פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

TSMC מאיצה את הפתיחה של המפעל בסין

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

TSMCLOGO
 Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) אמרה שהיא מתכוונת לפתוח את מפעל הייצור השני שלה בסין מוקדם מהצפי המקורי כדי לעמוד בביקוש החזק בשוק השבבים עם הצמיחה המהירה ביותר בעולם.


החברה תקדים את פתיחת המפעל שנמצא בננג'ינג, סין, ליוני בשנה הבאה, לדברי המנכ"ל המשותף של TSMC מרק ליו, שהיה הנואם המרכזי באירוע של החברה לכבוד הספקים המצטיינים בסביבה שלה.


לפני שנתיים TSMC אמרה שבכוונתה להתחיל ייצור של 16nm במפעל במחצית השנייה של 2018. קיבולת הייצור המתוכננת של המפעל של TSMC שבבעלותה המלאה בסין היא 20,000 פרוסות 12 אינטש בחודש בהשקעה של בערך 3 מיליארד דולר. התחרות בעסקי הפאונדרי בסין צפויה לגדול כי חלקה של המדינה בביקוש העולמי הולך וגדל, לפי דוח של חברת מחקרי השוק IC Insights. המכירות של חברות שהן רק פאונדרי בסין חזויות להגיע ל-7 מיליארד דולר ב-2017, עלייה של 16 אחוז לעומת 2016, לפי IC Insights. שיעור הגידול במכירות של חברות הפאונדרי בסין יותר מכפול מהשיעור העולמי, ציינה חברת המחקרים.


TSMC חזויה להחזיק בערך 46 אחוז מהשוק בהכנסות הפאונדרי בסין עם מכירות של בערך 3.2 מיליארד דולר, עלייה של 10 אחוז לעומת 2016, אמרה IC Insights. סין מתאמצת מאוד להגדיל את ייצור השבבים המקומי שלה, עם תוכניות להשקיע יותר מ-160 מיליארד דולר בתעשייה בעשר השנים הבאות. ממשלת סין מתכוונת לבנות תעשיית שבבים מקומית כדי לקזז יבוא של שבבים שיצרנים בסין משתמשים בהם בהרכבה של מוצרים כמו האייפון והאייפד של אפל.

מספר חברות פאונדרי כגון Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) פתחו בסין ומתחרות עם TSMC ומתחרים קטנים יותר כמו Globalfoundries ו United Microelectronics Corp. (UMC). TSMC כבר מתכוננת להתחיל ייצור של 16-nm במפעל בננג'ינג, ואילו SMIC עדיין בשלב ההתחלה בטכנולוגיית 28-nm.


בהתאם לתקנות של ממשלת טאיוואן, TSMC מחזיקה את טכנולוגיות התהליכים הכי מתקדמות שלה, קווי היצור החשובים ופעילות המו"פ הליבתית בטאיוואן, שבה החברה מתכננת להתחיל ייצור של שבבי 7nm בשנה הבאה.


חולקים כבוד לספקים
TSMC קיימה את פורום ניהול שרשרת האספקה השנתי ה-17 שלה כדי לחלוק כבוד לספקים המצטיינים שלה, במיוחד על עזרתם בהגדלת ייצור ה-10nm של TSMC ובפיתוח הטכנולוגיה של 7nm ומעבר לה. יותר מ-600 ספקים ברחבי העולם בציוד, חומרים, אריזה ומגוון של שירותים הצטרפו לפורום.
"עם התמיכה של שותפינו הספקים, TSMC הביאה שוב טכנולוגיה חדשה לייצור כמותי בזמן שיא באמצעות קיבולת הייצור של 10nm שלנו", אמר סגן הנשיא הבכיר ב-TSMC סטיב צו.
החברה העניקה פרסים ל-12 חברות בעסקי הציוד והחומרים כספקים מצטיינים.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
סמסונג תשקיע למעלה מ-100 מיליארד כדי להתחרות ב-TSMC
לקוחות מדווחים כי סמסונג חתכה את מחירי הייצור כדי למשוך אותם לעזוב את TSMC ולעבור אליה.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
ייצור חכם דורש הרבה מאמץ, אומר מנהל התפעול של ASE
ל-ASE יש כעת בסך הכל תשעה מפעלים ללא אורות שמפתחים אותם באופן מלא בתוך החברה וצוות שכולל 400 מהנדסים
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות