פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

וירוס מחשבים קטלני גרם נזק חמור ל-TSMC

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

TSMCLOGO
 

וירוס מחשבים הסב נזק ליצרנית השבבים הגדולה בעולם,( TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. הווירוס הפסיק את פעולתם של כמה מהמפעלים של הענקית הטייוואנית במשך סוף השבוע האחרון וחלקם שב לעבודה סדירה, בעוד חלקם יעשה זאת רק בהמשך השבוע. 

בהודעה נוספת ביום ראשון החברה מסרה כי התקלות יביאו לעיכוב במשלוחים של רכיבים שבייצור ולעלויות נוספות. "אנו מעריכים את ההשפעה על התוצאות הכספיות של הרבעון השלישי של החברה בכ-3%, ואת ההשפעה על הרווח הגולמי השולי בכ-1%", נמסר מטעם החברה, "החברה משוכנעת כי לאחר העיכוב במשלוחים שיהיו ברבעון השלישי, תבוא התאוששות ברבעון הרביעי של 2018 ובסך הכל זה יחזק את תחזית הצמיחה הגבוהה, החד-ספרתית, אותה נתנו לשנת 2018".

TSMC מסרה עוד כי ההדבקה בווירוס התרחשה במהלך התקנת תוכנה עבור כלי חדש, אשר גרמה לו להתפשט. זאת, לאחר שהכלי היה מחובר לרשת המחשב הארגונית של TSMC. החברה הכחישה כי מדובר בפריצה של האקר מקצועי. גם חלק מהדיווחים קבעו כי אין המדובר בפריצה של האקר או צוות האקרים, כי אם בעובד שניסה להריץ תוכנה שבדיעבד הכילה בתוכה נוזקה.

"שלמות הנתונים והסודיות שלהם לא נפגעה", נמסר, "TSMC נקטה באמצעים על מנת לסגור את פירצת אבטחת המידע ולחזק את אמצעי האבטחה". על פי החברה, הפגיעה הייתה מדורגת ולא כל קווי הייצור נפגעו באותה רמה של השבתה. לורה הו, סגנית נשיא ומנהלת הכספים של TSMC, אמרה כי "הותקפנו כבר בעבר על ידי וירוסים , אבל זו היא הפעם הראשונה בה וירוס תקף את מערכי הייצור". באחד הדיווחים נמסר כי הווירוס הוא נוזקה מסוג כופרה, אלא שלא ברור איך היא הגיעה אל קווי הייצור.

ההשבתה הבלתי מתוכננת מגיעה לחברה המותקפת בזמן לא טוב. חברות רבות עומדות לשחרר את הגרסאות החדשות של מכשירי הטלפונים החכמים שלהן. בחודש מאי השנה החברה החלה בייצור של שבב A12 עבור אפל, שצפוי להיות מורכב על מכשירי ה-iPhone עוד השנה. זהו המכשיר הראשון בו יוטמעו שבבים של 7 ננו-מטר, שהם קטנים מהירים ויעילים יותר. לקוחות נוספים שלTSMC הם NVIDIA, קוואלקום (Qualcomm), ברודקום (Broadcom) ו-AMD. יצרנית השבבים הודיעה כי בימים הקרובים תמסור ללקוחותיה בנפרד על לוחות הזמנים החדשים למשלוח הרכיבים. החברה לא מסרה אילו מקווי הייצור נפגעו.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC וגלובל פאונדריז הגיעו להסדר ומחקו התביעות ההדדיות
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC הגישה תביעה נגדית נגד גלובל פאונדריז בגין הפרת פטנטים
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות