פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
2000px Huawei.svg 150x1501
 

חברות בכל רחבי העולם החלו לנתק את הקשרים עם תאגיד האלקטרוניקה הסיני וואווי. הצו שהוציא הנשיא דונלד טראמפ משפיע על כל החברות בארה"ב שעושות עסקים מול היצרנית הסינית הענקית, ומתחיל להראות את השפעתו גם ביחסיה עם חברות ממדינות אחרות, כמו למשל ספקית מובייל ראשית בבריטניה, שם וואווי אמורה להיות מעורבת בהקמת חיבורי 5G.

המהלך של ארה"ב משמעותו שוואווי תתקשה להרכיב את מכשירי הסמארפון שלה – ומכיוון שהיא ספקית הניידים השנייה בגודלה בעולם, לדברים יש השפעה עצומה על שוק הטכנולוגיה, ולא רק על חברת הטלקום מסין.

הסיבה לצו טענות חוזרות ונשנות, ולא ממש מוכחות, מצד ארה"ב שוואווי היא משת"פית של הממשל הסיני, ומסייעת לו בריגול נגד ארצות המערב באמצעות דלתות אחוריות ואמצעים נוספים המושתלים בחומרה שלה. הצו של טראמפ הוא לפיכך צו שהוצא מטעמי ביטחון המולדת, והוא, כמובן, מחייב את כולם. ענקיות כמו גוגל, אינטל, קוואלקום וברודקום, ולאחרונה פנסוניק, הצטרפו לרשימה ההולכת וגדלה של החברות שמנתקות יחסים עם וואווי.

וואווי קיבלה ארכה של 90 יום מארה"ב לצורך תקופת הסתגלות לגזירות הקשות, אבל קשה להאמין שזו תספיק לה על מנת לחשב מסלול מחדש.

ללא גוגל וללא ARM

לפני כשבוע הודיעה גוגל כי תפסיק לתמוך במכשירים מתוצרת וואוי, ותמנע מהם גישה לרבים משירותי החברה למשתמשים מחוץ לסין. עדיין תהיה למשתמשי וואווי אפשרות לגשת למערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת הקוד הפתוח שלה. וואווי נמנית על צמרת יצרניות הטלפונים החכמים. אמנם לפני מספר חודשים היא הודיעה על פיתוח מערכת הפעלה משלה LiteOS אבל מערכת זו לא תהיה מוכנה בזמן הקרוב.

 

אחת הבשורות הקשות ביותר עבור וואווי, היא זו של חברת השבבים הוותיקה ARM, שדיווחה בשבוע החולף כי היא עוצרת את קשריה העסקיים עם החברה הסינית – וזו, כך על פי פרשנים, היא בעצם מכה גדולה הרבה יותר מאשר לאבד את השירותים של גוגל. אמנם ARM איננה חברה אמריקנית  המטה שלה בקיימברידג' בבריטניה, והבעלות שלה נרכשה על ידי סופטבנק היפנית, אך ARM לא רוצה לפגוע ביחסים עם השוק האמריקני.

לפי דיווח של ה-BBC, חברת ARM הודיעה לעובדיה במזכר פנימי כי האיסור על ייצוא לארצות הברית אינו מאפשר עוד לעבוד עם וואווי, ובכך היא פוגעת קשות בחטיבת SoC של הענקית הסינית. לפי התקשורת מדובר בהתפתחות הכי משמעותית, שכן וואווי פשוט לא תוכל לייצר מכשירים ללא שבבי ARM.

וואווי מוכנה היטב לאיסור הסחר האמריקני, אומר המנכ"ל


הגידול בהכנסות של וואווי כנראה יאט לפחות מ-20% בכל 2019 לעומת 39% ברבעון הראשון של השנה, בגלל איסור הסחר האמריקני, צוטט כאומר המנכ"ל רן ז'נגפיי בדוח של SinaTech. אבל לוואווי אין תוכניות לשנות את ההנהלה שלה או להסכים לפיקוח מארצות הברית, לדברי רן.
מחצית מערכות השבבים שוואווי צריכה מסופקות על ידי קוואלקום ויצרני שבבים אמריקנים אחרים והמחצית השנייה מיוצרת בתוך החברה, אמר רן, והוסיף שוואווי לא תיפגע משיבוש בהספקת השבבים גם אם ההספקה מארה"ב תיפסק.
רן אמר שלפרק הזמן של שלושה חודשים שנתנה ארה"ב עד לאכיפת עיצומי הסחר נגד וואווי אין משמעות רבה מבחינת החברה, כי היא התכוננה היטב לפעולות אמריקניות.
רן הדגיש שוואווי תמשיך לספק שירותים ללקוחות, ותמשיך בהתקנות שלה במגזר התקשורת, אחרי שהשיגה הזמנות מצ'יינה מובייל לציוד תקשורת שיותקן ב-37 ערים בסין.
טרזה הה, נשיאת HiSilicon, זרוע ייצור השבבים של וואווי, גם אמרה במכתב שנשלח לאחרונה אל עובדי החברה שהיא התכוננה זמן רב "לתרחיש הקיצוני" שייתכן שייאסר עליה לרכוש שבבים וטכנולוגיות אמריקנים והיא יכולה להבטיח הספקה קבועה של רוב המוצרים ללקוחות.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
TSMC מגדילה את ההוצאה ההונית במיליארד דולר, צופה שצומתי 5 ננומטר יהיו הצלחה גדולה
בטכנולוגיית הייצור N5 של TSMC יש שיפורים משמעותיים יחסית לתהליך הייצור N7 של החברה (צפיפות טרנזיסטורים גבוהה פי 1.8, תדר +15% או צריכת חשמל -20%),...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
יצרני הזיכרונות הופכים לקצת יותר ירוקים
סמסונג, מיקרון וחברות אחרות עובדות על זיכרונות דלי פחמן ובני קיימא  
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות