פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Micha Risling
 מיכה ריסלינג, ולנס. צילום יחצ

ההתרחבות מאודיו וידאו מקצועי למערכות בתוך הרכב אינו טריוויאלי, ולכן ההצלחה שלנו חשובה. כך אומרים מיכה ריסלינגסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי וראש חטיבת הרכב בולנס ומסד אייל,  סמנכ"ל טכנולוגיות וממייסדיי החברה בחברה בראיון לCHIPORTAL.

ולנס כידוע אינה חברת סטרטאפ. החברה מהוד השרון מונה קרוב ל350 עובדים, ובשנים האחרונות היא מבצעת מעבר מתחום בו היא מובילת שוק – פתרונות האודיו וידאו המקצועי HDBaseT לשוק בעל צרכים דומים – אך מאופיין בתנאי סביבה קשים הרבה יותר – תחום הרכב (HDBaseT Automotive). המערכת מאפשרת העברה של וידאו, אודיו וסוגים שונים של דאטה בקצב מהיר על גבי תשתית רשת זולה.

מיכה ריסלינג, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, ולנס מסביר בשיחה עם CHIPORTAL: "תקן HDBaseT הפך למעשה לתקן בינלאומי בו עושות שימוש 200 חברות ובהן סמסונג פנסוניק, וכן יצרנים של ציוד כגון מקרנים ומערכות רבות. לפני שלוש שנים החלטנו שאנחנו מוכנים לאתגר הבא – לקחת את הטכנולוגיה הזו ולבצע את ההתאמות הנדרשות לעולם האוטומטיב. עולם הרכב עובר שינוי די קיצוני שדורש ארכיטקטורת חדשות, פתרונות חדשים, התמודדות עם בעיות שהתעשיה לא כל כך רגילה אליהם, דורשת חשיבה מחוץ לקופסה ובזה אנחנו מצוינים.


בתערוכת CES תציג ולנס את הפיתוחים שלה בתחום הרכב לצד יצרניות רכב כגן דיימלר בנץ, טויוטה ועוד. "עולמות הרכב יהפכו להיות עולמות IT, כאשר יהיו במכונית האוטונומית חיישנים מכל מיני סוגים: מצלמות, רדאר, לידר, מעבדי ECU, גלאי בטיחות כדוגמת מובילאיי. במקביל, הרכב הופך למעצמה בידורית עם הרבה יותר מסכים,שבנוסף לצפיה בתוכן, כל מה שקיים היום ברכב – לוח שעונים, מכוונים, מחליפי המראות ועוד, יהיה מבוסס על מסכים.


כל אלה צריכים תעבורת וידאו בין המערכות המייצרות את התוכן והמערכות המקרינות אותו, מה שהופך את הרכב לדטה סנטר על גלגלים. הקישוריות בתוך הרכב In Vehicle Connection הופך משמעותי. אם תמשיך להשתמש בטכנולוגיה הנוכחית, נהיה בבעית משקל משום שכבר היום כמות החוטים היא המרכיב השלישי בגודלו. כל התסבוכת הזו גם תגרום להתייקרות הרכב, וגם יהיה קשה להתמודד עם הרעשים שיש בתוך הרכב. ולכן נדרש שינוי גישה רדיקלי – את מה שאנחנו פיתחנו בשוק האודיו והוידאו המקצועי. אנחנו מאפשרים להם להעביר יותר תוכן על פחות כבלים.

אם פעם היו צריכים כדי להעביר וידאו, אודיו וסוגים שונים של דאטה בקצב מהיר שבב נפרד וכבלים ייעודיים. אנחנו יודעים לקבל את המרכיבים הללו, לרבב אותם ולשלוח אותם על כבל בודד, כאשר הקצה השני יודע לשחזר אותם. אבל מה שחשוב עוד יותר הוא שאנחנו מעבירים את זה על הכבילה הזולה ביותר ללא סיכוך. זה מוריד את העלויות והמשקל ומקל מאוד על ההתקנה. ואולם האתגר הוא שברגע שהזזנו את הסיכוך, החיבוריות הזו הרבה יותר רגישה להפרעות אלקטרומגנטיות ברכב. ומזה יש המון.

 

Massad Eyal

מסד אייל

מסד אייל, אף הוא מולנס מוסיף: הייחוד של הטכנולוגיה שאנחנו יכולים להעביר קצבים גבוהים בתדרים גבוהים על כבלים ללא סיכוך. המערכת שלנו מבוססת על DSP ומעבדים. בין היתר אנחנו מאפשרים ליצרני הרכב לעשות דיאגנוסטיקה של הערוץ. כאשר בונים את הרכב ומתקינים את הקופסאות. עד היום כדי לראות שהכבלים מחוברים כמו שצריך עובר שם טכנאי עם ציוד בדיקה, מחבר, בודק תקינות. אצלנו ברגע שחיברנו בין הקופסאות שלנו והכבל, מיד הוא נותן דיאגנוסטיקה אם חוטים התקלקלו אם יש קצר – בזמן ההתקנה."


"כל פעם שמדליקים את הרכיב הוא עושה בדיקה עצמית. ובזמן הנסיעה יש ניטור רצוף של טיב הערוץ זה מאפשר לתת לנהג אפשרות לדעת על שחיקה של טיב הערוץ. כבלים שנמצאים בתנועה, התנועה הזו עם הזמן גורמת לשחיקה בביצועי הכבלים. מכיוון שיש לנו הרבה כוח חישוב על ה-DSP אנחנו יכולים לתת דיאגנוסטיקה ליצרני המערכת ואז הנהג מקבל הודעה שצריך לטפל." זו רק דוגמה אחת לאמצעי שיגביר את בטיחות הרכב, שכן אנו עוסקים בחיי אדם."


ריסלינג מוסיף עוד: "עולם הרכב הוא עדיין עולם שמרני, וכדי שחברה צעירה מישראל תוכל להתמודד שווה בין שווים עם גדולים צריך לבוא עם יכולות יוצאות דופן ועם ארגז כלים של המון יכולות שעוזר ללקוחות – יצרני הרכב והאינטגרטורים לאמץ אותך. בנוסף, יש לנו יכולות נוספות שמאפשרות לטכנולוגיה שלנו להוות את התשתית הכללית של הרכב – יכולות מיתוג שתאפשר לאותות להגיע מנקודה א לנקודה ב' ולנקודה ג. היא מאפשרת ליצרן רכב לבנות את כל הקישוריות ברכב, הפצת מידע שהוא לא תמיד מנקודה לנקודה, ודבר נוסף חשוב – שהולכים לעולם של נהיגה אוטנוומית, חשוב מאוד הבטיחות. איך אתה מבטיח שפתאום עם מערכת קורסת או נופלת הרכב לא מאבד שליטה כשאתה בונה את הארכיטקטורה יש המון יתירות. אתה צריך להיות מסוגל להעביר את האינפורמציה לנקודה א ולנקודה ב' כדי שאם מסלול אחד קורס יעבור במסלול החלופי. זה דורש הרבה יכולות ופורטופליו שלם של רכיבים."


כדי להתמודד עם הרעשים אנחנו חייבים יכולות בסיס בכל הקשור ל-DSP ולהכיר את התקנים על בוריים - ממשקים כגון העברת ממשקי וידאו רבים, ממשקי אודיו, אותת מעורבים, בקרות, אינטרנט, לפתח אותם ולשפר אותם כי רוב הממשקים הללו הוגדרו ותוכננו7 למרחקים קצרים – מסנטימטרים בודדים ועד מטרים בודדים ואנחנו רוצים להעביר הכל על כבל באורך 15 מטרים."


"אנחנו לוקחים את הרכיבים האלו למעבדות של יצרני רכב ואינטגרטורים והם מעבירים את הרכיבים מסע ייסורים שהמטרה לראות שהם מסוגלים לעמוד בזה ולאחרונה סיימנו בדיקות כאלה עם חותמת כשרות ואנחנו היום הטכנולוגיה היחידה בעולם שמסוגלת לעמוד בדרישות האלו בקצבים גבוהים מכמה מאות מגה . זו גאווה במיוחד שכשהתחלנו החברות הללו היו ספקניות, וזאת עוד בלשון המעטה. למעשה הם אמרו שזה בלתי אפשרית. זו דוגמה אחת לחדשנות ולביצוע של חברות טכנולוגיה ישראליות."

עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
הסיליקון קרביד משיג את יעדי הביצועים של המערכות במכוניות היברידיות וחשמליות
סיליקון קרביד יכול להתגבר על המגבלות המבניות של הסיליקון, ולספק רמות של ביצועים שאי אפשר היה להשיג קודם
קרא עוד
‫רכיבים‬
ECI, פעם ספינת דגל ישראלית, נמכרת לריבון האמריקנית בחצי מיליארד דולר
ענקית התוכנה ממסצ'וסטס תשלם לבעלי מניות ECI סך של 324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון מניות של ריבון
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות