פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

TSMCLOGO
 תהליכי ה-10nm של Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) וגם של סמסונג הגיעו לקצבי תפוקה נמוכים מהמצופה, לדברי מקורות בענף.
TSMC השיגה, כפי שדווח, הזמנות לשבבי 10nm מאפל, HiSilicon ו-MediaTek, והייצור הכמותי אמור להתחיל ברבעון הראשון של 2017. עם זאת, קצבי התפוקה של טכנולוגיית תהליך ה-10nm של TSMC הם לא מה שיצרנית השבבים ציפתה, אמרו המקורות.
TSMC אמורה להתחיל לייצר את שבבי A10X של אפל עבור הדור הבא של סדרת אייפד שהשקתה מתוכנת למרץ 2017. קצבים לא מספקים בתהליך ה-10nm של היצרנית יכולים לשבש את לוח הזמנים, ציינו המקורות.
TSMC תייצר כנראה גם את שבבי A11 של אפל לשימוש באייפון 8 והייצור הכמותי מתוכנן להתחיל ברבעון השני של 2017, אמרו המקורות לאתר דיג'יטיימס. 

בחברה מכחישים את הידיעה וטוענים כי תהליך 10 ננומטר מתפתח בהתאם לתוכנית והם יתרמו להכנסות ממכירות לראשונה ברבעון הראשון של 2017. כך אמרה דוברת מטעם החברה אליזבט סאן.  עם זאת גם ברבעון הבא תהליך 10 ננומטר יהיה אחראי לפחות מאחוז אחד מהכנסותיה של TSMC, אומרת הדוברת.

בינתיים, קצבי התפוקה של טכנולוגיית תהליך ה-10nm של סמסונג נמוכים, וזה גרם לקוואלקום להיות זהירה לגבי תוכנית הייצור שלה ב-2017, אמרו המקורות. התכנון המקורי של סמסונג היה ש-Snapdragon 835 ושבבים נוספים כולל ה-660 (שם קוד 8976 Plus) ייוצרו באמצעות תהליך ה-10nm של סמסונג, אבל היא עדכנה את התוכנית שלה ורק סדרת 835 תיוצר באמצעות טכנולוגיית הצמתים החדשה יותר.
כמה שבבי 14nm של קוואלקום, כולל סדרת Snapdragon 660, עדיין מתוכננים להשקה ב-2017, ציינו המקורות.
ובחדשות אחרות, TSMC מינתה את ג'פרי ייפ, שהצטרף לצוות המו"פ של TSMC במרץ 2016, לבצע את המו"פ של טכנולוגיית תהליך ה-5nm שלה, לפי מקורות בענף. ייפ היה בעבר סגן נשיא לטכנולוגיות בקוואלקום.
בדרך כלל אצל TSMC שני מנהלי המו"פ הבכירים שלה, שיין-יאנג וו ומין קאו, נוטלים אחריות על הפיתוח של טכנולוגיות תהליכים מתקדמות, כשוו אחראי על תהליכי ה-16nm ו-7nm וקאו על ה-20nm ו-10nm, ציינו עוד המקורות. המינוי של ייפ כאחראי על צומת ה-5nm מהדור הבא של TSMC נראה חריג, אמרו המקורות.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
שבבי תהליכי SiP ו-AiP יצברו תנופה ליישומי דור 5 ב-2020
מערכות במארז (SiP) ייצברו תנופת צמיחה משמעותית ב-2020 כי הן יהיו מאוד נחוצות כדי לעבד התקני קישוריות אלחוטית כולל מודולי קצה קדמי של RF, מודולי...
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC מכריזה על שילוב אדם-מכונה בייצור חכם
לדברי AC הואנג, סגן מנהל מרכז הייצור החכם של החברה, רבים מהעובדים בקווי הייצור של TSMC התאימו בהדרגה את התפקיד שלהם מהפעלת מכונות לניטור...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות