פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
5g-networks1
 

הרשתות הסלולריות של היום הן לא הרשתות הסלולריות של ההורים שלנו. למעשה, G5 הוא לא רק זינוק עצום בתקשורת בהשוואה לימי הטלפונים המתקפלים של G3, הוא גם הולך לזלול הרבה יותר זיכרון.


זה הגיוני כשחושבים על כוח המחשוב הרב שיש לאנשים בידיים בהשוואה אפילו לתחילת ימי הבלקברי. המהות של רשתות סלולריות היא גם העברת וידאו K4 באותה מידה שהיא שיחות ומסרונים. מכשירים מחוברים כוללים לא רק סמארטפונים אלא גם חיישנים, מדחנים, מכוניות חכמות, מכשירים לבישים ושירותי תשתית. תשתית התקשורת היא עכשיו תשתית רשתות ומחשוב -- פלאש ו-DRAM מחליפים את SRAM ו-TCAM, וייתכן שיהיה מקום גם לזיכרונות שמתפתחים.


TCAM (זיכרון תלת מצבי שמאפשר מיעון לפי תוכן) מהיר יכול לחפש בכל התוכן שלו במחזור שעון אחד והוא מהיר יותר מ-RAM. הוא חלק חשוב ביותר בציוד רשתות, כגון נתבים ומתגים עתירי ביצועים, כדי להגביר את המהירות של חיפוש נתיבים, סיווג מנות, העברת מנות ופקודות בקרת גישה מבוססות רשימה. למרות אריכות ימיו, הוא "אקזוטי" כי הוא מאוד יקר ויש מספר מוגבל של ספקים, לדברי ג'ים הנדי, מנהל ב-Objective Analysis, אבל משתלם מאוד להשתמש בהם. "הם מייעלים את הנתיבים. הם הופכים אותם להרבה יותר מהירים עם פחות חומרת עיבוד אחרת", אמר הנדי.
מעגלי TCAM רגילים מבוססי SRAM מיושמים בדרך כלל עם 16 טרנזיסטורי CMOS, וזה מגביל את קיבולת האחסון של TCAM לעשרות מגה-בייטים במבני זיכרון סטנדרטיים. הנדי מאמין ש-DRAM הוא תחליף סביר ביישומים מסוימים כי גיגה-בייט של DRAM פשוט עולה בערך מאית מ-SRAM מהיר.

בהתפתחות של הרשתות הסלולריות בארבעת העשורים האחרונים בנוסף להגברת המהירות היה גם גידול בדרישה לזיכרון בתוך המכשיר, כולל סמארטפונים והציוד שמעביר את הנתונים.
אחת החלופות תהיה אולי ReRAM. בסוף השנה שעברה מכון המחקר Leti הדגים מעגלי TCAM מבוססי RRAM שיכולים להשתוות לביצועים של מעגלי SRAM מבוססי CMOS ליישומים של מעבדים נוירו מורפיים רב ליבתיים, למרות שקלולי התמורות בביצועים והאמינות. אחד האתגרים של ReRAM, וגם של MRAM, זיכרון "מתפתח" אחר, הוא טמפרטורה, לדברי הנדי, ואף אחד מהם לא יכול להתמודד עם חום גבוה, למרות שב-NRAM מוטבע הושגה התקדמות מסוימת. "חברות הטלפונים רוצות מכשירים לטמפרטורות גבוהות וגם לנמוכות", אמר.


הנדי אמר שאחד המכשולים ברשתות תקשורת שנעלם הוא צורך בחיים ארוכים. לפני ארבעים שנה, חברות תקשורת רצו אורך חיים מובטח של 30 שנה לכל דבר, אבל זה כבר לא מדאיג אותן יותר. חמש או עשר שנים מספיקות להן. זה משקף בחלקו כמה מהר הרשתות מתפתחות. הנדי ציין ש-G4 קיים פחות מעשור ומוחלף עכשיו על ידי G5.


הדור האחרון של רשתות סלולריות הוא פלטפורמה של טכנולוגיות באותה מידה שהוא תשתית תקשורת בפס רחב, לדברי קרייג מקגוואן, המנהל הבכיר של טכנולוגיות לקוחות ב-Micron Technology. התקשורת התפתחה מהצורך הראשוני בניידות לביצוע המעבר הנדרש מאנלוגי לדיגיטלי. "עד לעבר הקרוב, ההתמקדות האמיתית הייתה בפס רחב צרכני -- לפחות מנקודת המבט של 3G/4G", אמר מקגוואן. הוא מאמין שזאת הייתה נקודת מבט של טלפון סלולרי, ואילו G5 נתפס באופן הוליסטי יותר כפלטפורמה שאנשים יכולים לבנות עליה. ההיבט של פס רחב צרכני עדיין קיים, אבל גם ההיבט של האינטרנט של הדברים.

 

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות