פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

TSMC מכריזה על שילוב אדם-מכונה בייצור חכם

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

TSMCLOGO
 

ייצור פרוסות הוא אחד ממגזרי הייצור הכי מורכבים בעולם, כפי שמבליטה העובדה שהמפעל החדש של TSMC, עם קיבולת ייצור חודשית של יותר מ-100,000 פרוסות, צריך להנפיק 6-8 מיליון הוראות שיגור בדקה כדי לספק את הצרכים של היבטי ייצור מגוונים, לדברי אם-סי הואנג, סגן מנהל מרכז הייצור החכם של החברה.


הואנג, שדיבר לאחרונה בסמינר על יישומים חשובים של ייצור חכם, אמר שכדי להתמודד עם משתני ייצור אפשריים רבים, מערכת השיגור החכמה של המפעל צריכה להנפיק מיליוני הנחיות בדקה כדי שהייצור ימשיך לפעול באופן חלק. הוא הדגיש שמחשוב מבוסס בינה מלאכותית ממלא תפקיד מרכזי במערכת של קבלת החלטות השיגור.


בהקשר של ייצור חכם, יש חברות שידגישו את גודל ההשקעה שלהן בבינה מלאכותית או את מספר הטכנולוגיות המתקדמות שאומצו, אבל ל-TSMC חשוב יותר איך משתמשים בבינה מלאכותית לאופטימיזציה של תהליכי ייצור, ערכים תפעוליים ורווחים, כשהעניין הכי קריטי הוא השילוב היעיל אדם- מכונה, אמר הואנג.


הואנג אמר שרבים מהעובדים בקווי הייצור של TSMC התאימו בהדרגה את התפקיד שלהם מהפעלת מכונות לניטור מערכות חכמות, בעיקר משום שהחברה שילבה את הידע שלה בייצור שנצבר שנים רבות עם בינה מלאכותית. הוא הדגיש שייצור חכם יכול לאפשר לעובדים להתמקד יותר במטלות עם ערך גבוה יותר.
על סמך הדוח השנתי שלה ל-2018, TSMC אימצה 261 טכנולוגיות תהליכים כדי לייצר יותר מ-10,000 פריטי מוצרים עבור 481 לקוחות באותה שנה, וזה מציב אתגרים עצומים לניהול הייצור וטכנולוגיות הייצור של החברה שנחוצים לייצור המוני מגוון רחב של פתרונות שבבים, ציין הואנג.
הוא המשיך ואמר ש-TSMC אימצה במפעלים שלה מערכות ניטול חומרים חכמות אוטומטיות במלואן, ובכל מפעל בנו 50 ק"מ של פסי שינוע ומשתמשים ב-2,000 כלי רכב מונחים אוטומטית, שישלימו בסך הכל 600,000 נסיעות ביום.
המפעל החדש של TSMC מצויד באלפי מכונות ויותר ממיליון חיישנים, אמר הואנג, והוסיף שהחיישנים יכולים להפיק מיליוני נתונים בדקה, שאפשר לנתח על ידי בינה מלאכותית כדי לאפשר לחברה לשפר את הזרימה והאיכות של הייצור.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
סמסונג תשקיע למעלה מ-100 מיליארד כדי להתחרות ב-TSMC
לקוחות מדווחים כי סמסונג חתכה את מחירי הייצור כדי למשוך אותם לעזוב את TSMC ולעבור אליה.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
ייצור חכם דורש הרבה מאמץ, אומר מנהל התפעול של ASE
ל-ASE יש כעת בסך הכל תשעה מפעלים ללא אורות שמפתחים אותם באופן מלא בתוך החברה וצוות שכולל 400 מהנדסים
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות