פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

gartner_logo
 

2017 הייתה שנת שיא עבור תעשיית המוליכים למחצה. לפי גרטנר (Gartner), זו השנה הראשונה בה היקף ההכנסות בשוק חצה את קו ה-400 מיליארד דולר והגיע עד כדי כ-420 מיליארד דולר, עליה מרשימה מאוד של 21.6% בהשוואה ל-2016, אז הסתכמו ההכנסות במעט פחות מ-346 מיליארד דולר.

בנוסף, זו השנה הראשונה מזה 25 שנים בה אינטל (Intel) אינה מובילה את השוק. המגמה שהתחילה ברבעון הראשון של 2017, עת סמסונג (Samsung) חלפה על פניה, נשארה עד סוף השנה. נתח השוק של היצרנית הדרום-קוריאנית, מבחינת הכנסות, עומד כרגע על 14.2% מעט יותר מאינטל שחלקה בשוק עומד על 14%. עם זאת במקרה של סמסונג מדובר בזינוק של 49.3% מ-40 מיליארד דולר לכדי 60 מיליארד דולר, ואילו במקרה של אינטל הקפיצה היא בגודל של 8.6% "בלבד" אל הכנסות שיא חדשות של כ-59 מיליארד דולר.

יוצרים זכרונות
הסיבה שסמסונג חלפה-עברה על פני אינטל, היא הצמיחה האדירה בדרישה לזיכרונות. סמסונג אמנם גם מייצרת מעבדים לטלפונים החכמים שלה, אבל במקביל גם מספקת זיכרונות לשווקי הטלפוניה, המחשבים וכונני SSD, והיא נחשבת לאחת היצרניות הגדולות בעולם בהיבט הזה אם לא הגדולה שבהן. זו גם הסיבה שהקפיצות הגדולות בהכנסות בעשירייה הפותחת שייכות ליצרניות זיכרונות.

הייניקס (SK Hynix) במקום השלישי, עם נתח שוק של 6.3% עם הכנסות של כ-26 מיליארד דולר, זינקה ב-79.1%, ומיקרון (Micron) זינקה ב-71.1% להכנסות של כ-23 מיליארד דולר ונתח שוק של 5.4%. שתיהן חלפו על פני קוואלקום (Qualcomm) שצמחה ב-4.4% בלבד לכ-16 מיליארד דולר בקופה ועם נתח שוק של 3.8% שמראה עד כמה הזינוק של חברות הזיכרונות שלפניה כעת היה מדהים.

הגידול הכללי של חברות שאינן מייצרות זיכרונות הסתכם בכ-9.3% מ-2016 ל-2017, כשהמכירות של החברות המסוימות הללו עלו ב-24.8 מיליארד דולר והגיעו ל-290 מיליארד דולר. כמו כן ציינו בגרטנר כי העלייה של 10 יצרניות השבבים המובילות הייתה גדולה מהממוצע בשוק והסתכמה בכ-30.6%. הן מחזיקות כעת ב-58% מהשוק.

גרטנר גם התייחסה לתהליך המיזוגים שעוברת תעשיית השבבים וציינה כי ב-2017 הייתה דווקא האטה בהיבט הזה. עם זאת חל גידול בהיקף של עסקות השיא. קוואלקום, שרכשה את NXP, שילמה 44 מיליארד דולר לשיא חדש שהדיח מהפסגה את 37 המיליארד שהשקיעה אווגו (Avago) ברכישת ברודקום (Broadcom) כדי להפוך לברודקום בעצמה.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות