פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מייקל דל מציג: העשור הבא של הנתונים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
MICHAEL DELL
 מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגיות בפסגת דל טכנולוגיות, אוסטין טקסס, נובמבר 2019. צילום: אבי בליזובסקי

מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגיות, סיפק הצצה לעתיד בהרצאתו במליאת פתיחת כנס Dell Technologies Summit שהתקיים בשבוע שעבר באוסטין, טקסס.

לדברי דל, החברה תמיד היתה אופטימית באשר ליכולת הטכנולוגיה לשפר את החיים. "הקמנו את החברה לפני 35 שנה תחת הרעיון של דמוקרטיזציה של הגישה לטכנולוגיה. הטכנולוגיה מגבירה את הפוטנציאל האנושי ומקילה על חיינו. כיום הטכנולוגיה יותר מקושרת ויותר עוצמתית ומשנה את פני העולם. עליה בתוחלת החיים, ירידה בתמותת תינוקות, חיסונים, שירות רפואי בסיסי, צמיחה כלכלית והפחתה בשיעור העוני, כאשר בני אדם נמצאים במרכז של כל מה שאנו עושים.


רשתות דור חמישי, תבונה מלאכותית, רשתות נוירונים ועוד הולכים ותקרבים. היום אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר, לדוגמה, בשנת 2017 אוחסנו 86 פטהבייט של נתונים. כיום, נפח כזה מאוחסן כל 18 שעות. אנו צופים כעת אל עבר העשור הבא של הנתונים. יש לנו הזדמנות להעביד את הנונים הללו. דל חושפת את העוצמה של הטכנולוגיה שתאפשר לנתונים לעבוד כדי לפתור בעיות.


לשם כך נדרש לטפל ביותר נתונים בעזרת ציוד עוצמתי יותר בקצה. כל העולם הופך חכם ומקושר. הדבר יוצר המון בעיות. הנתונים נדרשים כדי להתקדם לפני הכאוס. הבעיות של ההתקדמות מכל הנתונים הללו כדי לעשות מהם משהו מועיל. אנו עובדים ממש קשה כדי לשלב את הטכנולוגיות ברחבי כל הקבוצה.
"הכרזנו על מודלי צריכה גמישים, ולפי דרישה. זו הזדמנות של פעם בדור ליישור קו ולהצלחה. ההשפעה ההוליסטית של דל עד כה היתה עצומה."
במקום כמו בגודל אחד מתאים לכולם דבר שעולה סכומים עצומים, הארגון יכול לרכוש את צרכי המיחשוב שלו לפי דרישה. זה יהיה צעד אחד קדימה.


חזון לשנת 2030
מיכאל דל תיאר את החזון של חברת דל טכנולוגיות לשנת 2030. לדבריו, החברה תשים דגש על דגש על קידום קיימות, טיפוח הכלה, שוויון מגדרי ומיחזור אחד לאחד (על כל מוצר שיימכר דל תמחזר מוצר דומה).

היעדים השאפתניים מוצגים בתוכנית ה- 2030 של החברה, ומבוססים באמונה שטכנולוגיה ונתונים בשילוב עם הרוח האנושית הם, ותמיד יהיו, כוחות חיוביים בעולם. לא סתם בחרה דל לקרוא ליעדים הללו MOON SHOT כפי שמצבע אפולו הוקם כדי לקיים את יעדו של הנשיא קנדי להטיס עד סוף אותו עשור בני אדם לירח ולהחזיר אותם בריאים ושלמים.

"ביטול נעילת כוח הנתונים בידי מספר מצומצם של גורמים, יקדם את האנושות יותר מכל כוח אחר בעשור הבא," אמר דל. "אנו מחויבים להנגיש את הכוח באופן נרחב לקהילות ברחבי העולם, כך שכולנו יכולים להתקדם יחד."
לדבריו, אלה יעדים נועזים, המבוססים על פעולות שצריך לנקוט. "אנו גם מתכננים שנשים יכילו 50 אחוז מכוח העבודה הגלובלי שלנו עד שנת 2030. אנו זקוקים להשתתפות של כולם בכלכלה הדיגיטלית. עד 2030 עומדות להפתח מאות מקצועות חדשים בתחום הטכנולוגיה.
"אנו רוצים לגעת בחייהם של מיליארד בני אדם עד שנת 2030. אני מאוד נרגש לראות את התפקיד שדל הולכת למלא. אנו בוחנים נתונים שיעזרו לבנות עולם טוב בהרבה בעתיד. "

"במהלך העשור הבא, Dell Technologies תשתמש בקנה מידה הגלובלי, בתיק הטכנולוגיה הרחב והמומחיות שלה כדי להניב השפעה משמעותית ומדידה על החברה האנושית ועל כדור הארץ. " סיכם דל ומנה את הייעדים:

קיימות מתקדמת
• מיחזור מוצר שווה ערך על כל מוצר שהלקוח קונה
• הובלה בתחום הכלכלה המעגלית, כאשר למעלה ממחצית החומרים בהם אנו משתמשים לייצור המערכות יהיו ממוחזרים או ממקורות מתחדשים.
• נשתמש ב-100% חומרים מתחדשים באריזות שלנו.
• נפתח כישורים למקצועות עתידיים לעובדים בכל רחבי שרשרת האספקה.
• נתניע תוכנית אקלים מקיפה מבוססת מדע, כדי לעמוד ביעדי פליטת הפחמן בכל המתקנים שלנו, שרשרת האספקה והתפעול של המוצר בידי הלקוח, לרבות שיתוף פעולה עם הספקים שלנו כדי לעמוד ביעד של הפחתת הפליטות ליחידה ב-60%.

טיפוח והכלה
• לגייס, לפתח ולשמר את העובדות שלנו כך שהן יהוו 50% מסך כוח העבודה של החברה ו-40% מהמנהלים בדרגות השונות בחברה.
• לגייס ולפתח שחורים והיספנים כך שיהוו עד 25% מכוח האדם של החברה בתוך ארה"ב ו-15% מהמנהלים.
• לחנך 95% מהעובדים על בסיס שנתי אודות מניעת הטיות, הטרדות, אלימות ופריבילגיות.


שינוי חיים
• לקדם את הבריאות, החינוך וההזדמנויות הכלכליות למיליארד בני אדם.
• לסייע בטרנספורמציה דיגיטלית של אלף עמותות
• לשתף 75% מהעובדים שלנו במתן תרומות והתנדבות בקהילה.

אתיקה ופרטיות
אתיקה ופרטיות מהוות בסיס לאסטרטגיות ההשפעה החברתית של חברת דל טכנולוגיות. אלה חיוניים לביצוע היעדים של החברה לשנת 2030. החברה תתמקד בפרטיות ושקיפות על ידי אוטומציה מלאה של תהליכי בקרת נתונים, מה שיקל על הלקוחות לגשת, למחוק או לשתף את הנתונים האישיים שלהם.
כדי לסייע לעובדים בהגברת השמירה על אתיקה ופרטיות החברה תשתמש בכלים דיגיטליים בכדי להקל על קבלת תובנות, למדוד ולפקח על בעיות תאימות באמצעות נתונים דיגיטליים.

בתשובה לשאלת  CHIPORTAL  כיצד תושג המטרה של מיחזור אחד לאחד, בהינתן העלות וצריכת האנרגיה הגבוהות של איסוף הציוד הישן ומייחזור החומרים שבתוכו: אנו פועלים בכיוון כבר לפחות 25 שנה. דל מתכננת כל הזמן כיצד להשתמש בפחות חומרים בייצור המערכות ובאריזתן, וכן מיחזרנו אלפי טונות של חומרים. אנו נמצאים בתהליך מתמשך של שיפור. מחשבים רבים שלנו מכילים בתוכם חומרים ממוחזרים – בעיקר פחמן מחוזק שמקורו בפסולת של תעשיית ייצור המטוסים.
הרעיון הוא להציב מטרות, גם אם איננו יודעים כעת כיצד לממש אותם. אנו מציבים אתגר בפני אלפי המהנדסים והמדענים שלנו. בני האדם ידועים ביכולת שלהם לתקן מסלול כשאנו מתקרבים לקראת אסון גדול. יותר ויותר חברות מציבות לעצמן מטרות כאלה אין לנו את כל התשובות כיצד לעשות זאת אבל אלה מטרותינו.
בתשובה לשאלה מה חלקם של מרכזי המו"פ של החברה בישראל בהכרזות שהוצגו בכנס אמר דל: "רבים מהמוצרים עליהם הכרזנו פותחו בשיתוף פעולה עם מרכזי המו"פ של דל בהרצליה ובבאר שבע. אנו מעסיקים למעלה מ-1,500 מהנדסים בישראל.
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
3LC, מקודד הבלוטות' של הדור הבא, זמין עתה עבור מעבדי Tensilica HiFi של קיידנס
קיידנס הוציאה רישוי לקוד ייחוס מ- Fraunhofer IIS על מנת לאפשר זמינות של המקודד החדש מייד עם השקת תקן ה-LE Audio הראשוני.
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
התשובה לרכישת הבנה ע"י אינטל: אפל רכשה חברה המפתחת מעבד AI במכשירים משובצים זעירים
מתחקיר שערך אתר GeekWire עולה כי שווי העסקה היה כ- 200 מיליון דולר. ככל הנראה הכוונה היא לשלב את האלגוריתמים לזיהוי תמונות של החברה הנרכשת...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות