פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
marvell-logo
 

גלובלפאונדריז הסכימה למכור את עסקי ה-ASIC שלה למרוול סמיקונדקטר תמורת עד 740 מיליון דולר בשלב האחרון של שינוי מבני תלת שלבי שממצב מחדש את גלובלפאונדריז מיצרנית של שבבים בחזית הקידמה לספקית של תהליכים מיוחדים.


העסקה משלימה תוכנית לשינוי מבני שהתחיל מנכ"ל גלובלפאונדריז תום קופילד באוגוסט, אבל היא גם מחזקת את ההגעה של מרוול בתחנות בסיס G5 ואת המעמד שלה כספקית שבבים לתשתיות קוויות ואלחוטיות. עסקי ה-ASIC - שנקראים Avera - מגיעים עם מה שמרוול כינתה "תכנון אסטרטגי".


מאט מרפי, מנכ"ל מרוול, אמר בשיחת ועידה עם אנליסטים אחרי ההודעה על העסקה שהרכישה תחזק את תיק המוצרים הסטנדרטיים ולפי הזמנה באופן חלקי באמצעות יכולות הפיתוח של ASIC לפי הזמנה באופן מלא של Avera.


"מרוול תציע עכשיו ללקוחות רוחב ללא מקבילים של יכולות ASIC סטנדרטיים, לפי הזמנה באופן חלקי ולפי הזמנה באופן מלא, הכל תחת גג אחד", אמר מרפי.
לפי תנאי הרכישה - שעדיין כפופים לאישור בעלי המניות של מרוול - מרוול תשלם לגלובלפאונדריז 650 מיליון דולר במזומן ועוד 90 מיליון דולר נוספים בתנאי שיתמלאו תנאים מסוימים ב-15 החודשים הבאים.
העסקה כפופה לבחינה של הרגולטורים בארה"ב אבל לא מצריכה אישור של משרד המסחר של סין, אמר מרפי.
הרכישה כוללת את תזרים ההכנסות של Avera, הזכיות בתכנונים והעברה של כ-800 עובדים. היא כוללת גם הסכם הספקת פרוסות חדש לטווח ארוך בין מרוול וגלובלפאונדריז, אמרו החברות.
Avera הייתה חלק מעסקי המיקרו אלקטרוניקה של IBM לפני שנרכשה על ידי גלובלפאונדריז ב-2014. ל-Avera יש יכולות בתכנון אנלוגי, אותות מעורבים ו-SoC וגם תיק קניין רוחני שכולל SerDes במהירות גבוהה, זיכרון משובץ עתיר ביצועים ואריזות מתקדמות.
גלובלפאונדריז הודיעה באוגוסט האחרון שתעצור את הפיתוח של טכנולוגיית תהליך nm-7 כחלק משינוי מבני בכל החברה. קבוצת ה-ASIC פוצלה בשם Avera באותה עת כדי לאפשר התקשרות עם TSMC ב-7-nm.
Avera היא מכירת הנכסים השלישית והכי גדולה של גלובלפאונדריז השנה כדי לייעל את הפעילות בעקבות ההודעה על השינוי המבני. בינואר גלובלפאונדריז מכרה את מפעל ה-200-mm שלה Fab 3E בסינגפור לוואנגרד הטאיוואנית תמורת 236 מיליון דולר. בחודש הקודם החברה הודיעה על עסקה למכירת מפעל ה-300-mm שלה Fab 10 באיסט פישקיל, ניו יורק, ל-ON Semiconductor תמורת 430 מיליון דולר.
העסקה היא הרכישה הגדולה השנייה שמרוול הודיעה עליה החודש. ב-6 במאי מרוול הודיעה שהיא הסכימה לשלם 452 מיליון דולר כדי לרכוש את Aquantia כדי לחזק את מעמדה באתרנט לרכב.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
דיאולוג רוכשת את קריאייטיב צ'יפס הגרמנית תמורת 80 מיליון דולר
תרחיב את אחיזתה בתחום ה-IOT התעשייתי
קרא עוד
שבבים
"התעשייה המקומית עדיין לא שותפה לטרנד העולמי של התעשייה החכמה"
כך אמר נתנאל היימן ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים במסגרת הוועידה השנתית Industry 4.0: תעשיה חכמה – כאן...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות