פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
learning 3245793 1280
IOT. איור מתוך pixabay.com

 
להכנסה לשימוש של טכנולוגיית G5 יהיו השלכות מקיפות על האינטרנט של הדברים התעשייתי אבל היא לא תשפיע על כל היישומים שלו בטווח הקצר, לדברי ג'ררדו ג'יארטה, מנהל בכיר של ניהול מוצרים ומנהל התעשייה 4.0 בקוואלקום.


G5 יציע יתרונות עצומים בתחומים כמו מפעלים חכמים אבל לא יהיה פתרון מיידי ליישומים שהם פשוטים יחסית ומצריכים פריסה בקנה מידה גדול, כמו מונים חכמים ויישומים חקלאיים רבים, הוא אמר בנאום מרכזי בתערוכת וכנס החיישנים 2019 ביום חמישי.


רבים מהיישומים האלה ימשיכו להסתמך על רשתות מרחביות בהספק נמוך (LPWAN) שהן נגזרות של טכנולוגיית LTE כגון LTE Cat M ו-NB-IoT, שמותאמות יותר ליישומי האינטרנט של הדברים מאשר LTE לשימוש כללי ומתאימות טוב יותר למקרי השימוש שלא מנצלים את הגדלת רוחב הפס והמהירות שמציע G5, ג'יארטה אמר לקהל של כמה מאות מהנדסים.
"במקרי שימוש רבים דרוש מבנה עלויות ש-G5 אולי לא יצליח להשיג", לפחות לא בשנים הקרובות.


G5 -- הדור החמישי של טכנולוגיית הסלולר -- נמצא עכשיו רק בשלבי הפריסה המוקדמים, וחברות התקשורת רק מתחילות להציע את השירות במקומות מסוימים ומכשירי ה-G5 הראשונים מגיעים לשוק. כשהפריסה תתקדם בחודשים הבאים, G5 צפוי להציע יתרונות עצומים בזמן השהיה ומהירות, ולהביא גישת מובייל בפס רחב לסמארטפונים ומכשירים ניידים אחרים. אבל ההשלכות על האינטרנט של הדברים ובמיוחד על האינטרנט של הדברים התעשייתי יכולות להיות רציניות באותה מידה, אם לא יותר.


ג'יארטה ואחרים מאמינים שההשפעה הגדולה ביותר של G5 על האינטרנט של הדברים התעשייתי יכולה להיות האפשרות של רשתות פרטיות G5 שיפעלו בחצרי המפעלים. רשתות G5 פרטיות בתוך מפעלים יכולות לאפשר לחברות להקים רשתות ייעודיות מאובטחות באזורים ג"ג מוגבלים שאפשר יהיה להתאים אותן ליישומים תעשייתיים ספציפיים.


יש מפעלים שכבר משתמשים ברשתות פרטיות שמבוססות על טכנולוגיית LTE. אבל ארכיטקטורת המערכת של G5 תוכננה מתוך מחשבה על רשתות פרטיות, ומאפשרת לפרוס רשתות פרטיות עצמאיות שלא תלויות ברשתות חיצוניות. ושלא כמו LTE, G5 מאפשר כמה אפשרויות להקצאת תדרים לרשתות פרטיות, כולל רכישת תדרים ברישיון באזור ג"ג ספציפי ממפעילי סלולר, שימוש בתדרים ללא רישיון עם שיתוף סינכרוני ואסינכרוני ובמדינות מסוימות תדרים שהוקצו ספציפית לשימוש האינטרנט של הדברים התעשייתי.


"זאת באמת הפעם הראשונה שנראה שחקנים בתעשייה - או גם שחקנים בערים חכמות -- שיוכלו לפרוס רשת משלהם, וזה ישחרר חדשנות", אמר ג'יארטה.
הוא הדגיש שלתדרים מאובטחים לרשתות G5 פרטיות עדיין יהיו עלויות, אבל אמר שהמודל החדש של פריסת רשתות G5 יהיה שונה מאוד מהמודל הנוכחי של רשתות פרטיות, שמחייב עסקה לטווח ארוך עם מפעיל תקשורת.
המודל יהיה "מאוד, מאוד שונה" כי שחקנים בתעשייה שיפרסו רשתות פרטיות G5 עבור האינטרנט של הדברים התעשייתי יוכלו לעשות תוכניות לרשתות ה-G5 שלהם לעוד 10 עד 15 שנים "כי הם יודעים שהם מעין הבעלים של הרשת".
לדברי ג'יארטה, "זה באמת, באמת חידוש גדול. יהיה לו פוטנציאל לשנות לגמרי את הדינמיקה של רשתות במפעלים".

עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
הסיליקון קרביד משיג את יעדי הביצועים של המערכות במכוניות היברידיות וחשמליות
סיליקון קרביד יכול להתגבר על המגבלות המבניות של הסיליקון, ולספק רמות של ביצועים שאי אפשר היה להשיג קודם
קרא עוד
‫רכיבים‬
ECI, פעם ספינת דגל ישראלית, נמכרת לריבון האמריקנית בחצי מיליארד דולר
ענקית התוכנה ממסצ'וסטס תשלם לבעלי מניות ECI סך של 324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון מניות של ריבון
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות