פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

smic_logo
 SMIC: זינוק של 87% בהשקעות ההון לייצור בשנת 2016

 

הוצאות ההון של חברות המוליכים למחצה יגדלו בשיעור של שישה אחוזים השנה ויגיעו לכ-73.2 מיליארד דולרים, רובם יוצאו על ידי 11 חברות. כך עולה מתחזית חדשה של IC INSIGHT

11 חברות השבבים המתכננות להוציא מיליארד דולר או יותר יהוו כ -78 אחוזים בהוצאות ההון העולמי הכולל השנה. לשם השוואה, בשנת 2013 הגדילו רק שמונה חברות שבבים את השקעותיהם במפעלי ייצור בכמיליארד דולרים או יותר.

ההפרש בין הוצאות יצרניות השבבים הגדולות ושאר החברות הוא גדול, אומר נשיא IC INSIGHT ביל מקלין. לפני כעשור, חמשת החברות שהוציאו הכי הרבה על מערכות ייצור שבבים היוו כ-40% מסך כל הוצאות ההון של ענף השבבים העולמי. השנה המספר צפוי לעמוד על 62%.

"ההשקעה בייצור שבבים צפויה להימשך, בתלות במה שיקרה בסין. תוכניות בניית השבבים בסין שולטות בנוף הוצאות ההון. המטרה המוצהרת של המדינה שתשקיע 161 מיליארד דולרים בפיתוח תעשיית המוליכים למחצה מקומית במהלך עשר השנים הבאות, היא לבנות מפעלי שבבים. לדברי קבוצת הסחר של SEMI מדובר ב-62 מפעלים חדשים שאמורים להתחיל בפעילות בין 2017 ל-2020. מתוכם 26 בסין – המהווים 42 אחוזים מכלל המפעלים.

לדברי מקלין, הרוב המכריע של הפרויקטים בסין לא יהיה מוכן להתחיל בהוצאות על ציוד ייצור עד השנה הבאה לכל המוקדם. " קשה לדעת עד כמה הסינים הולכים להוציא השנה" אמר. "אם אתה מדבר עם אפלייד מטריאלס, הם מאמינים שבשנה הבאה היא כאשר הם יתחילו בזינוק כלפי מעלה."

יצרנית השבבים הסינית SMIC האיצה את הוצאות ההון שלה ב-87% בשנת 2016, הקצב הגובה ביותר בין 11 המוציאות הגדולות לפי IC INSIGHTS. מהדוח עולה כי החברה, שמפעליה פעלו בקיבולת ייצור של מעל 95% במרבית השנה החולפת, מתכננת לכווץ את השקעותיה ב-12% השנה.

שלוש מאות 11 חברות מובילות- אינטל, גלובל פאונדריז ו- STMicroelectronics מתכננות להגדיל את הוצאות ההון בלפחות 25% בשנת 2017. ST רמזה על כך בתחזית לשנת 2017 כי היא מתכננת קפיצה חד פעמית בהוצאות בשל פרויקט שהיא מבצעת עבור לקוחות עד הסתיו. אמר מקלין.
אחת החברות שהוצאותיה המתוכננות לשנת 2017 הפתיעו את מקלין היא אינטל, המתכננת להאיץ את הוצאות ההון בכ-31% ב-2017 ל-12 מיליארד. אינטל מסרה קודם לכן כי תפחית את תחזית ההוצאות לכ-10 מיליארד דולר לשנה. "יתכן שאינטל נותנת דחיפה טכנולוגית כדי לאפשר את טכנולוגית הייצור הקטנות יותר קצת יותר מהר" אמר מקלין.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
שבבי תהליכי SiP ו-AiP יצברו תנופה ליישומי דור 5 ב-2020
מערכות במארז (SiP) ייצברו תנופת צמיחה משמעותית ב-2020 כי הן יהיו מאוד נחוצות כדי לעבד התקני קישוריות אלחוטית כולל מודולי קצה קדמי של RF, מודולי...
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC מכריזה על שילוב אדם-מכונה בייצור חכם
לדברי AC הואנג, סגן מנהל מרכז הייצור החכם של החברה, רבים מהעובדים בקווי הייצור של TSMC התאימו בהדרגה את התפקיד שלהם מהפעלת מכונות לניטור...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות