פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Ziyad Hanna. credit Cadence
 זיאד חנא, סגן נשיא בקיידנס העולמית ומנכ"ל מרכזי הפיתוח בישראל. צילום יחצ

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) השיקה את הדור השלישי של פלטפורמת האימות הפורמלית JasperGold, הכוללת שיפורים בטכנולוגיות למידת מכונה (ML) ובטכנולוגיית הליבה הפורמלית. העדכונים בפלטפורמה נועדו לעזור בהתמודדות עם אתגרי המורכבות והנפח של תכנוני מערכות מתקדמות על גבי שבב (SoC) ולשפר את תפוקת האימות.

פלטפורמת JasperGold החדשה מציגה את השלב העדכני ביותר באלגוריתם proof-solver ובשיפור ה-orchestration . בפלטפורמה חדשה זו, משולבת טכנולוגיית SmartProof, המתוכננת לשפר את תפוקת האימות עבור כל יישומי JasperGold. למידת מכונה (ML) משמשת כדי לבחור ולהגדיר כלי פתרון ולקבוע עבורם פרמטרים במטרה לאפשר הוכחות ראשוניות (first time proof) מהירות יותר. בנוסף, טכנולוגית למידת מכונה משמשת למיטוב הרצות רצופות, לצורך בדיקות רגרסיה, באופן מקומי או בענן. עם טכנולוגיית SmartPfoof, אפשר להשיג האצה של עד פי ארבע בהוכחות ועד פי שש בהרצות רגרסיה.

התכנונים על גבי שבבים (SoCs) הקיימים היום, הם גדולים ומורכבים יותר ולכן תהליך הידור התכנון (קומפילציה) הוא שמגדיר את הגודל המירבי של התכנון ואת משאבי המחשוב ההכרחיים כדי להתחיל לבצע ניתוח פורמלי. פלטפורמת JasperGold העדכנית מספקת כמעט פי שניים נפח קומפילציה, עם צמצום של כ-50% בממוצע בניצול הזיכרון במהלך הקומפילציה, בהשוואה למה שהיה מקובל בשוק לפני שנה. בנוסף, המהנדסים יכולים לשנות ביעילות את נפח התכנון בעזרת טכנולוגיות הידור מקבילי מתקדם שמנצל בצורה מיטבית משאבי מחשוב קיימים, ועל ידי הרצת הוכחות על הענן.

טכנולוגיות הכיסוי (Coverage) הפורמלי החדשות של הפלטפורמה מאפשרות למהנדסים לבצע IP signoff ב-JasperGold בלבד. טכנולוגיות ה-signoff הפורמלי החדשות כוללות שיפור בדיוק ליבת ההוכחה (proof-core), טכניקות חדשות להשגת כיסוי משמעותי באיתור שגיאות עמוקות (bug hunting) ואנליזות כיסוי פורמלי חדשות. כל היכולות החדשות הללו מספקות איכות "חתימה" ( signoff quality) בכיסוי של מדדי פורמל ומאפשר שילוב במספר מנועים (פורמל, סימולצמיה ואמולציה) להשגת ייעדי הוריפיקציה.

"הדור הראשון של פלטפורמת JasperGold היה מחלוצי האימות הפורמלי המסחרי והיישומים בשוק, והדור השני שילב טכנולוגיות של קיידנס כדי לבסס אימות פורמלי בקרב משתמשי מיינסטרים," אמר זיאד חנא, סגן נשיא בקיידנס העולמית ומנכ"ל מרכזי הפיתוח בישראל. "הדור השלישי של פלטפורמת JasperGold החכמה , מקדם באופן משמעותי את טכנולוגיית הפורמל, תוך יישום למידת מכונה, ובכך אנו משיגים שיפורים ניכרים בביצועים ובמדרגיות עבור לקוחותינו."

פלטפורמת האימות הפורמלי JasperGold הינה חלק מחבילת האימות של קיידנס והיא תומכת באסטרטגיית ה-System Design Enablement של החברה, המאפשרת לחברות מוליכים למחצה ומערכות לפתח מוצרי קצה בעלי בידול, ביעילות רבה יותר.
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
נאס"א תשגר לחלל גנרטור סולארי שפותח באוניברסיטת בן-גוריון
המערכת הזעירה שפיתח פרופ' ג'פרי גורדון לניצול אנרגיית השמש בחלל תשוגר לסדרת בדיקות בתנאים מדויקים בתחנת החלל הבינלאומית בראשית 2020
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מייקל דל מציג: העשור הבא של הנתונים
יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגית אמר את הדברים בוועידת דל טכנולוגיות שהתקיימה באוסטין טקסס. אלה אמנם מטרות פשוטות, וכדי להשיג אותם יש צורך במאמץ...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות