פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינפיניון רוכשת את סייפרס תמורת 10 מיליארד דולר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

Infineon-Shows-81-Drop-in-Profits-2
 Infineon Technologies AG אמרה שתשלם 9 מיליארד אירו או בערך 10.1 מיליארד דולר עבור Cypress Semiconductor, כשהיא צוללת לתוך שוק המיזוגים ורכישות של השבבים בניסיון נועז לחזק את המוצרים ולהגיב למהלכים אגרסיביים של מתחרים בשנים האחרונות. אחרי הרכישה, אינפיניון מצפה לזנק למקום הראשון בהספקה של שבבים ליצרני רכב.


עסקת Cypress Semiconductor היא הגדולה ביותר בתולדות אינפיניון ומהווה מאמץ גדול של החברה להשתתף בגלי הרכישות שסוחפים את שוק השבבים הגלובלי בחמש השנים האחרונות. החברה ביצעה בעבר רכישות קטנות יותר, כולל הרכישה בשנה שעברה של ההזנק מדרזדן, גרמניה Siltectra GmbH תמורת 124 מיליון אירו.


באמצעות המהלך האחרון, אינפיניון מצפה לחזק את אחיזתה במגזר השבבים לרכב. החברה אמרה שהעסקה תציב אותה כספקית מספר אחת למגזר וצופה עוד יתרונות, כולל העמקת ההיצע שלה בשווקים הצומחים במהירות של קישוריות ודיגיטל, לדברי ריינהרד פלוס, מנהל העסקים הראשי של אינפיניון שמרכזה במינכן.


"הרכישה המתוכננת של סייפרס היא צעד חשוב בהתפתחות האסטרטגית של אינפיניון", אמר פלוס, בהודעה שבה נמסר על רכישת סייפרס. "באמצעות הרכישה הזאת נוכל להציע ללקוחות שלנו את התיק המקיף ביותר לחיבור העולם האמיתי עם העולם הדיגיטלי. זה יפתח הזדמנויות צמיחה נוספות במגזרי הרכב, התעשייה והאינטרנט של הדברים. העסקה הזאת גם מגבירה את העמידות של המודל העסקי שלנו".


אינפיניון לא הייתה מאוד מעורבת בקונסולידציה המהירה של שוק השבבים שתפסה תאוצה במהלך חמש השנים האחרונות. אחד החריגים היה הניסיון שלה ב-2016 לקנות את Wolfspeed Power & RF ועסקי המצעים הקשורים מ-Cree Inc. תמורת 850 מיליון דולר במזומן. אבל אינפיניון נאלצה לוותר על העסקה בתחילת 2017 אחרי שוועדת ההשקעות הזרות בארצות הברית (CFIUS) הודיעה לאינפיניון ול-Cree שהעסקה מהווה סיכון לביטחון הלאומי של ארצות הברית.


בשנים האחרונות, עם זאת, הרבה מתחרים של אינפיניון חטפו מתחרים והוסיפו להיצע המוצרים שלהם, תוך ניצול המזומנים הרבים שלהם, שיעורי הריבית הנמוכים ומחירי המניות הגבוהים כדי לחזק מגזרים קריטיים של הפעילות שלהם.


קצב הרכישות הגבוה שכך מאז וההצעה של אינפיניון עבור סייפרס היא אחת הרכישות הכי גדולות שהוכרזו עד כה השנה. משקיפים בענף אומרים שהיא עשויה להצית עוד מרוץ קונסולידציה כשספקי השבבים הודפים האטה שהגיחה במלוא עוצמתה באמצעות פעילות אגרסיבית להרחבת קווי מוצרים ושיפור התחרותיות שלהם. סייפרס עצמה אמרה שקיבלה כמה הצעות ובחרה את הצעת המזומנים של אינפיניון, $23.85 למניה, כי היא מהווה "יצירת ערך גדולה".


המהלך של אינפיניון בהחלט מרמז על הרצון של החברה לבסס נוכחות חזקה יותר בשוקי מפתח. סייפרס חיזקה את המעמד שלה ועשתה קצת סדר בעסק כדי להתמקד בשווקים מהירי צמיחה. החברה דיווחה על הכנסות של 2.5 מיליארד דולר ב-2018, עלייה של 7 אחוז לעומת 2.3 מיליארד דולר ב-2017. האנליסטים חוזים שהמכירות שלה יקטנו ל-2.2 מיליארד דולר ב-2019, ירידה של יותר מ-10 אחוז. עם ההצעה של אינפיניון, החברה תוכל להדוף את הלחצים על המכירות ולהרוויח מטווח ההגעה של השותפה הגדולה יותר שלה.
"בשלוש השנים האחרונות, האסטרטגיה שלנו סייפרס 3.0 הניבה תוצאות מצוינות ושינתה את המבנה של כל הארגון כדי להתמקד בשווקים שחשובים", אמר סטיב אלברכט, יו"ר מועצת המנהלים של סייפרס, בהודעה. "העסקה הזאת תיצור הזדמנויות למוצרים שחשיבותן גוברת בשוקים התחרותיים של רכב, תעשייה ומוצרי צריכה".

חאסן אל-חורי, נשיא ומנכ"ל סייפרס אמר: "צוות סייפרס נלהב מהקשר עם אינפיניון, שיאפשר לנצל הזדמניות של מיליארדים מהדרישה לקישוריות ומיחשוב עבור גלי הטכנולוגיה הבאים. Qהודעה זו היא לא רק עדות לכוחה של הקבוצה שלנו באספקת פתרונות מובילים בתעשייה בעולם, אלא גם למה שניתן לממש מאיחוד שתי החברות הגדולות שלנו.במיוחד, אנו מאפשרים חיבורים מאובטחים יותר, ללא תפר, ולספק חומרה מלאה יותר התוכנה מחזקת את המוצרים והטכנולוגיות של לקוחותינו בשווקי הקצה שלהם, בנוסף, ההתאמה החזקה של שתי החברות שלנו תביא הזדמנויות משופרות ללקוחות ולעובדים שלנו ".

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
נאס"א תשגר לחלל גנרטור סולארי שפותח באוניברסיטת בן-גוריון
המערכת הזעירה שפיתח פרופ' ג'פרי גורדון לניצול אנרגיית השמש בחלל תשוגר לסדרת בדיקות בתנאים מדויקים בתחנת החלל הבינלאומית בראשית 2020
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מייקל דל מציג: העשור הבא של הנתונים
יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגית אמר את הדברים בוועידת דל טכנולוגיות שהתקיימה באוסטין טקסס. אלה אמנם מטרות פשוטות, וכדי להשיג אותם יש צורך במאמץ...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות