פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
6T7A2623
מימין לשמאל: לייט אלטימיים, ג'יל דאלפסי, ד"ר וולי ריינס, שלמה גרדמן צילום: ניב קנטור

בטקס חגיגי ורב משתתפים הוענק אות מוביל התעשיה הגלובלית לשלושה אישים אשר השפיעו מהותית על תעשיית הסמיקונדקטור העולמית והישראלית.

הטקס התקיים במרכז הכנסים של מלון הילטון בת"א במסגרת ארוע הפתיחה של כנס ChipEx2019 ונערך בהשתתפות שר המדע והטכנולוגיה, מר אופיר אקוניס, נשיא semi אירופה, מר לייט אלטימיים ומר שלמה גרדמן, יזם ויו"ר משותף של כנס ChipEx2019.

שלושת הזוכים באותות הם:

ד"ר וולי ריינס, עד לאחרונה מנכ"ל חברת מנטור גרפיקס וכיום מנכ"ל מנטור אמריטוס קיבל את אות "מוביל התעשיה הגלובלית" בזכות המצאת דיודה מיוחדת רגישה לאור כחול שהמציא עוד כשהיה סטודנט באונב' סטנפורד, בזכות הקמת והובלת חטיבת ה- DSP של חברת טקסס אינסטרומנטס ובזכות הובלת חברת מנטור גרפיקס כמנכ"ל במהלך 24 שנים בהם הביא לגידול של פי שלוש במחזור ההכנסות ופי 10עשר בשווי החברה עד למכירתה לחברת סימנס.

6T7A2400

מקבל האות השני היה ג'יל דאלפסי, יהודי ממוצא צרפתי שהחל אף הוא את הקריירה שלו בעולם השבבים בחברת טקסס אינסטרומנטס. דאלפסי הקים את חטיבת השבבים לטלפונים החכמים ב- TI , עודד חדשנות ופיתוחים טכנולוגים חדישים והוביל את החטיבה למחזור של 4 מילארד דולר ולמובילה עולמית בתחומה. מאוחר יותר הוביל שינוי ארגוני בחברת ST-Ericsson והפך אותה למובילה עולמית בתחום הפלטפורמות לטלפונים ניידים וטאבלטים. כמו כן תרם מהותית לפיתוח תעשיית השבבים בכלל ולתחום הטלפונים הסלולרים בפרט.

6T7A2266

אחרון מקבלי האותות היה ד"ר גיורא ירון. גיורא היה זה שהקים את מרכז הפיתוח של חברת נשיונל סמיקונדקטור בישראל והוביל בה את פיתוח ארכיטקטורות המיקרו מעבדים הנמצאת בשימוש עד היום. במסגרת עבודתו ב- NSC הקים וניהל את הפאב של נשיונל סמיקונדקטור במגדל העמק שהפך ברבות הימים למפעל הראשון של חברת טאואר סמיקונדקטור. בזכות הובלת מהלכים אלו כמו גם מעורבותו האינטנסיבית בעשרות חברות הייטק ישראליות שהוא היה בין מייסדיהן, השקיע בהן או היה חבר דירקטוריון שלהן מצאה אותו ועדת פרס כראוי לאות "מוביל התעשיה הגלובלית".

6T7A2300

שלושת מקבלי האותות הנרגשים הגיעו לטקס בליווי בני משפחה וידידים קרובים ואף זכו לתשואות רמות מכ-250 ראשי התעשיה ובכירים מהארץ ומהעולם אשר השתתפו בארוע הפתיחה של כנס ChipEx2019.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
קמטק מדווחת על קבלת הזמנות ל-34 מערכות מ- 5 יצרניות חיישנים למצלמות
מרבית ההזמנות יותקנו במהלך המחצית הראשונה של 2020
קרא עוד
שבבים
אייסייט הציגה ב-CES חידושים במערכת ניטור הנהג
ליאת רוסטוק, סמנכ"לית שיווק בחברה הסבירה ל-CHIPORTAL בביתן החברה ב-CES כיצד מגלים האם הנהג נרדם, משוחח בטלפון או מעשן.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות