פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

שבבים בקוד פתוח למרכזי נתונים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
computers 2652997 640
Image by tstokes from Pixabay

 

מיקרוסופט ושותפיה שחררו להפצה RTL בקוד פתוח לסכמת דחיסת נתונים חדשה, ואינטל אמרה שפעילות אחרת אולי תעשה את אותו הדבר לבלוק אבטחה. המהלכים הם הצעדים הראשונים לשבבים בקוד פתוח מצד ענקיות מרכזי הנתונים בפרויקט המחשוב הפתוח (OCP).
הפרויקטים היו אינדיקטורים לרוחב ולעומק של הפעילות להניע את מרכזי הנתונים הגדולים ביותר בעולם קדימה. זה מגיע בתקופה שבה חוק מור מאט ועומסי עבודה כמו למידה עמוקה גדלים, ומאלצים מהנדסים לעשות כל מאמץ כדי להשיג ביצועים.


לדוגמה, יצרנים הראו חצי תריסר גישות חלופיות לקירור שבבים מהירים, כולל אמבטיות טבילה. כשיש עשרות מעבדים ומאיצים לוהטים בצנרת הפיתוח, אחד המנהלים אמר שהוא מקווה שוועדה של OCP תוכל לערוך טיוטה של תקנים לתחום עד השנה הבאה.
יותר מ-3,500 מהנדסים נרשמו לאירוע השנתי של OCP. בקבוצה יש 178 חברים שנאמר שהוציאו 2.56 מיליארד דולר בשנה על ציוד למרכזי נתונים, והסכום חזוי לעלות לקרוב ל-11 מיליארד דולר עד 2022.


מאז שהוקמה על ידי פייסבוק ב-2011, הקבוצה פרסמה עשרות תכנונים בקוד פתוח לשרתים, מתגים ומערכות ולוחות אחרים. נציגים אמרו שהם מקווים שהפרויקטים החדשים הם רק תחילתה של עבודה על שבבים פתוחים.


"מבין ספקי הענן, אנחנו הראשונים... שקבענו תקדים חדש של תרומת RTL, ואני מקווה שאחרים ילכו בעקבותינו... בשביל תקן דחיסה חדש, צריך לזרוע את כל הענף -- רוצים הרבה שבבים", אמר קושגרה ואיד, המנהל הכללי של הנדסת שרתים במיקרוסופט.


פרויקט זיפליין הוא תגובה להצפת הנתונים שצפויה להגיע ל-175 זטה-בייט בשנה עד 2025, לפי מחקר אחד מהזמן האחרון. הוא מגדיר וריאציה של קוד הופמן שממוטבת למרכזי נתונים ומבוצעת בבלוק IP של התאמת דגמים. הוא הקטין את הגודל של קובצי ניסוי של מיקרוסופט ב-92% עד 96% תוך טיפול בתפוקה של עשרות גיגה-בייט בשנייה עם השהיות של אלפיות שנייה.


ואיד הודה שהשקה של טכנולוגיית דחיסה חדשה תיקח זמן. עד כה זיפליין נתמך על ידי AMD, ארם, ברודקום, קדנס, אינטל, מרוול, מלאנוקס וסינופסיס.
בפרויקט אחר, המטרה של OCP היא להרחיב את שורש האמון של המעבד שנוצר באמצעות פרויקט סרברוס שלו לכל ההתקנים בשרת. זה מצריך פרוטוקול ובלוק IP חדשים שמגדירה אותם קבוצה שכוללת את פייסבוק, אינטל ומיקרוסופט.


הגישה הופכת את בקר ה-NXP שמשמש בלוחות האם הנוכחיים של סרברוס למסטר, שמדבר עם בלוקים נשלטים בכל שבב היקפי. דובר של אינטל אמר שהקבוצה יכולה להפוך את הבלוק ההיקפי הזה לקוד פתוח.עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
AMD: מעבדי 7 ננומטר - עכשיו גם למחשבים צרכניים
הה-Ryzen Threadripper 3960X וה-3970X הם מלובי ליבות באופן מרשים ועם ביצועים גבוהים, אבל כך גם תגי המחיר שלהם - 1,399 דולר ו-1,999 דולר
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
גרטנר: המאבק על בינה מלאכותית בקצה רק מתחיל
בבינה מלאכותית בקצה יש הבטחה רבה כל כך כי אפשר ליישם אותה בכל מכשיר אלקטרוני כמעט, ממכוניות שנוהגות בעצמן ורואות הולכי רגל בכביש ועד...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות