פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
איל ולדמן מנכל ומייסד מלאנוקס וגנסן הואנג מנכל ומייסד אנבידיה צילום ניב קנטור.jpg 2
 איל ולדמן מנכל ומייסד מלאנוקס וג'נסן הואנג מנכל ומייסד NVIDIA. צילום ניב קנטורמחשבי העל הכי גדולים בעולם מבוססים NVIDIA ומלאנוקס ולכן נבחרה דווקא  NVIDIA לרכישת מלאנוקס. כך עולה מדבריו של מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן בתשובה לשאלת CHIPORTAL במסיבת העיתונאים שהתקיימה הערב (ב') בעקבות הרכישה ששוויה 6.9 מיליארד דולר .

"הרכישה על ידי NVIDIA תאפשר לנו להאיץ את תוכניות הפיתוח שכבר בדרך". "התוכניות של מלאנוקס ימשכו כמותכנן אך הפעם כחלק מ NVIDIA. דיברתי עם ג'נסן וסיכמנו שמלאנוקס תשמש חטיבה עצמאית בתוך NVIDIA. זה נכון גם מהצד העסקי וגם מהצד הטכנולוגי. כמובן שיהיה שיתוף בין שני הגופים אבל חשוב להשאיר את מלאנוקס כגוף נפרד העושה את הדברים שלו."


בתשובה לשאלת CHIPORTAL האם לרכישה יש קשר לעובדה שענף השבבים עבר קונסולידציה ואפילו חברות גדולות יותר ממלאנוקס נמכרו, ענה ולדמן: "מלאנוקס יכלה לשרוד כחברה עצמאית . הנסיבות הן אלה שגרמו לכך שהחלטנו על המכירה. מלאנוקס עושה את הדבר הנכון גם לבעלי המניות וגם לעובדים. "

"עד סגירת העסקה נמשיך לעבוד כשתי חברות. יש לנו מחשבות כיצד לבצע את הסינרגיה בין ה-GPU של NVIDIA, לקישוריות שלנו. זה יקח עוד כמה חודשים ואז נעשה דברים יותר סינרגטיים אבל גם כך מחשבי העל הכי גדולים בעולם מבוססים NVIDIA ומלאנוקס. המחשבים הכי חכמים בעולם מבוססים NVIDIA ומלאנוקס ואנחנו רוצים לשתף פעולה בתחום המדיה והבידור. יש הרבה תחומים שבהם משתמשים במוצרי שתי החברות. שיתוף הפעולה אינו חדש. יצא שהשילוב בין ההחזר לבעלי המניות ובין ההתאמה הטכנולוגית התכנסו לאותה חברה.

"NVIDIA השקיעה בסטרטאפים ישראלים, אנחנו גם בתור מלאנוקס השקענו בחברות הזנק ועכשיו אלה יהיו אלה השקעות של NVIDIA. המיזוג יביא לישראל הרבה טכנולוגיה, הרבה יכולות, חברה כמו NVIDIA שהיא אחת מחברות המוליכים למחצה הגדולות בעולם ומובילה טכנולוגית במה שהיא עוסקת זה דבר מדהים."

המרוויחים הגדולים הם העובדים שיקבלו 125 דולר למניה – חסומה או לא חסומה. " לעובדים יש אחוז מאוד יפה של החברה, מעל 7 אחוז של החברה. אנחנו חושבים שגם מעבר לזה NVIDIA כדי לשמר את העובדים בתוך החברה תמשיך להעניק מניות מוגבלות לעובדים. זו לא רכישה של בניינים אלא רכישה של אנשים. ב NVIDIA הכינו תוכניות כיצד לשמר את העובדים בחברה המאוחדת. אני חושב שהעובדים ייהנו מהמיזוג הזה גם אישית, גם מקצועית וגם כלכלית.
הציבור הישראלי מחזיק בכ-15% מהחברה בינהם הרבה גופים מוסדיים וגם בעלי מניות פרטיים – ביחד מדובר בעשרות מליוני דולרים שהציבור הישראלי יהנה מהם. התוכנית היא לא לצמצם את העובדים, יש סיכוי שאפילו נגדל כדי להאיץ חלק מהתוכניות שלנו. התוכניות שלנו להשאיר בארץ את כל העובדים ואולי אף להגדיל את כל האתרים, כולל הבניין אליו אנו אמורים להיכנס השנה.

העובדים הפלסתינאים תורמים תרומה גדולה להצלחת מלאנוקס. אומר ולדמן. "שיתוף הפעולה ימשיך. יש לנו עובדים גם בגדה וגם בעזה יש לנו עשרות עובדים עם יכולות מדהימות, ויש לנו עובדים גם ברוואבי, בשכם ובחברון. בסה"כ יש מעל 125 עובדים ברשות הפלשתינית. אני מעריך שגם בעזה וגם ברוואבי מעדיפים חברות בינלאומיות. יותר קל להם לעבוד איתן מאשר עם חברות ישראליות, אבל גם כשהיינו מלאנוקס עבדנו ביחד. עברנו את מלחמת לבנון השניה ושלושה מבצעים בעזה ויחסי העבודה מאוד חיובי. אני חושב שהחיכוך בין העובדים הישראלים שלנו לעובדים הפלשתינאים, מאוד חשוב. הוא גם תורם מאוד לכלכלה שם. יש שם שיעור אבטלה אדירה של המשכילים הפלשתינאים בתחומים שלנו ואנחנו מעסיקים אותם ומאוד מרוצים מהתוצאות.

בתשובה לשאלה נוספת של CHIPORTAL אמר ולדמן: "המיזוג מיטיב עם העובדים של מלאנקס כי עומדים לרשותם יותר משאבים והם יכולים לרוץ קדימה. אנו מכניסים דלק ונוכל לנסוע למרחקים יותר ארוכים, כשמסתכלים על שימור העובדים זה נכון גם מבחינה כלכלית גם עסקית וגם מקצועית. אני גאה להיות חלק מהחברה הגדולה." עם זאת עדיין לא בטוח שולדמן יהיה אחד מהם. "אעשה את החלק שלי כדי שהמיזוג יצליח. לגבי העתיד שלי, טרם החלטנו." הוסיף ולדמן.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
AMD: מעבדי 7 ננומטר - עכשיו גם למחשבים צרכניים
הה-Ryzen Threadripper 3960X וה-3970X הם מלובי ליבות באופן מרשים ועם ביצועים גבוהים, אבל כך גם תגי המחיר שלהם - 1,399 דולר ו-1,999 דולר
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
גרטנר: המאבק על בינה מלאכותית בקצה רק מתחיל
בבינה מלאכותית בקצה יש הבטחה רבה כל כך כי אפשר ליישם אותה בכל מכשיר אלקטרוני כמעט, ממכוניות שנוהגות בעצמן ורואות הולכי רגל בכביש ועד...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות