פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

עליבאבא חושפת שבב חזק להסקה בבינה מלאכותית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Alibaba 512X512 For IOS1
 


בכנס Apsara למחשוב ענן של עליבאבא שנערך בהנגז'ואו, סין, חשף מנהל הטכנולוגיות של החברה ג'ף ז'אנג שבב להאצת ההסקה בבינה מלאכותית עבור הענן שלטענתו מציע עוצמת מחשוב פי עשרה מהמעבדים הגרפיים של היום.


השבב, הנקרא Hanguang 800 על שם חרב אגדית מסין העתיקה, תואר על ידי ז'אנג בתור "שבב ההסקה לבינה מלאכותית החזק ביותר בעולם". ביצועי השיא בהסקה ב ResNet50-v1 הגיעו ל-78,563 תמונות בשנייה, עם שיא יעילות הספק של 500 תמונות בשנייה לוואט. הוא מבוסס על תהליך ה-12nm של TSMC.


עליבאבא כבר משתמשת בשבבי Hanguang 800 בתשתית הענן שלה, כדי לטפל בעיבוד תמונות, חיפוש מוצרים, תרגום והמלצות מותאמות אישית, מסרה החברה. באמצעות ההתקן, בשירות Pailitao של החברה, שבו המשתמשים מעלים תמונות של פריטים ומחפשים מוצרים מתאימים, יעילות הביצועים גדלה פי 12. השירות הזה מטפל במיליארד תמונות שמועלות בכל יום, והתשתית מבוססת המעבדים הגרפיים של החברה צריכה שעה כדי לעבד. התשתית עם Hanguang 800 עיבדה את אותה כמות של תמונות בחמש דקות.


החברה אמרה שאין לה "תוכניות מיידיות למכור את השבב כמוצר עצמאי" אבל שירות בינה מלאכותית בענן מבוסס Hanguang 800 כבר זמין ללקוחות הענן של עליבאבא. בנאום המרכזי שלו, מנהל הטכנולוגיות של עליבאבא ג'ף ז'אנג אמר שההבדלים בין עליבאבא והחברות שמפתחות שבבים מסורתיים הם חוזקה ולא חולשה.


אני חושב [ש-Hanguang 800] הוא השבב הגדול הראשון שפותח על ידי חברת אינטרנט", אמר ז'אנג. "זה בין הצעדים הראשונים במסע ההשקה שלנו. לעליבאבא יש את הביטחון והיכולת לעשות דברים שמפתחי שבבים יכולים לעשות ולא יכולים לעשות. אני חושב שחברות שבבים יכולות לייצר חומרה, אבל אני חושב שאנחנו יכולים להצליח יותר בנוגע לתוכנה כי זה היה באופן מסורתי הצד החזק שלנו".
"עם המהירות של חברת אינטרנט, הצלחנו להשלים את פרויקט השבב מהתכנון עד האימות בתוך שנה בלבד", הוסיף. "עליבאבא תהפוך לחברה שיש לה אחיזה גם בחומרה וגם בתוכנה, ויש לנו ביטחון רב במה שנשיג עם האסטרטגיה הזאת".


מכון המחקר של החברה, Damo Academy, מתמקד בפיתוח טכנולוגיות לבלוקצ'יין, מחשבים קוואנטיים ונהיגה אוטונומית וגם למידת מכונה. ז'אנג אמר שלעליבאבא יש יותר פטנטים בבלוקצ'יין מכל חברה בעולם, ו-Damo הקים לאחרונה את מעבדת המחשבים הקוואנטיים הראשונה שלו, וגם פיתח טכנולוגיה לנהיגה אוטונומית רמה L4. יחידת השבבים של עליבאבא, T-Head, פוצלה מ-Damo Academy בספטמבר 2018. השם "T-Head" הוא כינוי לגירית הדבש (מילולית: אח עם ראש שטוח), הקמיע של החטיבה. גיריות דבש ידועות כאכזריות ועקשניות בטבע.


ההשקה הראשונה של T-Head הייתה ה-XuanTie 910, מעבד קצה חזק שמבוסס על סט הפקודות לחומרה בקוד פתוח RISC-V (לא ידוע האם גם Hanguang 800 מבוסס על RISC-V). T-Head גם פיתחה את Wujian, פלטפורמת פיתוח המערכות על שבב שלה. בנאום שלו, ז'אנג אמר: "עליבאבא מקווה להפוך את יכולות פיתוח השבבים שלה לקוד פתוח בעתיד, ומתכוונת לבנות צוות גדול יותר למטרה הזאת".

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
טאואר ג'אז מדווחת על המשך הצמיחה
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז: אנחנו מצפים לשנת 2020, במהלכה כושר הייצור צפוי לעלות ויחד עם הפעילויות העסקיות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות