פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מתהדק השת״פ בין שתי יצרניות הקובוטים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
first collaborative robotics hub3
 קובוטים. צילום יח"צ

Universal Robots (UR), יצרנית וחלוצת הקובוטים (רובוטים שיתופיים) וחברת MiR (Mobile Industrial Robots) המפתחת קובוטים אוטונומיים ניידים, השיקו מרכז חדשנות לתחום האוטומציה השיתופית. המרכז החדש, ראשון מסוגו בעולם, ממוקם בברצלונה, ספרד והוא יתמקד בתחום הרובוטים השיתופיים (קובוטים). במסגרת המרכז החדש המשתרע על שטח של 1500 מ״ר, יוצגו ויודגמו הטרנדים והפיתוחים ה׳חמים׳ ביותר בתחום. האתר, שישרת את כלל אירופה (כולל ישראל) יארח מפגשים מקצועיים בין מפתחים ויזמים מתחומי הרובוטיקה השיתופית.

השותפות למיזם, UR ו-MiR, ששתיהן נוסדו באודנס שבדנמרק (הנחשבת ל״עמק הסיליקון של הרובוטיקה״), מפתחות ומייצרות פתרונות בתחום הקובוטים ודריסת הרגל בספרד, מהווה עבורן שער לדרום אירופה ולגישה לשווקים עם פוטנציאל צמיחה גבוה.

לדברי פיני שדה, מייסד ומנכ״ל חברת סו-פאד, המייצגת בישראל את שתי החברות, בעשור האחרון, מאז הושקו טכנולוגיות קובוטיות ברחבי העולם, השוק הישראלי, שהיה מראשוני המאמצים, עבר כברת דרך ארוכה ומרשימה. ״בשנים הראשונות עסקנו בעיקר בחינוך שוק, אבל מהר מאוד כל הגורמים המובילים בתעשייה ובייצור הבינו את ההזדמנויות שהטכנולוגיה החדשה מציעה להם. כיום אני שמח לומר שאנו מיישמים בישראל למעלה מ-50 פתרונות של רובוטיקה שיתופית לתעשייה המקומית״.

תחום הקובוטים הוא התחום בעל הצמיחה המהירה ביותר בקטגוריית האוטומציה התעשייתית. איגוד תעשיות הרובוטיקה (RIA) קבע כי עד 2025 התחום ינגוס 34% משוק הרובוטים הארגוניים. UR מכרה עד היום מעל 39 אלף קובוטים ברחבי העולם – כולל בישראל ובמגוון תעשיות. מאות מהקובוטים של MiR כבר פועלים כיום במרכזים לוגיסטיים ומפעלים, כמו גם בבתי חולים ברחבי העולם ומוצריה מופצים ב-47 מדינות – כולל בישראל. שוק הרובוטים השיתופיים ערוך להתרחבות ולצמיחה בקצב שנתי של %57.4 CAGR והוא צפוי להגיע לשווי של 4.4 מיליארד דולר עד שנת 2023, על פי מחקר חדש של חברת Energias מניו-יורק. לפי המחקר, הצמיחה הזו מונעת מהרחבת ההשקעות בטכנולוגיות תעשיה 4.0 על ידי התעשייה, המחיר הנמוך יחסית של רובוטים שיתופיים ושיעורי תשואה גבוהים על ההשקעה (ROI).
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
היצרנים של מודולי זיכרון מחדשים מלאי
חברות מודולי זיכרון ביניהן Adata Technology, Transcend Information ו-Team Group צפויות ליהנות מעלייה במחירי המכירה הממוצעים של המוצרים שלהן וגידול ברווח ב-2020
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דוח האקזיטים של IVC-ZAG: שנת 2019 היתה שנת שיא: 21.7 מילארד דולר אקזיטים ו- 8.3 מילארד דולר בגיוסי הון
לפי הדו"ח, הערך הכולל של האקזיטים (הן מיזוגים ורכישות והן הנפקות ראשוניות) הגיע ב-2019 ל-21.7 מיליארד דולר ב-138 עסקאות
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות