פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

GlobalFoundries מגישה 25 תביעות משפטיות נגד TSMC והלקוחות שלה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

globalfounderies
 

GlobalFoundries (GF) הגישה 25 תביעות משפטיות בארה"ב וגרמניה נגד 20 חברות גדולות בטענה של הפרת פטנטים של 16 ממכשירי וטכנולוגיות ייצור השבבים שלה שבהם משתמשת Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. (TSMC).


בהגשת התביעות, GF מבקשת צווים שימנעו יבוא לארה"ב ולגרמניה של שבבים שמיוצרים באמצעות הטכנולוגיות שלכאורה מפרות פטנטים על ידי TSMC מטאיוואן, יצרנית השבבים הדומיננטית בענף. התביעות האלה מחייבות את GF לנקוב בשמות של כמה לקוחות גדולים של TSMC וחברות אלקטרוניקה בהמשך תהליך הייצור, שברוב המקרים הן אלה שמייבאות בפועל את המוצרים שכוללים את הטכנולוגיות המפרות של TSMC. GF גם תובעת פיצויי נזיקין גדולים מ-TSMC על בסיס השימוש הבלתי חוקי של TSMC בטכנולוגיה קניינית של GF במכירות שלה בשווי עשרות מיליארדי דולרים.


התביעות הוגשו נגד 20 חברות -- יצרנית השבבים עצמה (TSMC) לגבי טכנולוגיות ה-7nm, 10nm, 16nm ו-28nm שלה, יחד עם מתכנני שבבים שלא מייצרים, מפיצי רכיבים אלקטרוניים ויצרני מוצרי צריכה. הנתבעים הנקובים בתביעות כוללים את אפל, אסוס, ברודקום, סיסקו, גוגל, הייסנס, לנובו, מדיה-טק, מוטורולה, אנבידיה, קוואלקום ו-Xilinx. המפיצים שנקובים בתביעה הם Avnet/EBV, Digi-key ו-Mouser.


GF אמרה שהיא מגישה את התביעות האלה כדי להגן על ההשקעות, הנכסים והקניין הרוחני שלה, וציינה שהפעולות שלה יבטיחו שייצור שבבים יישאר ענף תחרותי לטובת הלקוחות שלה.


הגנה על ההשקעות בארה"ב ואירופה

סגן הנשיא הבכיר להנדסה וטכנולוגיה שלה, גרג ברטלט, אמר: "ייצור השבבים ממשיך לעבור לאסיה, אבל GF הלכה נגד המגמה בכך שהשקיעה הרבה בתעשיות השבבים של צפון אמריקה ואירופה בהוציאה יותר מ-15 מיליארד דולר בעשור האחרון בארה"ב ויותר מ-6 מיליארד דולר במפעל הגדול ביותר באירופה ליצור שבבים. המטרה של התביעות האלה היא להגן על ההשקעות האלה ועל החדשנות האמריקנית והאירופית שמניעה אותן".
הוא הוסיף ש-GF הקדישה מיליארדי דולרים למחקר ופיתוח מקומי, ואילו TSMC קצרה באופן בלתי חוקי את הפירות של השקעה שלה. "הפעולה הזאת קריטית לעצירת השימוש הבלתי החוקי של GF בנכסים החיוניים שלנו ולהגנה על בסיס הייצור בארה"ב ואירופה".
התביעה הוגשה לנציבות הסחר הבינ"ל של ארה"ב, בית המשפט הפדרלי המחוזי במחוז דלאוור ובמחוז המערבי של טקסס ובבתי המשפט המחוזיים של דיסלדורף ומנהיים בגרמניה.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC וגלובל פאונדריז הגיעו להסדר ומחקו התביעות ההדדיות
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC הגישה תביעה נגדית נגד גלובל פאונדריז בגין הפרת פטנטים
מדובר בתביעת נגד לתביעות שהגישה גלובל פאונדריז באוגוסט האחרון בארה"ב ובגרמניה, בטענה כי TSMC מפירה 16פטנטים של גלובל פאונדריז.
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות