שלו כללה תפקידים בולטים באפל ו-AMD, יצטרף לחברה כסגן נשיא בכיר שיעמוד בראש קבוצת הנדסת הסיליקון שלה. אינטל לקחה את קלר מטסלה, שם היה לאחרונה סגן נשיא לחומרת מתח נמוך וטייס אוטומטי.

המינוי של קלר מגיע חמישה חודשים אחרי שאינטל משכה את ראג' קודורי מ-AMD והציבה אותו כארכיטקט ראשי של קבוצת המחשוב הליבתי והחזותי שלה כדי להוביל את יוזמת מחשוב הקצה שלה.
בין ציוני הדרך בקריירה שלו, קלר הוביל את הפיתוח של מעבד המובייל לפי הזמנה המקורי של אפל 4A, ואת זה שבא אחריו, ה-5A. הוא גם הוביל את הפיתוח של הארכיטקטורה זן של AMD כששימש ארכיטקט הליבות הראשי של AMD.

המכירות של אינטל ברבעון הראשון גדלו ל-16.1 מיליארד דולר, עלייה לעומת 14.8 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2017. אינטל דיווחה על הכנסה נקייה של 4.5 מיליארד דולר ברבעון, עלייה של 50% לעומת הרבעון הראשון של 2017.
אינטל אמרה שלעסקי הזיכרונות שלה היו הכנסות שיא של יותר ממיליארד דולר ברבעון הראשון, גידול של 20% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת.

ההכנסות מפיתוח ושיווק שבבים שמשמשים לאינטרנט של הדברים גדלו ב-17% ל-84 מיליון דולר, מכירות השבבים לדטה סנטרים האמירו ב-24% ל-5.2 מיליארד וההכנסות ממכירות שבבים שמשמשים למחשבים אישיים עלו ב-3% ל-8.2 מיליארד. החברה רשמה הכנסות מפעילויות נוספות בסך של 1.7 מיליארד דולר.

הרווח הנקי צמח ברבעון ב-52.46% ל-4.45 מיליארד דולר, כאשר השפיעו עליו לטובה זינוק של כמעט פי שניים בהכנסות המימון וירידה של 35% בחבות המס של החברה. הרווח למנייה רשם עלייה של 52.46% ל-93 סנט

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות