פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ST תקנה ספקית שוודית של פרוסות סיליקון קרביד

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

ST_LOGO
 


בגלל מחסור עולמי בפרוסות סיליקון קרביד (ס"ק), STMicroelectronics רוצה להבטיח שתוכל לעמוד בביקוש של הלקוחות על ידי רכישת החזקת רוב ביצרנית פרוסות הס"ק השוודית Norstel AB.
ST תרכוש 55% מהון המניות של נורסטל, עם אופציה לרכוש את 45% הנותרים בכפוף לכמה תנאים. השווי הכולל של העסקה אם האופציה תמומש יהיה 137.5 מיליון דולר במזומן.
"אנחנו רוצים להתבסס על המומנטום החזק שלנו בס"ק, גם בכמות וגם ברוחב היישומים בתעשייה וברכב", אמר ז'ן-מרק שרי, נשיא ומנכ"ל ST.


שרי אמר שהעסקה תגדיל את הגמישות, התפוקה והאיכות של הסיליקון קרביד של ST, תוך תמיכה במפת הדרכים של החברה לגבי הסיליקון קרביד בטווח הארוך. ST היא יצרנית השבבים היחידה עם סיליקון קרביד בדרגת רכב בייצור המוני כיום, הוסיף.
אחרי שהעסקה תיסגר, ST אמרה שהיא תשלוט בכל שרשרת האספקה בחלק ממכשירי הס"ק שלה בתקופה של קיבולת גלובלית מוגבלת.


נורסטל, שהמטה שלה בנורקופינג, שוודיה, הוקמה ב-2005 כחברה של אוניברסיטת לינקופינג. היא מפתחת ומייצרת פרוסות סיליקון קרביד 150-mm מתקדמות חשופות ואפיטקסיות. החברה מייצרת מטילי ס"ק, מצעים ומצעים אפיטקסיים ליישומי הספק (ס"ק עם התנגדות סגולית נמוכה) וליישומי RF (ס"ק עם התנגדות סגולית גבוהה).
ST לא גילתה באיזה תנאים 45% הנותרים יירכשו ורק אמרה שזה יהיה מותנה באבני הדרך הרגילות של התקדמות הביצוע במו"פ וייצור. הרכישה באה אחרי הסכם בשווי 250 מיליון דולר ש-ST חתמה עם Cree בחודש שעבר כדי להבטיח אספקה של פרוסות ס"ק 150-mm.


לדברי Market Research Future, השוק הגלובלי של שבבי הספק ס"ק צפוי לגדול מ-260.5 מיליון דולר ב-2017 ל-689.5 מיליון דולר עד 2023, שיעור צמיחה שנתי מורכב של 18.1%. בנוסף ל-ST, אינפיניאון, Cree (Wolfspeed), On Semiconductor, רנסנס וג'נרל אלקטריק הן כולן שחקניות בולטות בשוק.
השימוש בשבבי הספק ס"ק גדל במכשירים ניידים, רכב חשמלי היברידי ופנלים סולריים. הוא במיוחד עזר לשפר את ההספק וקיבולת הסוללה ברכב חשמלי. מגזרי יישום אחרים הם מכשירי RF ותחנות בסיס סלולרית, ספקי כוח ומהפכים, מכשירים של רשת החשמל, הינעים של מנועים ברכב חשמלי, הינעים של מנועים תעשייתיים ומערכות בקרת תאורה.
לדברי Market Research Future, תחום היישומים המתרחב של שבבי ס"ק במכשירי RF ותחנות בסיס סלולרית צפוי להניע את הגידול בשוק שבבי הס"ק.
אולם, הגידול בביקוש של הצרכנים עולה על קיבולת הייצור של המפעלים ויוצר מחסור גלובלי בפרוסות סיליקון בגלל מספר היצרנים המוגבל, שיכול לעכב את צמיחת השוק.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
חברות השבבים האמריקניות דוחקות בטראמפ לזרז את הרישיונות למכירה לוואווי
עיכובים בהענקת הרישיונות המיוחדים יכולים להחליש את תעשיית השבבים האמריקנית, אומר איגוד תעשיות השבבים (SEMI)
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
שוק המיקרו בקרים צפוי לקטון ב-6%
כך עולה ממחקר שפירסמה לאחרונה חברת מחקרי השוק IC Insights
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות