פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינטל תוציא מיליארד דולר כדי להגדיל את התפוקה של שבבי 14nm

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
INTEL INSIDE
 

 
סמנכ"ל הכספים והמנכ"ל הזמני של אינטל בוב סוואן הודיע שענקית השבבים תשקיע מיליארד דולר נוספים ב-2018 כדי להגדיל את אתרי הייצור של ה-14nm שלה כדי לתת מענה לאספקה המצומצמת.
אבל מקורות בתחילת שרשרת האספקה עדיין מאמינים שהמחסור בשבבים של אינטל כנראה לא ייפתר לגמרי עד סוף 2018.

סוואן הודה במכתב פתוח: "האספקה ללא ספק מצומצמת, במיוחד בשוק המחשבים ברמה הנמוכה. אנחנו ממשיכים להאמין שתהיה לנו לפחות את האספקה כדי לעמוד בתחזית ההכנסות של השנה המלאה שפרסמנו ביולי".

"אנחנו משקיעים השקעה הונית המהווה שיא של 15 מיליארד דולר ב-2018, עלייה של בערך מיליארד דולר לעומת תחילת השנה", אמר סוואן במכתב. "אנחנו משקיעים את מיליארד הדולרים האלה באתרי ה-14nm שלנו באורגון, אריזונה, אירלנד וישראל. ההון הזה יחד עם התייעלויות אחרות מגדילים את האספקה שלנו כדי לתת מענה לביקוש הגדל שלכם. אנחנו מתקדמים עם 10nm. התפוקות משתפרות ואנחנו ממשיכים לצפות לייצור כמותי ב-2019".

מקורות בשרשרת אספקה ציינו שיצרני מחשבים אישיים עדיין יצליחו למזער את ההשפעות של המחסור במעבדים של אינטל, כי הביקוש למחשבים אישיים במחצית השנייה של 2018 לא גדל באופן חזק כפי שציפו. ליצרנים רבים עדיין יש מלאי למחשבים מדורות קודמים והם פנו ל-AMD עבור המוצרים החדשים שלהם ברמת האמצעית עד הנמוכה.

למרות שאינטל טענה שהמחסור הוא תוצאה של גידול משמעותי בביקוש למעבדים שלה, המקורות ציינו שהגורם הכי חשוב הוא העיכוב במעבר של אינטל מטכנולוגיות 14nm ו-10nm.
מוצרי ה-10nm של אינטל כנראה לא ייכנסו לייצור המוני לפני הרבעון הרביעי של 2019 ומלחמת הסחר שנמשכת בין ארה"ב לסין כנראה תפעיל לחץ כבד על שוקי המחשבים האישיים והשרתים הגלובליים, כך הקשיים של אינטל צפויים אפילו להתגבר ב-2019, הוסיפו המקורות.

כזכור לא מכבר פרסם אתר החדשות DIGITIMES כי אינטל תוציא למיקור חוץ ב-TSMC חלק משבבי 14 ננומטר שלה, בשל העיכוב במעבר ל-10 ננומטר.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC וגלובל פאונדריז הגיעו להסדר ומחקו התביעות ההדדיות
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC הגישה תביעה נגדית נגד גלובל פאונדריז בגין הפרת פטנטים
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות