פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
INTEL INSIDE
 
כשאספקת המעבדים שלה ממשיכה לא לעמוד בביקוש, אינטל כנראה התחילה לתכנן מיקור חוץ של ייצור המעבדים Atom וחלק מערכות השבבים שלה שבקצה הנמוך של השוק תוך השארת הייצור של המעבדים Xeon ו-Core עם שולי הרווח הגבוהים בתוך החברה, לדברי מקורות מתחילת שרשרת האספקה.

מבין חברות הפאונדרי שקיימות, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) היא היחידה שמסוגלת לטפל בהזמנות דחופות כאלה, ציינו המקורות.
אבל אינטל סירבה להגיב "לשמועות בשוק".

המחסור במעבדים של אינטל החמיר במחצית השנייה של 2018 והבעיה התרחבה בהדרגה משוק המחשבים האישיים המסורתיים למגזר המחשבים האישיים התעשייתיים וגם במעבדי השרתים של אינטל שבקצה הגבוה של השוק ההספקה כנראה מצומצמת, אמרו המקורות.

כדי להקל את המחסור, אינטל הודיעה מוקדם יותר באוקטובר שתשקיע מיליארד דולר נוספים ב-2018 בהרחבת אתרי ייצור ה-14nm שלה. היא צפויה להוציא את התקציב בעיקר על ייצור המעבדים Xeon ו-Core לשרתים ולמחשבים אישיים פרימיום עם שולי רווח גבוהים יותר, ציינו המקורות.

לגבי הביקוש למחשבים אישיים ומכשירי האינטרנט של הדברים בקצה הנמוך של השוק, אינטל מתכננת מיקור חוץ של המעבדים שלה שבקצה הנמוך של השוק Atom וערכות שבבים 14nm ליצרנים חיצוניים ומצפה שהמחסור ייפתר עד הרבעון הראשון של 2019, אמרו המקורות.

המקורות ציינו שאינטל ו-TSMC מקיימות שיחות על מיקור חוץ של הייצור של המעבדים וערכות השבבים של ענקית השבבים מאז אמצע 2018.

אינטל עבדה עם חברת הפאונדרי הטאיוואנית, כולל ייצור על ידי TSMC של מערכות על שבב ש-Atom משמש כארכיטקטורה הבסיסית ב-2009 והייצור של מערכת השבבים SoFIA של אינטל לטלפונים ב-2013. כיום TSMC היא היצרנית של מוצרי סדרת FPGA של אינטל.
למרות המחסור במעבדים, הביצועים של אינטל ברבעון השלישי עדיין היו חזקים, ההכנסות עלו ב-19% לעומת השנה הקודמת והגיעו ל-19.2 מיליארד דולר והרווח הנקי גדל ב-42% לעומת השנה הקודמת והגיע ל-6.4 מיליארד דולר.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC וגלובל פאונדריז הגיעו להסדר ומחקו התביעות ההדדיות
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC הגישה תביעה נגדית נגד גלובל פאונדריז בגין הפרת פטנטים
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות