פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינפיניבנד מאיצה ששה מתוך עשרת מחשבי העל המהירים בעולם

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
MELLANOX LOGO
מלאנוקס 
מלאנוקס הכריזה אתמול כי פתרונות האינפיניבנד של החברה מאיצים ששה מתוך עשרת מחשבי העל המובילים למחשוב עתיר ביצועים (HPC) ובינה מלאכותית (AI) ברשימת TOP500 של יוני. ששת המערכות שמאיצה מלאנוקס כוללות את שלוש המערכות המובילות וארבע מתוך חמש המובילות: מחשב העל המהיר ביותר בעולם הנמצא ב- Oak Ridge National Laboratory בארה"ב, המדורג 2# ב- Lawrence Livermore National Laboratory בארה"ב, המדורג 3# ב- Wuxi Supercomputing Center בסין, המדורג 5# ב- Texas Advanced Computing Center, המדורג 8# ב- Advanced Industrial Science and Technology של יפן, והמדורג 10# ב- Lawrence Livermore National Laboratory.

אינפיניבנד HDR בקצב 200G, טכנולוגית הקישוריות המהירה והמתקדמת ביותר, עושה את הופעת הבכורה על הרשימה, ומאיצה ארבעה מחשבי על ברחבי העולם, כולל מחשב העל המדורג חמישי הנמצא ב- Texas Advanced Computing Center, שהינו גם מחשב העל המהיר ביותר אשר נבנה ב- 2019.

אינפיניבנד ואיתרנט מלאנוקס מקשרים 296 מערכות, או 59% מכלל פלטפורמות ה- TOP500, המייצגים 37% צמיחה ב-12 חודשים, מיוני 2018 עד יוני 2019. מספר זה כולל את כל 126 מערכות האינפיניבנד שברשימה, ורוב פלטפורמות ה- 25 גיגה-ביט איתרנט ומעלה. פתרונות האיתרנט של מלאנוקס נמצאים בשימוש ב- 170 מערכות איתרנט ברשימה, או 63% מסך פלטפורמות האיתרנט, המייצגים 124% צמיחה ב-12 חודשים.

רשימת ה- TOP500 התפתחה בשנים האחרונות לכלול יותר פלטפורמות היפרסקייל, ענן ואנטרפרייז, בנוסף למערכות ה- HPC. מעל לחצי מהמערכות ברשימת יוני 2019 ניתנות לסיווג כפלטפורמות ליישומים שאינם HPC, המקושרים באיתרנט, כאשר מספר רב של מערכות אלה מייצגות תשתיות היפרסקייל בארה"ב, סין ועוד.

"אנו גאים לקשר כ- 60% ממחשבי העל ב- TOP500 בטכנולוגיות האינפיניבנד והאיתרנט שלנו, ולהציג 37% צמיחה ביחס לרשימה שפורסמה לפני שנה. אנו גם גאים לראות את מחשבי העל הראשונים המקושרים באינפיניבנד HDR בקצב 200 גיגה-ביט על רשימת ה- TOP500, כולל מחשב העל החמישי במהירותו בעולם שהינו גם מחשב העל המהיר ביותר אשר נבנה ב- 2019, הנמצא ב- Texas Advanced Computing Center. החדשנות המובנית בפתרונות ה- HDR InfiniBand שלנו, יחד עם יתרונות הביצועים שלהם, הופכים אותם לקישוריות המובחרת הטובה ביותר עבור תשתיות המחשוב והאחסון המובילות בעולם. ישנן גם מספר מערכות אינפיניבנד HDR ברחבי העולם המשרתות פעילויות מדעיות ומחקר אשר אינן ברשימת ה- TOP500, ואנו ממשיכים לראות מומנטום חזק עבור טכנולוגיה זו לרוחב כל הגאוגרפיות", אמר איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס טכנולוגיות. "אנו נרגשים לראות 170 ממערכות האיתרנט משתמשות בפתרונות מלאנוקס ל- 25 גיגה-ביט איתרנט ומעלה, המייצגות 124% עלייה שנה על-גבי שנה, והאימוץ הצומח של מתאמי, מתגי וכבלי איתרנט עבור תשתיות היפרסקייל, ענן ואנטרפרייז. הצורך בניתוח כמויות צומחות ללא הפסק של נתונים מביא לתכנון מספר רב של מחשבי על עם המשתמשים במספר מתאמי רשת בכל צומת על מנת להשיג תפוקת נתונים גבוהה יותר. מחשב העל NVIDIA DGX SuperPOD החדש עושה שימוש בעשרה מתאמי אינפיניבנד EDR בקצב 100 גיגה ביט לשנייה בכל צומת, זאת על מנת לקבל תפוקה של 1 טרה-ביט נתונים בצומת. כמו כן, החלנו כבר את תכנון דור ה- NDR InfiniBand בקצב 400 גיגה-ביט אשר יאיץ את הדור הבא של פלטפורמות מחשוב על ולימוד מכונה".

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
3LC, מקודד הבלוטות' של הדור הבא, זמין עתה עבור מעבדי Tensilica HiFi של קיידנס
קיידנס הוציאה רישוי לקוד ייחוס מ- Fraunhofer IIS על מנת לאפשר זמינות של המקודד החדש מייד עם השקת תקן ה-LE Audio הראשוני.
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
התשובה לרכישת הבנה ע"י אינטל: אפל רכשה חברה המפתחת מעבד AI במכשירים משובצים זעירים
מתחקיר שערך אתר GeekWire עולה כי שווי העסקה היה כ- 200 מיליון דולר. ככל הנראה הכוונה היא לשלב את האלגוריתמים לזיהוי תמונות של החברה הנרכשת...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות