פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מיקרון מכניסה SSD לתוך התמהיל של בינה מלאכותית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
MU11
 

 יש הרבה דיבורים על הזיכרונות והארכיטקטורות שנחוצים לעומסי עבודה של בינה מלאכותית ולמידת מכונה, וכונני המצב המוצק (SSDs) עם הביצועים הגבוהים והקיבולת הגבוהה החדשים של מיקרון טכנולוגיות מכניסים את הפלאש חזק לתמהיל.


החברה חשפה את סדרה 9300 שלה שמשתמשת בפרוטוקול NVM Express (NVMe) ומיועדת ליישומים עתירי נתונים עם קצב העברה של 3.5 Gbps גם בקריאה וגם בכתיבה.


"ההשהיה נעשית הרבה יותר חשובה במרחב העבודה של הארגון והענן כשזמן התגובה של היישום מאוד חשוב, כדי שהתשתית תוכל להגיב ליותר בקשות של משתמשים בפלטפורמת אחסון שרתים נתונה", אמר קליף סמית, מנהל קו המוצרים של מיקרון.


באופן כללי, זה השוק שאליו מיועדת סדרה 9300. חוץ מהביצועים, הטיעונים שמשכנעים לקוחות מסוג זה הם צריכת חשמל קטנה ב-28 אחוז בהשוואה לדור הקודם של NVMe SSDs של החברה, וקיבולות גבוהו עד כדי 15.36 TB עם 32 מרחבי שמות NVMeכדי להשתמש בשטח האחסון באופן הכי יעיל שאפשר.


אבל ספציפית יותר, הביצועים והקיבולת מאפשרים לסדרה 9300 לתת מענה לדרישות של בינה מלאכותית ולמידת מכונה. סמית אמר שקצב ההעברה והקיבולת מאפשרים ל-SSD לשלב במהירות ערכות נתונים גדולות. "כשמטעינים עומס עבודה של אלגוריתם למידה, רק כותבים. אנחנו נוכל לכתוב את הנתונים האלה מאוד מהר", אמר. "ברגע שהנתונים בפנים, אלגוריתם הלמידה נוטל את הפיקוד, וזה קריאה ואימון כל הזמן. "יש טריק לפתח את האימון כך שהוא כל הזמן קורא את הנתונים".


אחת היכולות שמיקרון מנסה לשכלל היא לבצע את תהליכי השליפה, המרה וטעינה (ETL) במקביל, כשאפשר, כדי להעביר כמויות עצומות של מידע מאגמי נתונים אל ה-SSD המהיר יותר ואז לתוך מערכת המעבד הגרפי. זה יאיץ את הלמידה והיצירה של מודל שאפשר להכניס לפרודקשן כדי להסיק. אולם יהיה חיסרון אחד, אמר סמית -- מדעני נתונים לא יוכלו לצאת להפסקות קפה ארוכות בגלל התהליכים המקבילים. "שני התהליכים האלה סדרתיים כיום מסיבות של ביצועים ובסופו של דבר גם מכמה סיבות של תוכנה".

כיום, למידת המכונה סדרתית כשתהליך ה-ETL מטמין את הנתונים ב-SSD ואז פונה למעבד הגרפי, אבל מיקרון צופה עתיד קרוב שבו זה יוכל להתבצע במקביל.

יעברו כמה שנים לפני שנהיה ברמה הזאת של נהיגה אוטונומית בדרכים, ובינתיים, אמר וונג, יש הרבה עומסי עבודה של בינה מלאכותית שצריכות לטפל בהם טכנולוגיות שונות של זיכרונות ואחסון, כולל SSDs, גם במרכז הנתונים וגם בקצה בתרחישים שבהם דרושה הסקה מיידית.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס השיקה את מערכת הקישוריות בין שבבים UltraLink D2D
ליפ בו טאן, מנכ"ל קיידנס העולמית: " קיידנס השיגה תוצאות תפעוליות חזקות ברבעון השני של 2019, עם צמיחה של 12 אחוזים משנה לשנה, בכל קווי המוצר...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מתהדק השת״פ בין שתי יצרניות הקובוטים
Universal Robots ו- MiR פתחו מרכז חדשנות משותף בברצלונה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות