פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

Tsinghua.6001
 

קבוצה בראשותה של חברת צ'ינגואה יוניגרופ תקים מפעל תכנון מעגלים משולבים בעיר הסינית צ'ונגצ'ינג הנמצאת במרכז סין. מפעל זה אמור לקדם את החברה בדרך להפיכה ליצרנית מוליכים למחצה ברמה עולמית.


צינגואה יוניגרופ, מבוססת על האוניברסיטה הטכנולוגית צינגואה בביג'ינג . במסגרת העסקה, הסכימה יוניגרופ לכלול גם רכיב פיתוח שבבים, בנוסף למתקן הראשי שייצור מעגלים משולבים,. עם השלמת, המתקן תהיה היכולת השנתית לייצר שבבים בשווי של יותר מ -100 מיליארד יואן בשנה (כ-16 מיליארד דולרים).


המתקן יתמקד בשבעה סוגים של שבבים כולל אלה המשמשים לאבטחה חכמה, מחשוב ענן ו טלוויזיות דיגיטליות.. החתימה על העסקה באה רק חודש לאחר שאוניגרופ דיווחה על פרויקט דומה של ייצור IC בפרויקט סצ'ואן הסמוך, שצפוי לקבל עד 200 מיליארד יואן להשקעה ב -10 השנים הקרובות, על פי אתר האינטרנט של יוניגרופ.

יוניגרופ הייתה אחת החברות הסיניות התקיפות ביותר שניסו להפוך לחברות שבבים עולמיות מובילות. על אף מעמדה כצרכן הגדול ביותר של שבבים בעלי שולי רווח גבוהים, על סין לייבא את רוב השבבים שבהם היא משתמשת בשל חוסר הניסיון שלה ושל מתקני הייצור שלה. בייג 'ין מנסה לשנות זאת על ידי הקצאת מיליארדי דולרים לרשות Unigroup, IC China ואחרים להתקנת מתקנים מקומיים חדשים ולביצוע רכישות בינלאומיות.

לפחות 17 מפעלי שבבים חדשים נמצאים כעת בבנייה בסין, הן על ידי חברות מקומיות והן על ידי חברות זרות, בהשקעה של בשווי של יותר מ -100 מיליארד דולר, על פי חברת המחקר TrendForce. הבנייה החדשה עלולה להוביל למחסור בציוד ייצור שבבי בטווח הקצר, ואספקת שבב עולמית פוטנציאלית שתמשיך להתגבר בטווח הארוך יותר ככל שייבנו מתקנים חדשים.

מחוץ לסין, ניסיונות גדולים יותר של חברות סיניות לרכישות בינלאומיות נחסמו על ידי ממשלות מקומיות במקומות כמו ארה"ב וטייוואן, על רקע החששות כי מכירת טכנולוגיה חדשנית מסוג זה עלולה לפגוע בביטחון. באחד המקרים האחרונים שהוטלו על וטו על חששות כאלה, נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חסם את המכירה האחרונה בסתיו של מעצבת השבבים המקומית Lattice Semiconductor Corp. לקבוצה סינית ב -1.3 מיליארד דולר.
בעסקה נוספת שהתפרסמה לאחרונה, ניסתה יוניגרופ לרכוש את שבב זיכרון השבבים האמריקנית מיקרוןב -2005, אך מאוחר יותר נטשה את המאמץ על רקע החששות שהעסקה תיחסם על ידי וושינגטון. בחודש אפריל האחרון הודיעה קרן IC CHINA על תוכנית לקנות את חברת בדיקות המוליכים למחצה האמריקנית Xcerra תמורת 580 מיליון דולר.

 

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
סמסונג תשקיע למעלה מ-100 מיליארד כדי להתחרות ב-TSMC
לקוחות מדווחים כי סמסונג חתכה את מחירי הייצור כדי למשוך אותם לעזוב את TSMC ולעבור אליה.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
ייצור חכם דורש הרבה מאמץ, אומר מנהל התפעול של ASE
ל-ASE יש כעת בסך הכל תשעה מפעלים ללא אורות שמפתחים אותם באופן מלא בתוך החברה וצוות שכולל 400 מהנדסים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות