פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

Paragon
מערכת פאראגון של אורבוטק. ציוד לייצור שבבים


יש כבר מספרים סופיים ו-2018 הייתה עוד שנה מוצלחת במיוחד לא רק לשוק השבבים -- שרשם מכירות שיא של 468.8 מיליארד דולר בשנה שעברה -- אלא גם לכל שרשרת האספקה של ייצור שבבים.
כצפוי, המכירות של ציוד לייצור שבבים קבעו שיא חדש של כל הזמנים ב-2018, לדברי האיגוד המסחר SEMI. סיכום סופי של המספרים מראה שהמכירות של ציוד לייצור שבבים גדלו ל-64.5 מיליארד דולר בשנה שעברה, עלייה של 14% לעומת 56.6 מיליארד דולר ב-2017, לדברי SEMI.
אולם, אחרי שנים רצופות של מכירות שיא ב-2017 ו-2018, SEMI צופה ששוק הציוד יחזור לקרקע המציאות ב-2019 כי סוף השגשוג של שבבי זיכרון מרסן את הרכישות של ציוד חדש. SEMI חוזה שהמכירות של ציוד לייצור שבבים יקטנו בכ-14% השנה.
המכירות של ציוד לעיבוד פרוסות גדלו ב-15% ב-2018, ואילו המכירות של ציוד קדמי אחר גדלו ב-9%. המכירות הכוללות של ציוד בדיקה גדלו ב-20% והמכירות של מכלולים/ אריזות גדלו ב-2%, אמרו ב-SEMI.


קוריאה הדרומית הייתה השוק הגדול ביותר של ציוד שבבים זאת השנה השנייה ברציפות, בגלל דחיפה מהגדלת ההשקעה ההונית אצל סמסונג ו-SK Hynix בשגשוג המתמשך של שבבי זיכרון. קוריאה הדרומית שמרה על מקום הראשון למרות העובדה שההוצאה שלה על ציוד הוני למעשה קטנה ב-1% ל-17.71 מיליארד דולר, לדברי SEMI.
סין עלתה להיות השוק מספר שתייים של מכירות ציוד הוני לייצור שבבים בשנה שעברה בפעם הראשונה אי פעם, עם גידול עצום של 59% במכירות ל-13.11 מיליארד דולר. טאיוואן ירדה למקום השלישי עם קיטון של 12% במכירות ל-10.2 מיליארד דולר, לפי SEMI.
המכירות של ציוד שבבים מסין לשוק האמריקני גדלו ב-4% והגיעו ל-5.83 מיליארד דולר, מספיק כדי שתהיה השוק החמישי בגודלו של ציוד הוני אחרי קוריאה הדרומית, סין, טאיוואן ויפן. המכירות ביפן, אירופה ושאר העולם השתפרו כולן ה-15% לפחות, לדברי SEMI.

 FAB TOOLS SEMI

באותה עת, גם המכירות של חומרים לשבבים ומסיכות ליתוגרפיה קבעו שיאים חדשים בשנה שעברה.
השוק הגלובלי של חומרים לשבבים גדל בקרוב ל-11% והגיע ל-51.9 מיליארד דולר, והאפיל על השיא הקודם של 47.1 מיליארד דולר שנקבע ב-2011. המכירות של חומרים לייצור פרוסות גדלו ב-16% והגיעו ל-32.2 מיליארד דולר, ואילו המכירות של חומרי אריזה גדלו ב-3% והגיעו ל-19.7 מיליארד דולר, לפי SEMI.
טאיוואן -- שם נמצא חלק גדול מקיבולת ייצור השבבים העולמית -- הייתה השוק הגדול ביותר של מכירות חומרים לשבבים זאת השנה התשיעית ברציפות, עם מכירות שגדלו ב-11% ל-11.45 מיליארד דולר, אמרה קבוצת המסחר.
גם במסיכות ליתוגרפיה -- שהיוו 13% מהשוק הכולל של חומרים לייצור פרוסות -- נקבע שיא של כל הזמנים במכירות, 4.02 מיליארד דולר. SEMI צופה שהמכירות של מסיכות ליתוגרפיה יקבעו שיא חדש זאת השנה השלישית ברציפות ב-2019, עם מכירות חזויות של 4.2 מיליארד דולר.

 
 
עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
סמסונג תשקיע למעלה מ-100 מיליארד כדי להתחרות ב-TSMC
לקוחות מדווחים כי סמסונג חתכה את מחירי הייצור כדי למשוך אותם לעזוב את TSMC ולעבור אליה.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
ייצור חכם דורש הרבה מאמץ, אומר מנהל התפעול של ASE
ל-ASE יש כעת בסך הכל תשעה מפעלים ללא אורות שמפתחים אותם באופן מלא בתוך החברה וצוות שכולל 400 מהנדסים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות