פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
IMG 7269
 מנכ"ל NVIDIA ג'נסן הואנג ומנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן באירוע שעסק באקוסיסטם של התבונה המלאכותית בישראל, 26.3.2019. צילום: אבי בליזובסקי

"NVIDIA היא המוח, מלאנוקס – העצבים; בתוך עשר שנים כל מרכז הנתונים יהיה מחשב אחד גדול". כך אמר מנכ"ל NVIDIA ג'נסן הואנג בשיחה עם CHIPORTAL במהלך אירוע בכירים שקיימו NVIDIA ומלאנוקס ואשר עסק בתבונה מלאכותית.


"NVIDIA החלה כחברת שבבים, הייתה לחברת מעבדים, וכעת היא חברת מיחשוב. בעתיד, אנו עומדים לשנות את פני עולם מרכזי הנתונים בסדרי גודל. המחשבים בעתיד לא יתוכננו כמחשבים קטנים המחוברים למרכז נתנוים. מרכזי הנתונים של העתיד יתוכננו כמחשב ענק אחד."

"זה עתיד מרתק, והוא יאפשר לבצע יישומי תבונה מלאכותית שהעולם עדיין אינו מבין. זו הסיבה מדוע קנינו את מלאנוקס. אנחנו המוח של המחשב הענק הזה, ומלאנוקס היא מערכת העצבים המחברת את כל המוחות יחד. המיחשוב הולך להיות בעל יכולת מדהימה. אנו יודעים מה העולם צריך, וזה לא יכול לקרות רק בחברה אחת, ולכן יהיו רעיונות שיבואו מחברות גדולות, חברות קטנות וסטרטאפים, ואנו נתרום את התרומה שלנו לקידום עתיד זה. ניתן לכנות זאת 'מחשב בקנה מידה של מרכז נתונים'", הסביר הואנג.
"היכולת של מחשב זה תהיה בלתי תאמן, וגם קשה לתפוס אותה היום. וזה העתיד שאנו רוצים ליצור."

הואנג גם הוסיף בדברי הפתיחה של האירוע באשר לרכישת מלאנוקס: "זוהי אבן דרך גדולה מאוד עבורנו. בקרוב נהיה חברה גדולה מאוד בישראל, ויהיה לנו אתר גדול מאוד פה. כל זה נבנה בידי אנשים מדהימים. אנו הולכים להעסיק 3,000-2,000 עובדים.
אנו בונים כלים, אולי החשובים ביותר בזמננו, אנו מאפשרים לאיינשטיינים ולדה וינצ'ים של תקופתנו ליצור. אלו החוקרים והמדענים. יש באולם הזה הרבה חברות שרוצות ליצור את העתיד. אתם האנשים שבשבילם התחלנו את החברה. אתם הסיבה לכל מה שאנו עושים. אתם ההשראה.
כיום כמה מהבעיות ומההזדמנויות הם בתחומים כגון תבונה מלאכותית, רובוטיקה, IOT ומשמעותם מחשבים חזקים במרכזי הנתונים, תוכנה שאף אדם לא יוכל לכתוב – המחשבים יוכלו לכתוב תוכנה בעצמם. לפיכך קפצתי על ההזדמנות כאשר אייל פנה אלי וביקש ממני לשקול להכניס את מלאנוקס למשפחת אנבידיה.
זו הזדמנות של פעם בחיים. מעט מאוד חברות טכנולוגיות שרדו שני עשורים של מובילות, והחלטנו שאנחנו משלבים את שתי החברות המובילות במיחשוב עתיר ביצועים (HPC) של היום ולבנות חברה שתוכל לתת תרומה ענקית לעולם זה. כפי שאנו יודעים כמות המידע שעובר בבסיסי נתונים השתנה מאוד בשנים האחרונות, בגלל יישומים כגון תבונה מלאכותית יותר ניתוח נתונים (DATA ANALYTICS) ולימוד מכונה. המערכות בתוך מרכז הנתונים ייבנו בדרך שונה והגבול בין המחשב והרשת יילך ויטשטש עם הזמן. אנחנו רוצים לחשוב על כל מרכז הנתונים כמנוע מיחשוב גדול, לתכנן את הארכיקטטורה שלו לביצועים מרביים, הביצועים הטובים ביותר האפשריים מההתחלה ולכן זוהי הזדמנות נהדרת עבורנו.


"אני לא מכיר אף חברה שלא רוצה להיות בישראל היום. כולם רצו את מלאנוקס. אני ניצחתי, נתתי את ההצעה הגבוהה ביותר. וזה מה שנדרש. אם אתה רוצה משהו כל כך יקר, מעוצב בכאב. על ידי אנשים מדהימים. במשך שני עשורים. אני לא יכול להגיד לך כמה נרגש אני כמה אני גאה."

אייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס עלה עם הואנג לבמה ואמר: אנחנו נרגשים מאוד. אני מסכים אם מה שאמרת, שלרכישה הזו יש הרבה הגיון. שמעתי הרבה אנשים כאן בקהל שאמרו שהם חשבו על זה לפני שנים. אנחנו נרגשים מאוד. להיות חלק מהמשפחה הנוחה. נמשיך לשאת את המעטפת הרחבה. נעשה זאת באותם האתרים ואנחנו מקווים להתפתח ולגדול עוד יותר. כמו שג'נסנג אמר שאנחנו רואים בתקשורת כמו המוח של המחשב ומה שאנחנו עושים הוא לקרוא את הנתונים מכל מקום שבו הם נמצאים אל המוח לעיבוד."
אנחנו מספקים יאת הקישוריות היעילה ביותר להעברת הנתונים שהם המשאב היקר ביותר בעולם כיום למוח שיוכל לעבדם ואנחנו הולכים לשלב יותר ויותר עיבוד הנתונים בתוך הרשת כדי להפוך את הפתרון הנועז ליעיל יותר וכן הלאה. אנחנו כאן כדי לבנות את אבני הבניין הטובים ביותר עבור החברות שיכולות לנצל זאת ולספק את היישומים ואת הפתרונות שלהם בשווקים, בין שזה במרכז נתונים, בענן, במכונית האוטונומית, בכל מקום בו צריך איחסון ומיחשוב."
לכן חשבתי שחשוב מאוד שנצטרף ל-NVIDIA ואנחנו מצפים לסגור את העסקה כמה שיותר מהר כדי לגרום לשינוי גדול בעולם הזה.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
חשד: פרופסור סיני העובד בארה"ב גנב טכנולוגיה עבור וואווי
הפרופסור הסיני נעצר בחודש שעבר, וכעת עומד למשפט באישום כי גנב סודות מסטארט-אפ אמריקני עבור וואווי
קרא עוד
שבבים
סמסונג ואמדוקס ישתפו פעולה בהאצת הפריסה של רשתות G5 פתוחות מבוססות ענן אצל ספקי שירותי תקשורת
היוזמה המשותפת כוללת את הפתרונות של סמסונג לרשתות G5 עם ONAP, המאפשרת לספקי שירותי תקשורת לפרוס ולהפיק הכנסות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות