פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
INTEL INSIDE
 

אינטל מתכוננת לבצע שינויים באופן שבו ינוהל הליך הייצור שלה, לאחר שמנהל זרוע הייצור יפרוש מתפקידו בנובמבר.

ענקית השבבים הודיעה כי בשל עיכובים בייצור שלה, בכוונתה לשנות את אופני הניהול והפעולה, ולכן קבוצת הייצור תפוצל לשלושה חלקים, עם מנהלים שונים,. זאת, משום שהחברה תנסה להדביק את הקצב בכל הנוגע בהשקות מוצריה. השינוי יתרחש אחרי שסוהיל אחמד – שעובד בעבור אינטל מאז 1984 ומוביל את קבוצת הייצור מאז 2016 – יפרוש בחודש הבא.

מייק מייברי יוביל את החטיבה לפיתוח הטכנולוגי
לאחר עזיבתו של אחמד, אינטל תפרק את קבוצת הייצור, כאמור, לשלוש חטיבות שונות. האחת תתמקד בפיתוח טכנולוגיה, אחרת תהיה אמונה על ייצור, והאחרונה על שרשרת האספקה.

מייק מייברי, ראש מחלקת Intel Labs, יוביל את החטיבה החדשה לפיתוח הטכנולוגי, ריץ' אוהליג יעבור לנהל את ה-Intel Labs לתקופת ביניים. יחידת הייצור והתפעול תובל על ידי אן קלר, שעזרה בעבר לנהל את הקבוצה המקורית לצד אחמד, בעוד שחטיבת האספקה תהיה בשליטת רנדהיר ת'קור.

למרות שלכל אחת משלוש החטיבות החדשות הללו יהיה מנהיג משלה, הן יהיו כולן כפופות ל-ונקטה (מורטי) רנדושינטלה, אשר אותו העבירה אינטל לשורותיה מקוואלקום בשנת 2015. רנדושינטלה מתפקד כיום כקצין ההנדסה הראשי של החברה.

אינטל מכחישה הפסקת העבודה על תהליך ה-10 ננו-מטר

אינטל בדרך כלל אינה מגיבה לשמועות והערכות שעולות ברשת לגבי ייצור המעבדים שלה. אבל החברה חרגה אתמול (ב') ממנהגה. היא שלחה ציוץ רשמי לטוויטר בו התייחסה לשמועות שהיא מתכוונת לוותר על המעבר לייצור מעבדים ב-10 ננו-מטר.

"הדיווחים במדיה שאינטל מפסיקה את העבודה על תהליך ה-10 ננו-מטר אינם נכונים. אנחנו מתקדמים היטב בנתיב של 10 ננו-מטר. התפוקה משתפרת באופן קבוע בהתאם ללוח הזמנים ששיתפנו בישיבת דיווח הרווחים האחרון שלנו", הודיעה החברה.

כידוע, למרות התכניות המוקדמות שלה, אינטל השיקה לאחרונה דור נוסף של מעבדי Core המבוסס על תהליך הייצור ב-14 ננו-מטר, שהחברה התחילה ליישם כבר לפני מספר שנים. לפי התכניות המקוריות, אינטל כבר מזמן הייתה צריכה לעבור להשתמש בתהליך ייצור של 10 ננו-מטר, אבל עד עתה לא מצאה את הנוסחה שתאפשר לה לייצר מעבדים כאלה בקו ייצור.

ההערכה האחרונה שהציעה החברה סיפרה שזה יקרה במהלך המחצית השנייה של 2019, ולפי הדיווחים – אותם כאמור אינטל הכחישה – היא החליטה לקדם כבר את התכניות לייצור ב-7 ננו-מטר, מבלי לעבור דרך 10 ננו-מטר. כזכור, AMD יריבתה של אינטל, כבר מייצרת מעבדים ב-7 ננו-מטר.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC וגלובל פאונדריז הגיעו להסדר ומחקו התביעות ההדדיות
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC הגישה תביעה נגדית נגד גלובל פאונדריז בגין הפרת פטנטים
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות