פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

שלב 2 של "הקרן הגדולה" של סין יתמקד בהספקה עצמית של שבבים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
smic fab with chinese flag
 

 

"הקרן הגדולה" של סין מתחילה את שלב המימון השני שלה באמצעות חברה שזה עתה התאגדה בשם חברת קרן ההשקעות הלאומית בתעשיית השבבים שלב 2 בע"מ (הקרן הגדולה הלאומית שלב 2).


בהשוואה לשלב 1 שהתחיל לפני חמש שנים, הקרן הגדולה שלב 2 גדולה פי שניים עם 28.9 מיליארד דולר, קצת יותר מציפיות השוק. ההשקעות של שלב 2 צפויות להתחיל כבר בנובמבר השנה.
השלב הראשון של הקרן הגדולה, שהשקיע ב-23 חברות שבבים, הביא להרבה מיזוגים, רכישות והנפקות.
כעת תעשיית השבבים הסינית רוחשת ספקולציות מה יהיה המיקוד של ההשקעות בשלב 2, ומי משחקני השבבים בסין ירוויח מההשקעות בשלב החדש של הקרן הגדולה.

אבל יש כמה רמזים. בפסגה של תעשיית השבבים בספטמבר, מנהל הקרן הגדולה גילה ששלב 2 יתמקד במכונות צריבה וציוד פילם, בדיקה וניקוי. המטרה היא לבנות שרשרת תעשייתית בלתי תלויה, עם הספקה עצמית ו"ניתנת לשליטה" עבור תעשיית השבבים הסינית.
משקיפי הענף בסין, עם זאת, חלוקים בדעתם איך שלב 2 ייראה. חלק מהתומכים רוצים לעסוק בתעשיית השבבים כולל "יישומי קצה". מחנה אחר בעד "חומרי וציוד תכנון". סיעה שלישית מאמינה שקריטי להשקיע ביישומים חדשים שמאפשרות טכנולוגיות מתפתחות כמו דור 5 ובינה מלאכותית.

מי משתתף בשלב 2?

הקרן הגדולה הלאומית שלב 2 התאגדה רשמית ב-22 באוקטובר. משרד האוצר עם 3.18 מיליארד דולר הוא בעל המניות הכי גדול, וגם מימשלים מקומיים מעבירים כספים.

בעלי המניות כוללים את משרד האוצר של סין, Shanghai Guosheng (Group) Co., Ltd., חברת הטבק הלאומית של סין, צ'יינה טלקום והרבה קרנות השקעות מקומיות.

בהשוואה לשלב 1, מקור הכספים של בעלי המניות בשלב השני יותר מגוון. קבוצות שבבים מקומיות רבות משתתפות באופן פעיל. כך גם החגורה הכלכלית של נהר היאנג-צה. בין האחרים: China Tobacco, שלוש מפעילות תקשורת גדולות ו-JianGuang Asset Management Company בבייג'ינג, חברת ניהול נכסים שמתמקדת במיזוגים ורכישות בתעשיית השבבים ובתעשיות מתפתחות אסטרטגיות.


מה הייתה ההצלחה של שלב 1?

בשלב 1 גויסו 19.63 מיליארד דולר והקרן הייתה לקרן ההשקעות בתעשייה הגדולה ביותר בסין. הסכום הזה עבר את התוכנית המקורית שהייתה 16.98 מיליארד דולר ב-15.6%.


עד סוף ספטמבר 2018 שלב 1 השקיע ב-77 פרויקטים ו-55 חברות שבבים. תחומי ההשקעה כוללים את כל הרמות של תעשיית השבבים, פרויקטים אסטרטגיים ותחומי מוצרים חשובים. כל התחייבויות הקרן הושלמו עד סוף 2018. ב-2019 הקרן עברה לשלב הניהול אחרי ההשקעה.

משקיע שהשתתף בפרויקט מיזוג ורכישה חוצה גבולות מפורסם בתחום השבבים בסין מאמין שהקרן הגדולה פותרת בעיה חשובה -- היעדר מימון ארוך טווח בתעשיית השבבים, במיוחד בייצור שבבים.

לדברי Huaxin Investment, ההוצאה ההונית הכוללת של תעשיית ייצור השבבים בסין בשנים 2014-2017 הוכפלה, בהשוואה לארבע השנים הקודמות.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מייקל דל מציג: העשור הבא של הנתונים
יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגית אמר את הדברים בוועידת דל טכנולוגיות שהתקיימה באוסטין טקסס. אלה אמנם מטרות פשוטות, וכדי להשיג אותם יש צורך במאמץ...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס השיקה את מערכת הקישוריות בין שבבים UltraLink D2D
ליפ בו טאן, מנכ"ל קיידנס העולמית: " קיידנס השיגה תוצאות תפעוליות חזקות ברבעון השני של 2019, עם צמיחה של 12 אחוזים משנה לשנה, בכל קווי המוצר...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות