פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הערכה זיילינקס עשויה להירכש על ידי קוואלקום

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

xilinx_v4

האם מובילת שוק הלוגיקה הניתנת לתכנות (FPGA) זיילינקס עשויה למצא עצמה כמועמדת לרכישה?

ביום רביעי האחרון הגישה החברה בקשה לרשות האמריקנית לניירות ערך לסעיף חדש בחוזה העסקתם של המנכ"ל משה גבריאלוב וארבעה בכירים אחרים לפיו הם יקבלו בונוס גדול יותר במקרה של שינוי הבעלות על החברה. בקשה זו העלתה את ההשערות שזיילינקס מכינה את עצמה לקראת מכירתה.

בשבוע שעבר העריכה חברת המחקר הפיננסי DealReporter כי זיילינקס תירכש על ידי ספקית השבבים קוואלקום. שתי החברות משתפות פעולה בזמן האחרון, והודיעו בשנה שעברה על עסקה לפיתוח משותף של טכנולוגית מיחשוב הטרוגנית.

כריסטופר רולנד, אנליסט ב FBR קפיטל, כתב בדו"ח ביום רביעי כי הגשת הבקשה ל- SEC על ידי Xilinx מגדילה את הסיכוי שהחברה תירכש. מדובר בבקשה דומה לבקשר שנעשתה על ידי חברת אלטרה כשישה חודשים לפני שנרכשה על ידי אינטל אומר רולנד.

בשיחת ועידה עם אנליסטים לאחר פרסום דו"ח הרווח הרבעוני של זיילינקס תיאר גבריאלוב תאר את הבקשה כפורמאלית בלבד כדי להתיישר עם חברות אחרות בתעשיית המוליכים למחצה. לדבריו הבקשה נעשתה לאחר המלצה שקיבל הדירקטוריון מיועץ חיצוני.

"ישנה מגמה חזקה של קונסולידציה בענף השבבים והציפיה הכללית הוא שהמגמה תימשך" הוסיף גבריאלוב. עם זאת, הוא הדגיש כי אינו מגיב על ספקולציות בשוק ועל שמועות, "ויש כבר מספר רב מאלה"

השתלטות של קוואלקום על זיילינקס תבלוט על רקע גל המיזוגים המאסיבי המתרחש בתעשיית המוליכים למחצה. בשנה האחרונה עמד השווי הכולל של עסקאות מיזוג ורכישה בענף השבבים על 105 מיליארד דולרים. פי שמונה מהשווי הממוצע השנתי של הרכישות בחמש השנים שקדמו ל-2015.

אלטרה, היריבה הקטנה של זיילינקס בתחום ה-FPGA נבלעה על ידי אינטל בעסקת ענק בשווי 16.7 מיליארד דולרים. אינטל הודיעה כי הרכישה תוביל ליצירה של מעבדים המשלבים טכנולוגית FPGA שישמשו במרכזי נתונים ובהתקני האינטרנט של הדברים.

" הגיוני שקוואלקום תחפש לרכוש חברה בתחום כדי לתת מענה לרכישה של אינטל את אלטרה." אומר רוב ליינבק, אנליסט מחקר בחברת IC INISGHT.עוד בתחום FPGA

כתבות נוספות בתחום

‫‪FPGA‬‬
NVIDIA הטמיעה את מערכת Protium X1 החדשה של קיידנס להאצת פיתוח התוכנה של מעבדים גרפיים עם קיבולת גדולה
"פלטפורמת Protium X1 מאפשרת לנו לראשונה, לפתח את תכנוני ה-GPU הגדולים שלנו על בסיס FPGA ", אמר נארנדרה קונדה (Narendra Konda), מנהל הנדסת חומרה ב-NVIDIA
קרא עוד
‫‪FPGA‬‬
אינטל רוכשת את eASIC שהוקמה ע"י הישראלי צבי אורבך
אינטל רכשה את חברת eASIC תמורת סכום שלא פורסם, במטרה לנצל את יכולותיה של החברה החלוצה בתחום פיתוח אלטרנטיבה זולה ל- ASIC לקבוצת ה- FPGA שלה.
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות