פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
יגאל רייחלגאוז וקרינה אודינייב קרדיט צילום לירן שטרית
 יגאל רייחלגאוז וקרינה אודינייב -  צילום: לירן שטרית 

חברת קורטיקה הישראלית משיקה את Cartica AI, חברת בינה מלאכותית אוטונומית לתעשיית הרכב, בשיתוף עם CONTINENTAL, TOYOTA - AI Ventures, BMW - i Ventures ו- OurCrowd. החברה מתמקדת בפיתוח בינה מלאכותית מהדור הבא לתעשיית הרכב, עם יכולת לחזות תרחישים בסביבת הרכב תוך שימוש במשאבי חישוב נמוכים ומותאמים לרכב ממוצע. הטכנולוגיה תסייע להגברת הבטיחות בדרכים, הפחתת נפגעים בכבישים ותשמש בעתיד גם את ענף הרכב האוטונומי.

לאחר שנתיים וחצי בהן קורטיקה פעלה בתחום הרכב האוטונומי הוחלט על השקת Cartica AI כחברה נפרדת, כדי לאפשר העמקה ומיקוד פעילות בתחום האוטומוטיב. מנכ"ל החברה הוא יגאל רייחלגאוז ממייסדי קורטיקה, היא מונה צוות של 45 עובדים, בתחילת חודש נובמבר תועבר פעילותה ממשרדי קורטיקה למשרדים חדשים וכח האדם צפוי להתרחב לכ- 100 מפתחים. זאת בנוסף לפתיחת סניף במינכן, גרמניה, שיפעל בקרבה גיאוגרפית ליצרניות בתעשיית הרכב.

י Cartica AI מביאה גישה טכנולוגית שונה לענף הרכב. כיום מקובל להשתמש במערכות בעלות יכולת למידה, אך הן מבוססות על ניתוח דוגמאות שאדם הזין עבורן למאגר נתונים ומוגבלות רק אליו. כך צוותי עובדים עוסקים בתיוג תמונות בתהליך יקר שעורך זמן רב והחמור מכל אינו אמין במקרי קצה. העולם סביבנו משתנה בכל יום ואי אפשר לצפות מבני אדם לעסוק בתיוג בלתי פוסק ואינסופי של הסביבה בה אנו חיים. לכן הגישה השונה של Cartica AI מציעה לתעשיית הרכב שימוש בטכנולוגיה ללמידה בלתי מפוקחת. המערכת בונה באופן אוטונומי מאגר נתונים מנתונים שזורמים אליה באופן רציף מהעולם האמיתי. איתם היא מבצעת עבודה טובה יותר מבני אדם באיסוף ותיוג המידע ובדיוק חסר תקדים.

הטכנולוגיה של Cartica AI מותקנת על שבב של רנסאס, ענקית ייצור שבבים יפנית. פעילותו צורכת פחות מחצי וואט, לצורך השוואה מערכות וותיקות יותר צורכות בין 5-10 וואט (למשל מובילאיי). הטכנולוגיה נמצאת בייצור סידורי בימים אלו לאחר שנבחנה על מיליוני מייל ולצורך עלייה על הכביש לקראת סוף השנה הבאה. הטכנולוגיה בוגרת, מוגנת ביותר מ- 200 פטנטים ונמצאת יותר מעשור במחקר ופיתוח. למערכת תמיכה בראיית לילה ועליונות בזיהוי אובייקטים בתאורה נמוכה במרחקים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
טאואר ג'אז מדווחת על המשך הצמיחה
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז: אנחנו מצפים לשנת 2020, במהלכה כושר הייצור צפוי לעלות ויחד עם הפעילויות העסקיות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות