פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
PRESENSO
יזמי פריסנסו מימין לשמאל- איתן וסלי, מנכ'ל, ד'ר דוד אלמגור, יו'ר פעיל, דדי לבוד בן לולו, מנהל מחקר ופיתוח. צילום יח"צ

 

SKF, ענקית התעשייה השוודית, רכשה את חברת PRESENSO (פריסנסו), המפתחת ומיישמת תוכנה ושירות מבוסס בינה מלאכותית (AI) לשיפור ביצועי מכונות. יכולות ה-AI המתקדמות של פריסנסו מאפשרות למפעלים תעשייתיים לאתר כשלים זמן רב מראש, כאלה שבעבר לא היו ניתנים לגילוי. גילוי הכשלים נעשה באופן אוטומטי וללא צורך להעסיק מדעני נתונים נוספים. הפתרון של פריסנסו מיושם על ידי מפעלים תעשייתיים להגברת התפוקה וההכנסות על ידי צמצום מקרי השבתה לא מתוכננים וייעול תהליכי התפעול והייצור.

היקפה הכספי של הרכישה לא הותר לפרסום ולא נמסר, אך גורמים בתעשייה מעריכים כי מדובר בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

פריסנסו פועלת ממקום מושבה בחיפה, גייסה עד היום 3 מיליון דולר. החברה פיתחה את הפתרון שלה בהתבסס על חידושים בתחום "למידת מכונה אוטומטית" (AutoML). למידת מכונה אוטומטית מאיצה את קצב שילוב ופריסת פתרון ה-AI, ומאפשרת למפעלים לחבר כמויות רבות של מכונות וסנסורים לשירותי האנליטיקה התעשייתית בזמן קצר.

הלקוחות הקיימים של החברה כוללים יצרנים תעשייתיים מובילים באירופה ובאמריקה מעולמות האנרגיה, נפט וגז, מתכות, כימיקלים ועוד.

ויקטוריה ואן קמפ, סמנכ"לית טכנולוגיות ונשיאה, חדשנות ופיתוח עסקי ב-SKF אמרה: "המהות של SKF היא מערכות סובבות אמינות, הובלה טכנולוגית ופתרון של בעיות אמיתיות בעולם. היום, אנחנו מקבלים בברכה ל-SKF צוות של מפתחי AI ברמה עולמית, עם פתרון אנליטיקה מוכן. יחד אנחנו נשנה את האופן שבו התעשייה מסתכלת על אמינות ציוד מכאני, ונהפוך בינה מלאכותית לחלק אינטגרלי מתהליך הייצור."

איתן וסלי, מנכ"ל פריסנסו, אמר: "אנחנו נרגשים להפוך לחלק ממשפחת SKF ולשלב את שירותי בקרת ציוד סובב של SKF עם פתרון האנליטיקה התעשייתית של פריסנסו. אנו מאמינים כי השילוב ההיברידי של בקרה מסורתית ובינה מלאכותית מציע למפעלים תעשייתיים את האופציה הטובה ביותר לפיתוח תחזוקה 4.0."

דדי לביד (בן לולו), מנהל טכנולוגיות ודאטה סיינס ראשי של פריסנסו, אומר: "מיקדנו את מאמצי ההנדסה שלנו בהחלפת משימות ניתוח נתונים עתירות עבודה באלגוריתמי למידת מכונה מתקדמים, שמבצעים את המשימות הללו באופן ממוכן. כחלק מ-SKF, המטרה שלנו היא לבנות על ההצלחה הזו ולהרחיב את היישומים המסחריים של פתרונות אנליטיקה תעשייתית על פני עשרות מיליוני מכונות בשנים הקרובות".

פריסנסו נוסדה בשנת 2015 על ידי איתן וסלי, דדי לביד וד"ר דוד אלמגור ששימש כיו"ר פעיל של החברה.

לאחר הרכישה, מרכז הפיתוח בחיפה יהפוך למרכז מצויינות לפיתוח ולמחקר בתחומי הבינה המלאכותית, למידה חישובית וביג דאטה. כל העובדים ימשיכו את עבודתם בחברה. את מרכז המצויינות ינהל דדי לביד (מנהל מו"פ ראשי), ובנוסף יהיה לביד אחראי על כל יוזמות הבינה המלאכותית בתאגיד התעשייתי SKF.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות