פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

UMC נכנסת ל-14nm

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

umc_building
מפעל UMC בטאיוואן.


United Microelectronics Corp. (UMC), חברת הייצור השנייה בגודלה בטאיוואן, התחילה את ייצור מוצרי ה-14nm הראשון שלה וצימצמה פער טכנולוגי עם המתחרות הגדולות יותר שלה כגון Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) וסמסונג.


UMC אמרה שברבעון השני השנה 14nm היוו אחוז אחד מכלל ההכנסות שלה בפעם הראשונה.

באותו זמן החברה חתכה את תקציב ההוצאות ההוניות שלה ב-2017 מ-2 מיליארד דולר שייעדה מוקדם יותר השנה ל-1.7 מיליארד דולר. ההוצאה ההונית של UMC ב-2016 הייתה 2.8 מיליארד דולר.
"התייעלות תפעולית תהיה המוקד", אמר ג'ייסון וואנג, הנשיא המשותף של UMC שמונה לאחרונה, באירוע פרסום תוצאות הרבעון השני של החברה. "אנחנו מיישרים קו עם תחזית הביקוש הנוכחית".
החברה אמרה שהיא עשויה לוותר על התחרות בצמתים של 10nm ו-7nm לטובת המתחרות הגדולות יותר TSMC וסמסונג, כי לדברי UMC "שם יהיה פחות ביקוש". UMC אמרה שהיא תתמקד בשווקים פוטנציאליים שבהם יש עדיין הרבה מקום לצמיחה.
UMC סירבה לחזות את ההוצאה ההונית שלה ב-2018, אבל אמרה שתהיה "זהירה" בתוכניות ההוצאה ההונית בעתיד.

חברת ייצור השבבים מספר אחת TSMC מתכוונת לשמור על יציבות, עם הוצאות הוניות שמתקרבות לסביבות 10 מיליארד דולר השנה. ב-2016 ההוצאה ההונית של החברה הייתה 10.4 מיליארד דולר. TSMC, סמסונג ואינטל הן שלוש המוציאות הגדולות ביותר בתעשיית השבבים.

תוכנית ההוצאה ההונית של UMC מגיעה באותו הזמן שסמסונג לפי השמועות מתכוונת לחטוף נתח גדול יותר מעסקי הפאונדרי. סמסונג מתכננת לשלש את הנתח שלה בפאונדרי ומכוונת למקום השני אחרי TSMC.
הביקוש למוצרי ה-28nm ו-40nm העיקריים של UMC נשאר יציב ברבעון השני. ה-28nm של UMC הכניסו 17% מההכנסות הכוללות של החברה ברבעון השני, אותו אחוז כמו ברבעון הראשון השנה. ה-40nm של UMC היו אחראים לנתח של 28% מההכנסות הכוללות של ברבעון השני, ירידה לעומת 29% ברבעון הראשון.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
שבבי תהליכי SiP ו-AiP יצברו תנופה ליישומי דור 5 ב-2020
מערכות במארז (SiP) ייצברו תנופת צמיחה משמעותית ב-2020 כי הן יהיו מאוד נחוצות כדי לעבד התקני קישוריות אלחוטית כולל מודולי קצה קדמי של RF, מודולי...
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC מכריזה על שילוב אדם-מכונה בייצור חכם
לדברי AC הואנג, סגן מנהל מרכז הייצור החכם של החברה, רבים מהעובדים בקווי הייצור של TSMC התאימו בהדרגה את התפקיד שלהם מהפעלת מכונות לניטור...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות