פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

guy_sella
גיא סלע ז"ל, מנכ"ל סולראדג', במועדון השבבים, דצמבר 2011. צילום: שמואל אוסטר

מנכ"ל סולאראדג' גיא סלע הלך לעולמו ממחלת הסרטן, והוא בן 54 בלבד. סלע היה שותף להקמת סולאראג' בשנת 2006 ועד יומו האחרון שימש כיו"ר החברה ומנכ"לה.

בשבועיים האחרונים נערך בחברה סבב מינויים במסגרתו מונה נדב צפריר ליו"ר משותף ביחד עם סלע, וממש בימים האחרונים הודיעה החברה על מינוי צבי לנדאו לממלא מקום לסלע בתפקיד המנכ"ל, בשל העובדה שסלע נאלץ לצאת לחופשת מחלה ללא הגבלת זמן.

סלע היה לוחם ומפקד צוות בסיירת מטכ"ל. שהה כמה שנים בחו"ל ואף הספיק ללמד בטכניון בשלוש פקולטות. לאחר מכן כך חזר לפקד על יחידה טכנולוגית במשך כעשר שנים. בשנת 2006 הוא הקים את סולראדג' ביחד עם חבריו יוצאי היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין: מאיר אדסט, יואב גלין, ליאור הנדלסמן, ועמיר פישלוב. החמישה החליטו לפתח פתרון לשיפור ניצולת הטכנולוגיה הסולארית ופיתחו שבב חדש המפקח ומנטר את הזרם החשמלי בפנלים הסולארים ומשפר את יעילותם ברמה של בין 15-20%.

עם היוודע דבר פטירתו של סלע אמר שלמה גרדמן, מנכ"ל חברת ASG שהכירו מזה שנים: "גיא היה מנהל מרשים ומנהיג רב כישורים שהצליח להפוך את סולאראדג' לחברה עולמית מובילה בתחומה ולאחת מחברות ההייטק הישראליות המצליחות ביותר. היה לי העונג והכבוד להכירו ואף לארח אותו בשנת 2011 במועדון המנכ"לים שלנו. יהי זכרו ברוך."

בהרצאתו  במועדון השבבים בדצמבר 2011, סיפר סלע כיצד הגיע לתחום הסולארי: "הקמנו את סולאראדג' ארבעה אנשים ואני בסוף 2006. התמקדנו בתחום של אנרגיה פוטו וולטאית. החיים הובילו אותי שכשעזבתי את הצבא הצטרפתי לסטאר ונצ'רס וב-2005 עשיתי דיו דיליג'נס על חברות מעניינות בעמק הסיליקון. היה לי רעיון לעבור מכוח אנלוגי לכוח דיגטלי. חיפשתי אפליקציה – איך לייעל את קיבולת הייצור וכך הגעתי לתחום הממירים מאנרגית השמש לחשמל, עבור תאים פוטוולטאיים. זו מערכת שמסוגלת להמיר אנרגיה ברמת הפנל ולנהל את כמות הזרם היוצאת מהפנל."

" אוכלוסית העולם גדלה בקצב עצום – ב-1950 היו 3 מיליארד תושבים וב-2011 כבר 8 מיליארד (כיום, 2019 - מעל 8.5 מיליארד א.ב) אך צריכת האנרגיה לנפש גדלה בקצב גבוה פי שמונה. למעשה היום אנו צורכים פי 20 יותר אנרגיה מאשר לפני 50 שנה. הסיבה לכך היא העליה ברמת החיים.  במדינות כמו הודו נוספים 11 מיליון אנשים למעמד הביניים כל שנה וזה מגדיל את צריכת האנרגיה העולמית. התוצאה: התדלדלות מקורות האנרגיה ודלדול הרזרבות, דבר שהוביל לזינוק במחירי הדלק. הגידול החזק ביותר צפוי במדינות שאינן חברות ב-OECD."


לדברי סלע האנרגיה היעילה ביותר היא האנרגיה ההידרואלקטרית שבה 90% מהאנרגיה הפוטנציאלית של המים הופכים לחשמל, בנפט מדובר כבר על כ-45% ובתאים וולטאיים של היום הניצולת היא 15% אבל בניגוד לנפט, השמש היא מקור בלתי נדלה. היה זה אדיסון שאמר שאנחנו כמו חוואים המחממים את הבית על חשבון קיצוץ של הגדר בזמן שיש לנו מקור בלתי נדלה - אנרגית השמש, הרוח והגאות והוא מקווה שנעבור אליהם לפני שהנפט יגמר.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
TSMC מגדילה את ההוצאה ההונית במיליארד דולר, צופה שצומתי 5 ננומטר יהיו הצלחה גדולה
בטכנולוגיית הייצור N5 של TSMC יש שיפורים משמעותיים יחסית לתהליך הייצור N7 של החברה (צפיפות טרנזיסטורים גבוהה פי 1.8, תדר +15% או צריכת חשמל -20%),...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
יצרני הזיכרונות הופכים לקצת יותר ירוקים
סמסונג, מיקרון וחברות אחרות עובדות על זיכרונות דלי פחמן ובני קיימא  
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות