פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

חברת ההזנק של בינה מלאכותית Wave Computing תקנה את מיפס

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
MIPS by Imagination logo
 

 

Wave Computing (קמפבל, קליפורניה), חברת הזנק שמתמקדת בפיתוח של מערכות בינה מלאכותית באמצעות ארכיטקטורת זרימת הנתונים המקבילית המסיבית שלה, תודיע בהמשך השבוע הזה על הרכישה של MIPS Technologies, חברה מהוללת אבל בצרות מעמק הסיליקון שפיתחה את ארכיטקטורת המעבדים MIPS וליבות עיבוד קשורות.
המהלך יאפשר ל-Wave Computing להתרחב מאימון של בינה מלאכותית במרכזי נתונים להסקה של בינה מלאכותית במערכות משובצות.

מנכ"ל Wave Computing דרק מאייר אמר ל-EE Times: "האסטרטגיה שלנו הייתה תמיד לדחוף את אריג זרימת הנתונים שלנו עד הקצה". הרכישה תיתן ל-Wave Computing הזדמנות להחדיר את מעבדי ה-RISC של מיפס לטכנולוגיית זרימות הנתונים המדרגיות שלה ולחבר אותה לתוך הסביבה של מיפס.

מהלך נועז
חברת הזנק של בינה מלאכותית עם רק מאה עובדים שרוכשת חברה אחרת באותו גודל -- עם היסטוריה ארוכה ושורשים עמוקים בקהילת הטכנולוגיה -- זה מהלך אמיץ נדיר. כמה אנליסטים בענף קראו למהלך של Wave Computing "נועז" וציינו שההחלטה יכולה לעזור להעלות את הקונה בשוק הבינה המלאכותית. "אני חושב שזה נועז כשחברת הזנק קטנה חושבת בגדול כל כך, להרחיב את השוק לפני שהמוצר הראשון שלה יצא לשוק", אמר קרל פרוינד, אנליסט מוביל של HPC ולמידה עמוקה ב-Moor Insights & Strategy. "מסוכן, אולי, אבל זה מה שנדרש".
אבל מיפס היא לא סתם חברה ותיקה. למרות שמעמדה ירד בשוק הקניין הרוחני של ליבות מעבדים, לארכיטקטורה שלה MIPS יש עדיין הרבה תומכים ומאמינים נוסטלגיים. ויותר חשוב, מגוון רחב של לקוחות דבקים ב-MIPS -- בכללם מיקרוצ'יפ, מובילאיי (כיום חברה של אינטל), מדיה-טק ודנסו, החברה הגדולה המובילה של יפן.

הדנ"א של מיפס
קווין קריוול, אנליסט ראשי ב-Tirias Research, ציין של-Wave Computing ומיפס -- שאת שתיהן ממן חלקית דאדו באנאטאו, השותף המנהל של Tallwood Venture Capital -- יש "התאמה טבעית".
ואכן, נראה שהדנ"א של מיפס כבר מוטבע ב-Wave Computing, החל במאייר, לשעבר סגן נשיא למכירות ושיווק במיפס. מייק אולר, סגן הנשיא לתפעול של Wave Computing, היה סמנכ"ל הטכנולוגיות של מיפס ודארן ג'ונס, לשעבר מנהל ההנדסה של מיפס, הוא עכשיו סגן הנשיא להנדסה של Wave Computing. היועץ המשפטי הראשי של Wave Computing פול אלפרן עבד פעם במיפס כיועץ המשפטי המסחרי הבכיר שלה.
שלא כמו רוב המיזוגים והרכישות שמצריכים תקופה ארוכה של התאמה לפני ששני השותפים יכולים לפתח מפת דרכים, הצוות Wave-מיפס יכול כנראה לדלג על פעולות ההכנה האלה. "אנחנו חושבים על זה כבר תקופה מסוימת", אמר מאייר. Wave Computing כבר "מאוד מתקדמת" בבניית קרסים במעבדים ליחידות זרימות הנתונים (DPUs) של Wave Computing כדי לפתח ליבות מעבדים שמוכנות לבינה מלאכותית.
בינה מלאכותית "מביאה פרדיגמה חדשה, ומשנה מערכת מחשב שלמה", ולכן מעבדים צריכים "תהליך למידה", אמר קריוול. "מיפס צריכה מפת דרכים ללמידת מכונה".עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
פרופ' אמנון שעשוע מכוון לבינה מלאכותית כללית
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עוד
‫שבבים‬
יצרני מחשבים אישיים מתכוננים שוב למחסור במעבדים
כותרת ביניים * כותרת ביניים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות