פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
McAfee-Total-Protection
מקאפי - תספק הגנה טוטאלית לאינטל?רכישה מפתיעה של אינטל – ענקית השבבים הודיעה אתמול (ה') כי היא רוכשת את חברת אבטחת המידע מק'אפי תמורת 7.68 מיליארד דולרים, או 48 דולרים למניה. המחיר משקף פרמיה של 60% מעל מחיר הסגירה של המניה בערב העסקה (29.93 דולרים). עם פרסום ההודעה זינקו מניות מק'אפי ב-58%.

בהודעה שמסרה אינטל נמסר כי בעידן האינטרנט יש תחומים רבים שעדיין זקוקים להגברת האבטחה – בהם טלפונים ניידים, טלוויזיות, כספומטים ועוד. מק'אפי תצטרף למאמץ של אינטל לאבטח את כל אותם העולמות, ותפעל כחטיבה בתוך החברה.

אינטל צופה, כי הרכישה תתרום לשיפור משמעותי של הרווחיות כבר בשנה הבאה. הרכישה אושרה בהצבעה במועצות המנהלים של שתי החברות, אולם טעונה עדיין את אישור הרשויות השונות בארצות הברית.

חברת היעוץ הכלכלי אופנהיימר מעריכה כי העסקה ממשיכה את המגמה בשוק שהחלה עם רכישת וינד ריבר בידי אינטל לפני כשנה. המטרה של אינטל היא לספק פתרונות משולבים של חומרה ותוכנה לשוק המוצרים המשובצים (טלפונים חכמים, טבלטים, טלוויזיות וכו'). "אנו צופים כי העסקה תהייה נייטרלית בכל הקשור לרווח למניה בשנים הקרובות. אינו צופים בעיה רגולטורית כלשהי ומצפים שהעסקה תיסגר בתוך רבעון או שניים.
דילן מוגרט, עורך בכיר ב-EETIMES כותב כי מדובר בסכום הגבוה ביותר שאינטל הציעה עד כה לרכישת חברה כלשהע מאז ומעולם, ובמיוחד כשמדובר בפרמיה של 60% מעל מחיר המניה בבורסה. המסקנה היא שאינטל רצתה את מקאפי נואשות. המסקנה הראשונית היא שהעסקה משקפת את העובדה שאבטחה היא היום מרכיב בסיסי במיחשוב המקוון ,כאשר כל דבר מחובר, האבטחה חשובה מאי פעם. לפיכך אינטל מבקשת לשלב את האבטחה לתוך השבבים, ולשפר את ההגנה."
טוב, אבל למה זה שווה 7.68 מיליארד דולר? ייתכן שהשורה החשובה ביותר בהודעה של אינטל היא זו: "אספקת אבטחה לעולם המקוון המבוזר דורשת גישה חדשה לחלוטין הכוללת תוכנה חומרה ושירותים." בגישה זו מקאפי משמשת לתמרון האחרון של אינטל, להפיכתה מיצרנית שבבים למשהו יותר מכך. מסכם מוגרט.
עוד בתחום תוכנות משובצות

כתבות נוספות בתחום

‫תוכנות משובצות‬
פוג'יטסו זוכה בפרס הראשון לתחזוקה חזויה באתגרי ה AI של איירבוס
חברת פוג'יטסו אמורה להתחיל בייצור המוני של התקני חשמל מבוססי  GaN במחצית השניה של 2013.
קרא עוד
‫תוכנות משובצות‬
פולקסווגן ו-NXP מציגות את המכונית הראשונה שמשתמשת ב-UWB כדי להילחם בגניבה באמצעות מימסר
היכולת לקבוע במדויק מידע מרחבי עם דיוק מאוד גבוה עד כדי סנטימטרים בודדים ועם השהיה קצרה, הופכת את UWB, או טכנולוגיה לטיווח מדויק, לאידיאלית...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות