פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

samsung-logo
 

אחרי קרוב לרבע מאה, תעשיית השבבים תוכל לראות ספקית מספר אחד חדשה ברבעון השני של 2017. אם המחירים בשוק הזיכרונות ימשיכו להישמר או יעלו ברבעון הזה, סמסונג תוכל להסתער על המקום הראשון ולהדיח את אינטל, שהחזיקה במקום הראשון מאז 1993, לפי IC Insights.
על סמך אמצע תחום הצפי של המכירות ברבעון השני שקבעה אינטל וגידול צנוע אבל טיפוסי של 7.5% במכירות של סמסונג ברבעון השני, הספקית מדרום קוריאה תדיח את אינטל כספקית השבבים המובילה בעולם ברבעון השני של 2017. אם ההישג הזה יקרה, הוא יהיה ציון דרך לא רק לסמסונג ספציפית אלא גם לכל יצרני השבבים המתחרים האחרים שמנסים כבר שנים לתפוס את מקומה של אינטל כספק הגדול ביותר בעולם, זיהה IC Insights.
ברבעון הראשון של 2016 המכירות של אינטל היו גדולות ב-40% מאלה של סמסונג, אבל תוך קצת יותר משנה ההובלה הזאת עשויה להימחק ואינטל עשויה למצוא את עצמה מאחור במכירות הרבעוניות, לדברי IC Insights.
הגידול הגדול במכירות של סמסונג נגרם בגלל עלייה מדהימה במחירי המכירה הממוצעים של זיכרונות DRAM ו-NAND. IC Insights צופה שהעלייה הכבירה במחירי זיכרונות DRAM ו-NAND שהייתה לאורך 2016 ולתוך הרבעון הראשון של 2017 תתחיל להצטנן במחצית השנייה של השנה, אבל יש עדיין פוטנציאל עלייה יציב יחסית לתחזית הנוכחית של IC Insights שהיא גידול של 39% בשוק ה-DRAM ב-2017 וגידול של 25% בשוק זיכרונות ה-NAND.
אינטל ננעלה כיצרנית השבבים מספר אחד בעולם מאז 1993 כשהציגה את המעבד שלה 486 וזמן קצר לאחר מכן את המעבד המהפכני שלה פנטיום, ששלח את המכירות של מחשבים אישיים להרקיע לגבהים חדשים.
ב-24 השנים האחרונות, כמה חברות צמצמו את הפער במכירות בינן לבין אינטל, אבל הן מעולם לא עברו את ענקית המעבדים. אם מחירי הזיכרונות לא ייפלו במחצית השנייה של 2017, אפשרי בהחלט שסמסונג תוכל להדיח את אינטל גם בתוצאות של מכירות שבבים בשנה המלאה. כעת שתי החברות נעות לכיוון של מכירות שבבים בסביבות 60 מיליארד דולר ב-2017.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
היצרנים של מודולי זיכרון מחדשים מלאי
חברות מודולי זיכרון ביניהן Adata Technology, Transcend Information ו-Team Group צפויות ליהנות מעלייה במחירי המכירה הממוצעים של המוצרים שלהן וגידול ברווח ב-2020
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דוח האקזיטים של IVC-ZAG: שנת 2019 היתה שנת שיא: 21.7 מילארד דולר אקזיטים ו- 8.3 מילארד דולר בגיוסי הון
לפי הדו"ח, הערך הכולל של האקזיטים (הן מיזוגים ורכישות והן הנפקות ראשוניות) הגיע ב-2019 ל-21.7 מיליארד דולר ב-138 עסקאות
קרא עוד


)


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות