פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

wafer_bim
 פרוסת שבבים. 

המפעל הגדול הבא עשוי להיות מיזם משותף לייצור מוצרים אנלוגיים ובדידים על פרוסות 200-mm, רחוק מחוד החנית של השבבים. זאת דעתו של סטיבן רותרוק, שבמשך עשרים שנה רקח עסקאות של מפעלים וחושב שהמפעל הבא יכול להיות אמריקני.


בסך הכל, יש ביקוש למפעלי וכלי 200-mm, ואילו במפעלי וכלי 300-mm יש עודף היצע, אמר רותרוק, מנהל בכיר ב-ATREG. הוא חושב שצפון מדינת ניו יורק ממוצבת היטב להרחיב את מגזר השבבים המתפתח שלה.


"לא ראינו עדיין מפעל 200-mm חדש בארה"ב, אבל לדעתי זאת אפשרות סבירה ב-18 עד 24 החודשים הבאים -- הוא יכול להיות למוצרים אנלוגיים, בדידים והספק, והניחוש שלי הוא שהוא יוקם בניו יורק", אמר, וציין השקעות שכבר נעשו שם על ידי GlobalFoundries וחברת הרכבה ובדיקה דנית.


מיזם משותף שבו שתי חברות משתתפות בעלויות של הבנייה, הציוד וההפעלה של מפעל 200-mm הוא "מודל שינסו אותו בעתיד הקרוב... כדי לדחוף לגיאומטריות נמוכות יותר וקיבולת גבוהה יותר", אמר, והוסיף שהם יוכלו להפעיל פער אנרגיה רחב, סיליקון קרביד, גליום ניטריד ותהליכים מיוחדים אחרים.


מיזם משותף של מפעל 200-mm לא יהיה הראשון. STMicroelectronics, פיליפס ומוטורולה יצרו שותפות במפעל Crolles2 בגרנובל, צרפת ופיליפס ו-TSMC יצרו שותפות במפעל 200-mm בסינגפור.
"הפעלת המפעל ביחד אפשרה לכל אחת מהחברות להפחית את עלויות הבנייה ולהגיע ליעילויות תפעוליות גדולות יותר כי הן חילקו את העלויות והעמיסו מהר יותר -- אסטרטגיה טובה עבור חברות בינוניות".
הוא חוזה אפשרות של מפעל עם שלוש קומות. שתי קומות יכולות לספק כל אחת 100,000 רגל רבוע של חדרים נקיים, עם קומה תחתונה שמטפלת במצנני אוויר ומים.


העלייה של רכב, האינטרנט של הדברים ו-G5 מגדילה את הצורך בחלקי 200-mm, אמר רותרוק, וציין ש-TSMC הודיעה לאחרונה על תוכניות לבנות מפעל חדש של 200-mm בטאיוואן. גם חברת הפאונדרי המתחרה סמסונג רואה את ההזדמנות. היא תגדיל את קיבולת ה-200-mm שלה מ-2.5 מיליון ל-3.5 מיליון פרוסות בשנה בשנתיים הבאות, החברה מסרה לאחרונה.
אחד האתגרים שניצבים בפני כל העסקאות של מפעלי ה-200-mm הוא "שההיצע של כלי 200-mm מאוד מוגבל היום -- אי אפשר למצוא קו ייצור שלם באף מקום בעולם", אמר.
אני לא מאמין במפעל 200 mm חדש במקום חדש: אני יכול להבין הרחבה של מפעל 200 mm אבל לא מפעל 200 mm חדש לגמרי. היתרון של מפעל 300 mm היה בסטנדרטיזציה בכל התעשייה שלנו שמאפשרת אוטומציה "זולה וקלה" יותר מאשר בגודל הפרוסה.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
המנכ"ל עזב את ווייב, העתיד של MIPS מוטל בספק
בכך דחה דירקטוריון MIPS את הצעתה של CEVA הישראלית שהיתה עדיפה על הצעתה הקודמת של אימג'יניישן
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מיקרוסופט הכריזה על טלפון SURFACE דו מסכי, ההפתעה: יופעל ע"י אנדרואיד
הטלפון הדו מסכי הוא ככל הנראה השלב הבא באבולוציה של הטלפון החכם, וגם חברות נוספות עובדות על פיתוח דומה, אף כי ככל הנראה, הטלפונים הראשונים...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות