פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
image001
 בובי בל, סמנכ"ל אסטרטגיה בכיר ב- KLA. צילום: יחצ

חברת KLA, המובילה את שוק התהליכים והבדיקות העולמי בתעשיית המוליכים-למחצה, השיקה השנה מיתוג חדש. "המניע למיתוג מחדש היה העובדים, אלה הקיימים לצד מועמדים חדשים" אמר בובי בל, סמנכ"ל אסטרטגיה בכיר ב- KLA, בביקורו האחרון בישראל. "הבנו כי השם KLA-Tencor הפך למיושן וקשה להגייה. רצינו כי המסר שלנו יהיה פשוט ולעניין, וכי המותג ישקף את ערכי החברה, ביניהם: אופטימיות והשפעה חיובית על העולם."

"סימן הפלוס המופיע בלוגו מסמל גם את הצמיחה שלנו בשווקים השונים," המשיך בל. "קודם לכן השנה, השלימה KLA את הרכישה של אורבוטק הישראלית, מובילה עולמית בפתרונות חדשניים לתכנון, ייצור ובדיקה לעולם האלקטרוניקה, בתחומי המעגלים המודפסים, צגים שטוחים וגמישים, ותעשיות משיקות שאליהן גם KLA פונה." יחד שתי החברות מעסיקות למעלה מ- 10,000 עובדים ברחבי העולם, עם יותר מ- 40,000 מכונות מותקנות אצל הלקוחות, והכנסות של למעלה מ- 5 מיליארד דולר, בשנת 2018.

בל התייחס לשוק המוליכים-למחצה ולמעמד של KLA בתוכו. "היום יש מספר מצומצם של חברות מוליכים-למחצה מובילות, ביניהן: אינטל, סמסונג, TSMC , קוואלקום, ברודקום, מיקרון, טקסס אינסטרומנטס וטושיבה. לפני שני עשורים היו כ- 20 חברות מובילות בתחום, אבל לאורך השנים היתה מגמה של קונסולידציה. זאת אחת הסיבות בעטיה בחרנו לרכוש חברות הפונות לשווקים חדשים, מעבר לשוק ייצור השבבים, כמו אורבוטק וחברות קטנות יותר בתחום הציוד למעבדות. רכישות אלה צמצמו את ההשפעה שיש לשינויים בשוק ייצור השבבים על KLA."

"יתרון נוסף שנובע ישירות מהתרחבות שווקי היעד שלנו ומן הגיוון הגיאוגרפי הוא ההזדמנות לשיתופי פעולה בין האתרים השונים כאשר כל אתר יכול להינות מן הטכנולוגיה והמומחיות של האתרים האחרים, וכך לייצר מכפיל כוח משמעותי."

מהם מנועי הצמיחה של התעשייה שלכם?
"מספר מנועי צמיחה משפיעים על עסקינו בימים אלה: המחשב והטלפון הסלולרי, רשתות תקשורת מדור G5, מחשוב ענן ותעשיית הרכב האוטונומי. טכנולוגיות עכשוויות כמו לימוד מכונה ובינה מלאכותית (AI) משפיעות היום על התעשייה שלנו ומצריכים כוח מחשובי וקיבולת אחסון אף גדולים יותר מאלו הקיימים. תחשבו כמה דיוק נדרש בשוק הרכבים האוטונומיים, עם סבלנות לאפס טעויות. אנחנו כאן בשביל לאפשר את הפריצה של התעשייה הזאת."

מה הנחיצות בשוק בטכנולוגיה כמו זו שלכם?
"KLA נוגעת כמעט בכל שבב, לוח ומסך תצוגה של הטלפון הנייד שלכם, כמו גם של מכשירים חכמים נוספים שברשותכם. המכונות שלנו והמומחיות שצברנו מאפשרות את הייצור של כל המוצרים האלקטרונים שסביבנו, ומאפשרות ללקוחות לעצב את הדור הבא של המכשירים. כדי להמחיש כמה המכונות שלנו רגישות ובעלות עוצמה, דמיינו שאני מפזר ברחבי ישראל סל מטבעות – המכונות שלנו יכולות לזהות מטבעות אלו מן החלל החיצון ותוך שעה בלבד לספק את המיקום המדויק שלהן על פני כדור הארץ."

מדוע רכשתם דווקא את אורבוטק וכיצד צפוי להירקם הקשר בין שתי החברות?
"יש דמיון רב בין אורבוטק ל- KLA. המוצרים דומים, תהליכי העבודה דומים, הערכים דומים והשפה משותפת, רק השווקים שונים. בשעה ש- KLA מודדת ובוחנת את השבבים בתוך המכשירים האלקטרונים, אורבוטק מודדת ובוחנת צגים שטוחים וגמישים, ובמקביל מעצבת מחדש מעגלים מודפסים. מבחינת התוכניות לעתיד, כל חברה תמשיך לנהל את הקשר שלה עם השוק באופן עצמאי. בד בבד, נקדם שיתוף פעולה טכנולוגי מתוך אמונה כי כל צד יצא נשכר מן היכולות ההדדיות."

היום עובדים ב KLA ישראל כ- 550 עובדים, אשר יחד עם 750 עובדי אורבוטק בישראל מהווים חלק משמעותי ממצבת העובדים של KLA העולמית. כתוצאה מכך, תופסים שני האתרים הישראלים מקום משמעותי באסטרטגיה של החברה הגלובלית. "הצמיחה הגדולה של KLA ישראל היא תולדה ישירה של רמת המומחיות הגבוהה, הטאלנטים המקומיים והיכולות הגבוהות של האתר - וכל זה ניכר בתוצאות המצוינות של KLA ישראל. למעשה היום, רוב מכונות המטרולוגיה של החברה מיוצרות בישראל."

אתה עובד ב- KLA מאז 1994, גם מנכ"ל החברה ותיק. המצב דומה גם בקרב בכירי KLA ישראל ואורבוטק. מה משאיר אתכם בחברה זמן ארוך כל כך?

"לאורך השנים צמחתי והתפתחתי לצד התפתחות החברה, תוך התמודדות עם אתגרים חדשים, עם כל תפקיד חדש שביצעתי בחברה למדתי דברים חדשים. בנוסף, ב- KLA יש תרבות ארגונית אשר שמה דגש חזק על אחריות חברתית, מתוך מטרה לתת בחזרה לקהילה בה אנו חיים – ערכים אלה קרובים לליבי ומחברים אותי ורבים אחרים לחברה. כל אלה עושים אותי מאד גאה לעבוד ב- KLA."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות