פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Alibaba 512X512 For IOS1
 

ענקית האינטרנט הסינית קבוצת עליבבא הודיעה ביום שישי על הרכישה של C-Sky Microsystems, מתכננת של ליבת עיבוד של מעבד משובץ 32 ביט מתוצרת סין.
עליבבא לא מסרה את תנאי הרכישה.
המהלך מדגיש מגמה גוברת בקרב חברות כמו גוגל, אמזון ועליבבא, שלהוטות לבלוע חברות שבבים מתוך מטרה לתכנן שבבים שמתאימים לעסקים שלהן.
כפי ש-EE Times דיווח בשנה שעברה, הרבה לפני שנמסר על הרכישה הזאת, C-Sky נהנתה מקשר מיוחד עם עליבבא. כפי שהסביר אז שיאונינג צ'י, מנכ"ל C-Sky, C-Sky כבר הייתה חברת השבבים הראשונה בעולם שקיבלה השקעה גדולה מעליבבא. C-Sky הוקמה בהנגז'ו ב-2001.
למרות שצ'י סירב למסור את הסכום שסיפק ג'ק מא מעליבבא, הוא גילה שהוא והמנטור שלו, פרופסור שייאולנג יאן, המייסד והיו"ר של C-Sky, שכנעו את עליבבא שטכנולוגיות חומרה קריטיות לעתידה של ענקית המסחר האלקטרוני.
רויטרס קישרה את ההודעה על עליבבא ו-C-Sky לאיסור לשבע שנים של ממשלת ארה"ב על מכירת שבבים ורכיבים אחרים לחברת התקשורת הסינית ZTE. לפי ההשערות האחרונות, סין, לאור האיסור לגבי ZTE, מתאמת בין גורמים בתעשייה, רגולטורים ו"הקרן הגדולה" של סין כדי להאיץ תוכניות להפוך את תעשיית השבבים של סין לבלתי תלויה.
אולי זה כך, אבל אולי העסקה של עליבבא עם C-Sky הייתה מתבצעת בלי קשר לאיסור לגבי ZTE.
היו"ר של C-Sky, ש-EE Times התקשר איתו כדי למסור עוד פרטים על הרכישה על ידי עליבבא, סירב להתראיין. עליבבא מייעצת לו לא לדבר לפני שהעסקה תהיה סגורה.
העסקים של C-Sky
לסיכום, C-Sky תכננה מעבד משובץ של 32 ביט עתיר ביצועים עם הספק נמוך, ולאחר מכן נתנה רישיונות לארכיטקטורה של השבב. מאז 2003, כשהשיקה את ליבת ה-CPU הראשונה שלה CK510, C-Sky מפתחת בשקט הרבה ליבות מוטבעות, פלטפורמות מערכות על שבב, כלי תוכנה ותוכנת ביניים. בשנה שעברה, צ'י אמר לנו שהחברה שלו אספה 70 רישיונות עד כה בסין.
כמובן, השאלה הברורה בקרב המשקיפים בשוק השבבים במערב היא האם ליבות עיבוד CPU דומיננטיות כמו ARM ו-MIPS כבר השתלטו על השוק המוטבע הגלובלי. ומה לגבי הגאות מאחורי RISC-V?
צ'י אמר לנו אז: "סין צריכה לעבוד על הפיתוח של "טכנולוגיות ליבה", ואנחנו חושבים שה-CPU המוטבע שלנו הוא אחת מהן". לגבי RISC-V, צ'י קרא לה "מבטיחה" ואמר לנו בשנה שעברה "אנחנו בוחנים אותה בשביל הפתרון שלנו לליבות CPU 64 ביט". C-Sky היא חברת פלטינה בקרן ה-RISC-V.
עוד בתחום תוכנות משובצות

כתבות נוספות בתחום

‫תוכנות משובצות‬
פוג'יטסו זוכה בפרס הראשון לתחזוקה חזויה באתגרי ה AI של איירבוס
חברת פוג'יטסו אמורה להתחיל בייצור המוני של התקני חשמל מבוססי  GaN במחצית השניה של 2013.
קרא עוד
‫תוכנות משובצות‬
פולקסווגן ו-NXP מציגות את המכונית הראשונה שמשתמשת ב-UWB כדי להילחם בגניבה באמצעות מימסר
היכולת לקבוע במדויק מידע מרחבי עם דיוק מאוד גבוה עד כדי סנטימטרים בודדים ועם השהיה קצרה, הופכת את UWB, או טכנולוגיה לטיווח מדויק, לאידיאלית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות